Skocz do zawartości

320 problem z moca


darek839

Rekomendowane odpowiedzi

witam....to moj pierwszy post,pozdrawiam wszystkich i prosze o wyrozumialosc.Tydzien temu kupilem bmw 320 koniec 91.....autko igla , silnik ok 200tys , udokumentowany ksiazka serwisowa . Zalozony gaz ko 3 miesiace temu ,co prawda gaz z silnikiem krokowym chyba to jest II generacji.Juz mialem problem bo wydaje mi sie ze tam sa plastikowe kolektory????a to chyba koliduje z gazem....Moze sie myle ,prosze o uswiadomienie.Ale to nie jest jeszcze moj problem,to autko poprostu wyglada jakby chcialo jechac ale cos go blokuje.Mam odczucie jakby nie palil na wszystkie cylindry gdyz jeszcze nie ruwno chodzi i trzepie buda.Przy przyspieszaniu wyraznie czuc szarpanie.Stojac przy tlumniku sluchac takie nie rowne pyrkanie.Prosze o jakies sugestie i opinie co moze mu byc.Czytalem duzo na forum i wydaje mi sie ze moze to byc cewka lub swiece.Dodam ze swiec nie wymienialem.Auto chodzi tak samo na gazie jak i na benzynie.POzdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stojac przy tlumniku sluchac takie nie rowne pyrkanie.

To napewno nie jest powód, aby podejrzewac, ze nie wszystkie cylindy pracuja.

Najważniejsze, wymień płyny i filtry oraz świece. Kable możesz sprawdzc czy nie maja jakiegoś przebicia.

Odczuwasz te dolegliwości samochodu na gazie czy na benzynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odczucie jest i na gazie i na benzynie.Wytlumacze to jasniej,chce ruszyc zeby kolami obrucilo a tu tylko go zmuli i tyle.To chyba dziwne.Swiece zamierzam w pierwszej kolejnosci wymienic,a jak z tymi kablami jak tam sa takie krutkie prosto od cewek,to tez wymienic???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z tymi kolektorami....jak to jest???plastikowe i gaz???

 

2 generacji gaz nie ma znaczenia jakie kolektory

 

darek839...to co piszesz podpada mi przeplywka lub zla regulacja...jeszcze moze byc slepe powietrze...sprawdz na dolocie czy wszystkie wezyki i weze dobrze pozakladane i czy nie sa popekane

Edytowane przez zbigniewst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam ze tylko jeden nie pracuje gdyz to auto przyspiesza ale jakby cos mu brakowalo....czuc lekkie szarpniecia przy przyspieszaniu jakby nie palil na ktorys cylinder.No i jeszcze to chodzenie na wolnych obrotach,szarpie nim i obroty faluja 500-1000 ok.Poprostu chodzi nie rowno.A jak sprawdzic te przewody?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszajcie koledze - 320 nie ma przewodów WN. Ale świece to bym wymienił od razu i przy każdej zmianie oleju.

 

:jawdrop: chyba przesadzasz, zeby średnio co 15 -20 kkm świece wymieniac

montrealblau metallic

http://images32.fotosik.pl/159/5915b878132dde91.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszajcie koledze - 320 nie ma przewodów WN. Ale świece to bym wymienił od razu i przy każdej zmianie oleju.

 

:jawdrop: chyba przesadzasz, zeby średnio co 15 -20 kkm świece wymieniac

 

Tak oczywiście . DOBREJ marki/jakości/rodzaju świece mogą pojeździć nieco dłużej, jednak gaz (temperatura spalania) zabija świece i ich wymiana powinna następować możliwie często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to panowie obstawiacie ze wymiana swiec pomoze????a moze ktos moze mi napisac jakie te swiece ....

 

niewiem niestety, czy pomoże

ale świece do twojego auta mozesz dobrac tu http://www.ngkntk.pl/index.php?id=1319&pd=1320&Ing=pl&t=pkwzuendkerzen

montrealblau metallic

http://images32.fotosik.pl/159/5915b878132dde91.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro posprawdzam wszystkie przewody czy nie sa uszkodzone..a jak sprawdzicz czy pali na wszystki.Moze np.swiece beda okopcone albo zalane...no nie wiem czekam na sugestie....z gory za pomoc dziekuje

 

zostaw swiece w spoko...sprawdz dolot powietrza....gaz 2 generacja tak szybko nie uszkadza swiec..poczytaj troche...http://www.autoeko.pl/?a=2...jak bedzie wszystko szczelne to dopiero swiece...po twoim opisie wyglada ze dostaje za duzo powietrza

Edytowane przez zbigniewst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.