Skocz do zawartości

Dziwna sprawa z klockami


mikolajpoznan

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zaobserwowałem,że coś mi skrzypi równo z obracającym się kołem.Zajechałem dzis do Carmena i poprosiłem o obejrzenie zawieszenia.W istocie rzeczy-ledwo chwycił sie facet za obracanie koła jednego a rozległ sie faktycznie pisk.Cos było nie tak.Odkręcił koło.

I stwierdził,że to wina klocków-jak to okreslił-sa jakieś felerne i ocierają.Potem dopiero sobie uzmysłowiłem,że właściwie jak to możliwe?Skoro kocek jest zły,wyeksploatowany to powinien miec raczej problem z dociskaniem sie do tarczy,prawda?A tutaj ewidentnie obciera.

Mechanik stwierdził,że max 5000 km i powinnny byc wymienione.No i teraz najlepsze-komputer mi pokazuje do wymiany klocków...15000 km (!!!).Ktos lub cos robi mnie w ciula-rozumiem,że to dane orientacyjne z komputera,ale mimo wszystko-rzekomo klocki na wykończeniu a wg kompa moge jeszcze dłuuuugo jeździć.

Auto kupiłem jak miało 20 000 km (EX AG)-zakładam,że stało na oryginalnych klockach-teraz mam 41 000-to mozliwe,że są w kiepskim stanie?Jesli chodzi o moja jazdę to jest najnormalniejsza na świecie-żadnych szaleństw.A z drugiej strony komp. daje jeszcze dużo czasu.

Inna mozliwość to taka,że jak auto jeździło w BMW w Monachium to z jakiegos powodu założone były jakieś dupiaste,może nieoryginalne klocki-ale aż mi się wierzyc nie chce,że odstawialiby taką fuszerkę.

p.s.A jak usłyszeli w Carmenie,że wymieniam olej co 30 000 km to oczy im prawie wyszły z orbit-stwierdzili,że to dziwne i wymienialiby co 15 tys.A Wy jak wymieniacie?Wedle wzkazań kompa?Bo ja właśnie tak robię i wypada mi co 30 tys.-może faktycznie za rzadko?

PZDR-MIKE

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam!

 

Mi to bardziej wychodzi na zanieczyszczone/zapieczone prowadnice klocków lub tłoczek zabrudzony/zapieczony... Jeśli auto Ex AG to na bank masz tam oryginalny zestaw fabryczny , nikt w Monahium raczej nie wymienia klocków przy 20000 przebiegu a jak już to na oryginały.

 

Co zaś do wskazań kompa to są dane orientacyjne wyliczone na podstawie przebiegu i jakiś innych parametrów jak średnia prędkość czas naciskania hamulca czy czas działania DCS i czasem może ona nie miec potwierdzenia w faktycznym zużyciu... to jest szacunkowy dystans. Jak zapali Ci się kontrolka że trzeba wymienić klocki najprawdopodobniej (!) to wtedy znaczy to że czujnik klocka został juz przytarty i wtedy już koniecznie trzeba wymienić..

Jeśli chodzi o przebiegi rzędu 30Kkm na oleju to tez byłem w szoku ale spokojnie tak ma być , lepszy olej , lepszy silnik , lepszy układ filtracji = większe przebiegi . Ja natomiast pierwszą wymianę zrobiłem po 11tyś ale to tak dla swojego spokoju że niby po dotarciu pasuje wymienić. Teraz będe wymieniał wg wskazań. Tylko wcale nie znaczy że to będzie co 30tyś bo to zmienia się w zależności od kilku czynników znowu... więc czasem możesz zrobić te 30tyś a czasem tylko 20tyś... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Mam co prawda E91, ale w zakresie eksploatacji jest zbliżona do jedynki. Olej wymieniam co ok 30 tys km. Tylne klocki raz zjechałem, aż mi pojawił podnośnik, że należy pojechać wymienić . Po zdjęciu zostało może ze 3mm okładziny.

Nic nie piszczało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dokładnie i wygląda to tak (według wskazań komputera):

Klocki przód 17000km

Klocki tył 18000km

 

przy hamowaniu słyszę natomiast piszczenie... i faktycznie komputer myli się aż o 17000 km? jutro przedzwonię do BMW i zapytam co mam zrobić ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem dzisiaj do BMW, powiedzieli ze "nie ma szans zeby to byly klocki, że klocki powinny starczać na 35000km spokojnie". Powiedział że pewnie coś weszło tam żeby mocno przyhamować.

 

Ewentualne sprawdzenie przez nich to 160PLN Netto za demontaż przednich klocków, a 200PLN Netto za demontaż tylnych :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no raczej na bank masz coś zapieczone ewentualnie jakiś brud wpadł między klocek ... Jak zazwyczaj jeździsz ?? po miescie tylko ?? czy raczej duże trasy i duże predkości ??

 

 

przy nie wielkich przebiegach , słabym chamowaniu, klocki/tarcze nie nabierają odpowiedniej temperatury która pozwala im się oczyścić więc wszystko zaczyna korodować , pojawiają się często takie piski jak mówisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 dni tygodniu w mieście potem w każdy weekend trasa 240km. Nie wiem, ale juz mnie to tak irytuje... juz delikatnie nawet podczas jazdy po prostu cos tam popiskuje .. co to w ogole jest! .. muszę pojechac to zrobić bo nie wytrzymam dluzej ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos brudu ktory się tam mógł ewentualnie jakoś znaleźć. TO jak to wygląda .. jaka jest w ogóle przestrzeń między tarczą a klockiem? jakaś bardzo minimalna chyba prawda?

 

I taki brud się wbił w klocek ? Skoro nie chce przy jeździe 160 wypaść ani się zetrzeć albo cokolwiek to jak tam siedzi?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukaszlad-byłem tyydzień we Włoszech,obserwowałem "jedynki" jako że ich tam duzo jeździ.Wyobraź sobie,że piszcz ace hamulce to norma :-)

 

A propose naszego tematu-nie rozumiem nadal piszczenia w trakcie toczenia się koła-to tak jakby te klocki cały czas były zaciskane na tarczy-no bo jak inaczej wytłumaczyć piszczenie?

I jeszcze jedno-ważne-przejechałem 2500 km w tygodniu ostatnim-wymiana klocków jest sygnalizowana za 10 tys. -problem w tym,że 2 tygodnie temu komputer pokazywał tyle samo-co jest grane? Czujniki nawaliły od klocków????

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu mocno nie gra z tego co widzę. Mnie sie wydaje w że mi ostatnio z 18000 na 1000 przeskoczyło w przciągu kilku dni .. jazdy pomieście .. ale nie wiem czy nie było tak że po prostu akurat spradzalem jak było na granicy i za kilka dni przeskoczyło po prostu..

 

Trochę to pocieszając że tam piszczą też ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikolajpoznan co do tarcia klocków, to myślę że duża szansa na to że, coś mogło się dostać między klocek, tarczę. Proponuję zdjąć klocki i zeszlifować je porostu na betonie. Może brzmi to dość archaicznie, ale może pomóc, jest banalnie proste i można to zrobić samemu. Jeżeli nie zauwarzyłeś nadmiernego nagrzewania się hamulcy to myślę że, nic się nie zapiekło i nie zatarło. Pozatym jestem ciekaw czy piszesz o przodzie czy o tyle. Poniewarz w niektórych jedynkach tylne hamulce są jakiejś dziwnej konstrukcji, podobnej badzo do FIATA i z nimi bywają prolemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy działać :)

 

Moja gwarancja skończyła się 10.2007 tak czy inaczej klocki mają jeszcze 17000Km do przejechania.

 

Proponuję mikolajpoznan abyśmy może zgłosili to po prostu do BMW, bo problem wydaje się bardzo podobny.

 

Postaram się w ogóle podjechać w tygodniu do BMW niech posłuchają i się ustosunkują do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko,mi sie gwarancja skończyła w listopadzie 2007 (albo październiku-nie pamietam)-możemy razem wysłąć zapytanie w tym samym czasie.

Ale proponuję bys zapytał tak jak chciałeś w serwisie-ciekawi mnie co powiedzą.

Jka to nie pomoże to działąmy dalej.

Ja niestety nie mam czasu by podjechać u siebie do serwisu póki co.

p.s.Mi od dawna piszczy koło przy toczeniu-oisałem o tym.

POZDRO-MIKE

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszlad-cos mi wreszcie drgneło-przebieg do wymiany klock ow sie zmniejszył o1000 km,ale niestety w tylnych kołach.Przód jak był tak jest i piszczy nadal.

MIKE

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie klocków, na iDrivie pokazuje mi ze wymiana przednich klocków czeka mnie za 17000 km a na tym kmputerku między obrotomierzem a prędkościomierzem mam alert na czerwono żebym wymienił w najbliższej stacji serwisowej jak to jest? Czy ten komp w iDrivie ma swoje własne życie ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukaszlad-przód mi wreszcie drgnął-o 1000 zjechał przebieg konieczny do wymiany klocków.Ale jutro jadę na wsprawdzenie i wymiane.Według mnie faktycznie cos sie zapiekło,czujnik fiksuje..a klocki pewnie i tak do wymiany.Dam znac.

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.