Skocz do zawartości

Obroty, szarpanie - RĘCE OPADAJĄ :(


MaRio-sKaTe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam tak jak i wielu użytkowników forum problem z falowaniem obrotów i szarpaniem. Po podłączeniu pod kompa okazało się, że padł przepływomierz, więc kupiłem inny, podłączyłem. Postanowiłem zresetować kompa, więc zrobiłem to sposobem odłączania aku. Odpalam na początku ok, ale po chwili znów zaczęły falować. Po odłączeniu krokowego nie faluje, lecz jest 1100 (to chyba normalne), natomiast po odłączniu przepływki auto gaśnie, więc to chyba dobrze. Wpadłem na pomysł przeczyszczenia silnika krokowego. Mógłby mi ktoś napisać na co warto zwrócić uwagę czyszcząc go? Jak zdemontować? I czy "kąpiąc" go w benzynie ekstrakcyjnej może mu się coś stać? Całego moge włożyć żeby poleżał sobie zanurzony? Należy osyszyć go potem? Odpowiedzi na pewne moje pytania pewnie są na forum, lecz ich nie znalazłem, prosze o linki jeżeli już było, dziękuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... w m43 nie bedzie latwo sie dostać. Ktoś pisał kiedyś ze da sie go wyciągnąć bez rozkrecania dolotu... ale raczej jest to trudne. Rozkręcić dodlot jest latwo, gorzej poźniej go złożyć tak zeby byl szczelny... to sa 2 czy 3 aluminiowe elementy, midzy nimi papierowe uszczelki, trzeba zwrócic uwage zeby wszystko sie ladnie spasowalo... Wsilniku krokowym wyczyść tylko cześć mechaniczna... moim zdaniem zadne namacznie nie jest potrzebne, wazne zeby go pozniej dobrze osuszyc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko zanim sie za to weźmiesz to dobrze poczytaj na forum, bo z tego co pamiętam to nasz kolega cool_wicia vel kapitan planeta czyścił przepływke i ją popsuł :diabel_smiech:

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.