Skocz do zawartości

Co ile wymiana oleju???


jaro15

Rekomendowane odpowiedzi

BMW 318 td motor 2,0 E46 2004r przebieg 60000

Zalałem Castrol EDGE 0w30

Przed wymianą paliła się OIL INSP. 24000

Auto kupione z Niemiec, brak dokumentów serwisowych.

Co ile wymieniać olej? Czy zwracać uwagę na OIL insp. cyz j skasowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Oil Service kasujemy, gdy wymieniamy olej i później sugerujemy się jego następnym wskazaniem.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie ten system pozwala dostosowanie wymiany oleju do stylu Twojej jazdy. (więc warto wykasować OILSERVICE i ustawić na nowo po wymianie oleju) W zależności wychodzi średnio co 15 tyś. Oczywiście jak jeździsz ostro i dajesz mu czadu to moze wyjść i po 7 tyś wymiana :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie ten system pozwala dostosowanie wymiany oleju do stylu Twojej jazdy. (więc warto wykasować OILSERVICE i ustawić na nowo po wymianie oleju) W zależności wychodzi średnio co 15 tyś. Oczywiście jak jeździsz ostro i dajesz mu czadu to moze wyjść i po 7 tyś wymiana :)

No to juz trzeba baaardzo ostro jezdzic zeby co 7 tys pokazywalo:)

Jezeli normalnie jezdzisz to co 15 tys wymieniaj.

Jezeli ostro...to nawet co 10 tys

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Czytam wasze posty i zadaje sobie pytanie czy ja jeżdze naprawdę jak dziadek? U mnie po wymianie oleju i skasowaniu inspekcji po 15 tys. to dopiero 3 zielone kontrolki gasną :o Trzymając sie wskazań to wychodzi wymiana co 30-35 tys. Zastanawiam sie czy nie wymieniać częściej.Jeżdzę na Mobilu 0W40 i nie bierze oleju przy przebiegy ponad 270 tys. :D Zakładam oczywiście że dotyczy to wszystkich modeli BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze wymieniam co 10 ew co 15tyś lub raz na rok , klimat nam nie sprzyja , nie ma co patrzeć na BC tylko sugerować się czasem i kilometrami od wymiany , z tego co wiem poprzednik mój wymieniał co 30tyś km ale on to robił w pół roku , ja rocznie 10tyś więc co 10 wymieniam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wskazania samochodu co ile wymieniac to jest po prostu reklama ktora ma zachecic klietow do zakupu samochodu, kupcie BMW i macie spokoj na 20-25tys. z wymiana oleju, slyszalem ze chyba Audi ma juz 30tys., ale np. turbina wymaga czesciej wymiany, pytalem w Garrecie. Jak kupilem samochod to byl przed wymiana oleju wedlug wskazan samochodu, (poprzedni wlasciciel korzystal z uslug serwisu BMW, olej byl wymieniany co 20-25tys) i takiej smoly to jeszcze nie widzialem. Teraz wymieniam co 10-15tys.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem wymiana nie powinna następować później niż co 10 tys km, wpływ na to ma wiele czynników min temperatura otoczenia, jazda w mieście. wymiana oleju to jest koszt hmm 300zl? chyba ze ktoś lubi przy wymianach co 20 tys wylewać czarna ciecz z miski i na dodatek przy takim zaniedbaniu trzeba by na dobra sprawę wymienić olej ze dwa razy żeby pozbyć sie resztek takiej mazi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.