Skocz do zawartości

318IS E36 BRAK OGRZEWANIA :(


gooteck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,napisz coś więcej,,,moze być kilka powodów,,,

1)może elektrozawór się zaciął?

2)może termostat walniety?

3)zapowietrzony układ?

4)zapchana nagrzewnica?

5)może spadła linka z zatrzasku

6)niski stan płynu

jak sam widzisz duzo może być powodów także musisz coś więcej powiedziec bardziej opisac,czy to się stało od razu czy słabło z czasem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

sprawdz przewód doprowadzający płyn do chłodnicy - to ten górny, jeśli szybko się robi ciepły to znaczy, że to termostat

 

jeśli zapowietrzony - odkręć taki mały koreczek na obudowie chłodnicy, powinien być zaraz obok dużego korka wlewu płynu chłodzącego, jeśli będzie widać wydostające się z niego pęcherzyki powietrza to znaczy, że zapowietrzony i generalnie przewody nie powinny być wtedy gorące, tylko max ciepłe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plyn jest, mysle ze za malo go nie mam, uklad zapowietrzeony nie jest, temperatura na panelu w normie a weze po czasie robia sie cieple wiec nie wiem co dalej, zauwazylem ze wentylator na chlodnicy dziala caly czas, moze miec to zwaiazek z brakim ogrzewania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - ale ciepłego powietrza w ogóle nie masz - czy tylko nie leci na kierowcę i pasażera??

Bo gorące powietrze (bez klimatyzacji) powinno lecieć tylko na szybę oraz na nogi. Ustawienie nawiewu gorącego powietrza na kabinę jest niemożliwy. Można pokombinować z ustawieniami pokrętła (na godzinie 1 lub 5) ale nie uzyska się dobrego efektu.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
ja tez nagle straciłem ciepłe powietrze Sad zauważyłem, ze miałem niedokręcony korek od chłodnicy, czy to mogło być powodem spadku poziomu płynu ?

mozliwe jak najbardziej... pewnie zapowietrzyl cie sie uklad, wlej plyn do zbiorniczka, uklad zacznie go 'zasysac' podczas pracy silnika, jezeli trzeba bedzie dolewaj ponownie az przestanie go ubywac ze zbiorniczka, pamietaj, lej plyn tylko kiedy silnik nie jst goracy

ja tak samo mialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.