Treść opublikowana przez Dawid Nadskakuła
-
318i - gasnie silnik po wlaczeniu swiatel/ogrzewania
witam, Panowie mam podobny problem, tj po włączeniu świateł gaśnie silnik. czy rozwiązaliście swoje problemy wtedy? moja bumka to e46 330d z 2000 roku
-
dziwny skok temperatury plynu chłodniczego
dzięki bardzo za radę! pozdrawiam :cool2:
-
dziwny skok temperatury plynu chłodniczego
Witam, nie znalazłem postu, który opisałby moją bolączkę. od 3 dni mam taki problem. z rana jak zimny silnik odpalam, przekroczy temperatura niebieskie pole i nagle następuje ekspresowy skok temperatury za czerwone pole wraz z lekkim wzrostem obrotów (ok 2 tys.) po czym po kilku sekundach maleje spowrotem na niebieskie pole. czasami powtórzy tak drugi raz. potem jest ok, normalnie się nagrzewa , cały dzień odpalam i jest ok. Tylko z samego rana jest tak dziwnie (dodam że dzieje się to w czasie tych aktualnych nocnych przymrozków). Może wskaźnik temperatury wody fiksuje? proszę koledzy o radę. ;-( (BMW e38 4,4 gaz)
-
316i coupe - bije na kole, zarzuca samochodem
sprawa rozwiązana. okazało się że było łożysko z tyłu do wymiany. mechanik powiedział że mogło się klinować i to powodowało czasami zarzucanie. mówił też że wyglądało strasznie :shock: dzięki chłopaki za podpowiedzi!
-
316i coupe - bije na kole, zarzuca samochodem
opon nie ścina, trzymanie amortyzatora jest ok. przełożę koła z tylu na przód i odwrotnie żeby wykluczyć wadliwą oponę a potem zobaczymy. słyszałem też że może to być wina półosi. co o tym sądzicie? i czy mogę wymienić tylko jeden wahacz, czy trzeba wymienić parę?
-
316i coupe - bije na kole, zarzuca samochodem
byłem na stacji diagnostycznej: amorki ok, szarpaki ok, wykrył natomiast skrzywiony lewy tylni wahacz. tylko wydaje mi się że ja już miałem to dożo wcześniej jak sięgam pamięcią. powiedział mi też że w prawym tylnym kole do wymiany jest łożysko. czy jak jest walnięte łożysko to tylko szumi czy też może zarzucać?
-
316i coupe - bije na kole, zarzuca samochodem
przepraszam koledzy za wprowadzenie w błąd. nie robiłem zbieżności tylko wyważałem wszystkie koła :duh: . Popieprzyłem. :mad2: to może oprócz opony ustawienie zbieżności by pomogło? jeszcze raz sorki za wprowadzenie w błąd.
-
316i coupe - bije na kole, zarzuca samochodem
witam, mam e36 coupe z 1993 r M43 , nie znalazłem do końca satysfakcjonującej odpowiedzi. od niedawna z dnia na dzień zaczęło mi bić koło ( mam wrażenie że z tyłu - telepie całym samochodem), zrobiłem zbieżność wszystkich kół i dalej to samo. przy 130 km na godz. jest już nie do wytrzymania. - buczy i bije. dodatkowo czasami tak przy jeździe ok 30-50 km/h na wprost raptownie zarzuci tyłem. wrażenie tak jakby koło miało zaraz wylecieć. ale tak przez moment i dalej tylko to ciągłe bicie. nie wiem czy moja żona coś nie zmajstrowała jadąc autem :-( P.S. śruby mocujące koła mam dokręcone ;-) _______ Proszę o poprawne tytułowanie wątków! Format tytułowania do przeczytania na górze działu. Poprawiłem, Pozdrawiam /mattiss
-
sonda lambda
ilu watowa jest sonda lambda do bmw e36 2.0 z 1991 r.? kupiłem sonde od coupe 2.0 ale nie pasuje kostka i są inne kolory kabli. jakie oryginalnie powinny być kolory kabli?
-
318IS E36 BRAK OGRZEWANIA :(
miałem takie same objawy i u mnie była walnięta pompa wody. dodatkowym objawem u mnie była rosnaca temperatura.
-
łącznik stabilizatora a zbieżność
po prostu jak najeżdżasz na dziury to slychać jak puka.
-
nie chce sie zamknac szyba....
w którym miejscu jest ta śruba regulacji?;, bo chyba mam ten problem :?
-
problemy podczas ulewy - brak ładowania
a czy jest możliwe żeby ślizgał sie pasek klinowy gdy jest mokry i to by powodowało brak ładowania?
-
problemy podczas ulewy - brak ładowania
witam! szukałem :search: ale nie znalałem odpowiedzi. problem wystepuje tylko podczas ulewy i gdy nasze drogi dosłownie "pływają". odczuwam najpierw chwilowe braki mocy- dodawanie gazu nic nie pomaga, samochód nie chce jechać, maleja obroty. pod koniec zaczyna się zapalać kontrolka od ładowania (ta z akumulatorkiem), po czym samochód gaśnie. podejrzewam jakieś zwarcie, ale gdzie? elekrtomechanik powiedział że za to nie będzie się brał, bo miał taki sam problem kiedyś ze swoim polonezem :mrgreen: niech ktoś mi powie co to może być. :modlitwa: nie mam osłony na silnik - czy ona by coś tu dała?
-
łącznik stabilizatora a zbieżność
Witam. nie mogłem znaleść więc piszę. czy przy wymianie łącznika stabilizatora trzeba robić zbieżność?
-
grzeje mi się woda w chłodnicy...pomóżcie...
a co to jest to wisko, bo ja trochę nie kumaty wych tematach... :)
-
Cieknie z chłodnicy - jak naprawić?
zakleiłbym silikonem który wytrzymuje pow. 100 stopni
-
grzeje mi się woda w chłodnicy...pomóżcie...
Mam problem z ukladem chłodzenia . przecieka mi chlodnica. już ja kleiłem ale nic nie dało, kupiłem proszek uszczelniający, też nic nie dało. woda cały czas mi się zagotowuje(wskazówka na polu czerwonym,) ciśnienie wyrzuca wodę. przez jakiś czas w chłodnicy miałem wodę. Miałem na zimę zmienić na płyn chłodzący ale teraz to narazie lipa... Czy to możliwe,że powód grzania może być inny niż chłodnica? jestem zalamany. proszę pomóżcie... :cry: