Skocz do zawartości

525 TDS TOURING! Stuki jakbym nie miał amortyzatorów...a są


boguss86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zwracam się do szanownych forumowiczów z kolejnym problemem.

Jestem posiadaczem E39 525TDS w touringu, podczas jazdy nawet po najmniejszych wertepach słyszalny jest głośny stukot w okoliach bagażnika. czy to uszczelki?? ktoś mi powiedział, że mogą to być jakieś poduszki... z tym, że ja nie za bardzo czaje o co chodzi...

 

Z góry dziękuje za jakąkolwiek odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walnieta poduszka objawia się tym że samochód krzywo stoi, bądz w ogóle leży z tyłu (jeśli walneły obie, a przeważnie lecą parami).

 

I przedstawia się to własnie tak że jazda po jakichkolwiek nieruwnościach słyszana jest jakby ktos młotkiem po budzie stukał.

Nie radzie jeździc samochodem bo moze sie okazac ze oprucz poduch bedzie wiecej zabawek do wymiany.

Koszt jednej to 650 zł. Mówie o orginalnej. Zrobisz raz i bedziesz miał spokój. Sugeruje wymienic obie. U mnie wymiana trwała 2 godziny i autko równiuśko stoi no i komfort zedecydowanie większy:D

Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjdę na idiote... ale przyznam szczerze, że nie mam pojęcia co to jest NIVO...:D ?? co do tych elementów gumowych wie ktoś gdzie je moge dostać???

 

Nivo jest to inaczej samopoziomujące się zawieszenie. Wstawiasz do bagażnika 450 kg ładunku a i tak stoi prosto :mrgreen:

 

 

BTW na wyświetlaczu nie krzyczy że jakiś błąd jest?? u mnie odrazu był napis że SELFLEVEL SUSP. INACT

 

Częsci dostaniesz w :

a) sklepie

b) w warsztacie gdzie zlecisz naprawe :D

Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjdę na idiote... ale przyznam szczerze, że nie mam pojęcia co to jest NIVO...:D ?? co do tych elementów gumowych wie ktoś gdzie je moge dostać???

 

Zawieszenie pneumatyczne (takie z poduszkami) i automatycznym poziomowaniem... Jak masz u siebie to możesz się poczuć jak taki mały wozak co TIRem powozi :norty:...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Warewolfie 666,

 

komputer nic nie wyświetla, troche sie wystraszyłem po Twoim poście bo jeżdże tak już około 3 miesięcy i zrobiłem 5 tysięcy... co poważnego może sie stać?? i jeszcze jedno... wiesz może gdzie moge dostać te poduszki??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej masz do wymiany 4 poduszki tylnej belki (tzw. tuleje pływające) nie ma to nic wspólnego z nivo.

Też mam to do wymiany- przynajmniej tak typuje. Strasznie mi stuka na poprzecznych nierównościach z tyłu, poz tym przy ostrej redukcji słyszalny jest takie łupnięcie z tyłu

 

żeby była jasność sytuacji mowa o elemencie nr 33311094036. (nr 2 na rysunku)

 

http://www.realoem.com/bmw/diagrams/k/f/13.png

 

z dostępnych zamienników jest BOGE nr części 88305-A

i Lemforder 25854.

 

Niestety wymiana tych poduszek bez specjalnego ściągacza jest bardzo pracochłonna...[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabialem ten temat stuki z tylu na poczatek poszly pod noz poduszki amorów ale to nie to potem amory tez nie az wreszcie pojechalem do mechanika i odrazu powiedzial ze gumy tylnej belki.

 

 

 

 

dwa tygodnie temu wymienialem te 4 gumy w tylnym zawieszeniu jezeli chodzi o cene to koszt w serwisie bmw 200 zł sztuka a koszt zamiennika 150 zł . Jezeli chodzi o sama wymiane to zlecilem ja znajomemu (300 zł), jest przy tym troche roboty bo trzeba zwalic cale zawieszenie (z mostem) i wydech . stare gumy zostaly wypalone tzn wlana do nich benzyna i podpalone jak sie wszystko gumowe spali to bez problemu ja wyciagniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

czy tuleje ze schematu powyzej (nr 2) sa czyms wypelnione?

mam dziwny wyciek w okolicach wlasnie tych tulei i zastanawiam sie czy one sa czyms wypeniane, hmm jakims olejem? czy tez jest to lita guma z tuleja na srube w srodku?

528iA Touring pali srednio:

http://images.spritmonitor.de/166705_5.png LPG/Pb95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.