Skocz do zawartości

BMW 318IS E36 FALUJACE OBROTY! ZAPCHANA ODMA?


gooteck

Rekomendowane odpowiedzi

kupilem bmw 318is e36

przewod odmy byl pekniety

gdy zalozylem nowy wezyk obroty mocno faloway, zachowywal sie jak by mial za chwile zgasnoac

gdy sciagam wezyk wszystko jest ok, obroty sa stabilne

ktos mi powiedzial, ze powinienem sciagnac pokrywe zaworow i przeplukac cos w rodzaju filtra pod nia, ze niby mogl sie zasyfic, zaoleic

moze ktos z was wie cos na ten temat

PS. nawet bez odmy mam tak, ze po odpaleniu przez pare sekund obroty sie wachaja, ale slyszalem ze to jest normalne, czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mod 91 1,6 m40

1.szukamy gniazda w moim przypadku przy akumulatorze (pisze bo ktos kiedy dlubal przy gniezdzie w okolicach bezpiecznikow)

2.wlaczamy zaplon na 2 nie uruchamiamy auta ,jak ktos ma imobilaiser to go naipier wylaczyc.

3.zamykamy drzwi od auta (nie na klucz)

4.bierzemy dziurki 7-19 laczymy razem na 13 sekund,po 13 sekundach laczymy raz jeszcze na 13 sekund.

po tych 2 trzynastu sekundach wyjmujaemy kable i idziemy do auta i widzimy wykasowano inspekcje i olej....

 

w dziale zrob to sam bylo :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasowanie inspekcji to to samo co reset komputera? Nie wydaje mi się. Słyszałem, że najprostszym sposobem na reset komputera to odłączenie akumulatora na dłuższy czas. Wtedy ponoć komp. uczy się ustawień na nowo (typu spalanie w zależności od spokojnej lub agresywnej jazdy itp.)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RESET KOMPUTERA

- odlaczamy kable od akumulatora (najpierw minus, nastepnie plus)

- laczymy klemry kabla wzajemnie ze soba (w ten sposob szybko rozladujemy kondensatory podtrzymujace pamiec komputera)

- przekrecamy kluczyk w stacyjce na pozycje START (pozycja wlaczonego zaplonu)

- czekamy 10 minut

- przekrecamy w lewo kluczyk w stacyjce

- nastepnie rozlaczamy klemry

- podlaczamy kable do akumulatora (najpierw plus, nastepnie minus)

RESET KOMPUTERA WYKONANY :)

 

po takim zabiegu nalezy przeprowadzic adaptacje komputera, wlaczamy zaplon, czekamy 5 minut, odpalamy silnik, czekamy 5 minut, nastepnie jezdzimy przez jakis czas autem tak, by silnik wykorzystywal szeroki zakres obrotow na kazdym z biegow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.