Skocz do zawartości

Co oznaczaja moje kody bledow i kilka pytan o kontrolki


pawelski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam nastepujacy problem po wymianie zarowek a wlasciwie po wlozeniu ich w prakujace miejsca w zegarach zaczely mi sie swiecic dwie kontrolki AIR BAG oraz kontrolka zuzytych klockow hamulcowych. Pojechalem wiec do serwisu tam podpieli mi pod kompa a wlasciwie to pod 3 rozne systemy (ale nie wiem dokladnie jakie) i AIR BAGU nie znalazlo wyskoczyly natomiast takie kody usterek 206 oraz 53 i w zwiazku z cala zaistniala sytuacja mam kilka pytan

1. co oznaczaja te kody bledow???

2. czy jest jakis "domowy" sposob na zgaszenie kontrolki AIR BAGU???

3. Oraz czy to mozliwe za ta kontrolka od zuzytych klockow moze pokazywac okladziny do bebnow z tylu, poniewaz z tylu mam tarczo-bebny gdzie klocki sa OK i z przodu klocki tez sa OK

 

z gory dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pokazuje bębnów tylko ogólnie ze jest coś z hamulcami typy zużyte klocki.

 

Poduszki sam nie zgasisz ale jak byłeś na kompie to dziwie ze tobie nie skasowali i nie wyjaśnili jakie masz błędy.

 

Jeżeli chodzi o kontrolki klocków albo masz czujniki uszkodzone albo ich wcale nie masz. co do Air Bag-u to nie wiem co masz namieszane może tylko zapaloną kontrolkę a może przerwaną taśmę albo jeszcze coś poważniejszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.jeżeli wymieniasz żarówki w podświetleniu zegarów to zanim to zrobisz należy odłączyć aku.bo jesli tego nie zrobisz a wypniesz kostki z licznika komputer będzie widział błedy,najczestrzym z nich jest świecąca kontrolka AIR BAG.A co do szczęk ham.to nie pośiadają żadnych czujników zużycia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki a nie wiecie moze jeszcze co oznaczaja te kody 206 oraz 53 i mam dodatkowe pytanie poniewaz podczas robienia testow zegarow na koniec zaswieca sie pomaranczowa kontrolka przedstawiajaca tryb z wykrzyknikiem w srodku i mam pytanie co ona oznacza??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta kontrolka od klockow to za bardzo nie masz sie co przejmować

mi tez sie świeci cały czas a klocki i tarcze sa po wymianie tak jak wczesniej wspomniał kolega zapewne czujnik padł albo cos w tym stylu. A co do tych błędów to moze poprostu jedz do tych kolesi co ci podpinali kompa i niech ci wyjaśnia o co chodzi. A tak orientacyjnie zapytam na jaką sume cie skasowali za podpięcie? Bo ja tez sie wybieram:)

BMW i jest zabawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglonie za podpiecie kasuja 60 zl ale skoro nie usuneli mi bledu poduszki bo to bylo glownym zalozeniem to wszystko gratis

 

a nie wie nikt co oznacza ta pomaranczowa kontrolka ukazujaca tryb z wykrzyknikiem w srodku w tescie zegarow??

 

Domyślam się że chodzi Ci o DSC (lub DSC+T) Jak się cały czas świeci to znaczy że jest wyłączona:-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.