Skocz do zawartości

Moja przygoda z wyborek i kupnem autka w niemczech :)


bambolo

Rekomendowane odpowiedzi

DE jezeli zataisz ze auto mialo wypadek to kilent moze zadac zwrotu pieniedzy- nawet po roku jak odkryje.

 

Ta ale tylko i wyłącznie w przypadku jak auto smiga na zachodnich blatach :) ale zapomnij ! jak przywieziesz puszke do PL to zadnej gwarancji ani zwrotu kasy nie dostaniesz :)

 

le ostatni kupiec (przypuszczam ze autor tematu) polasil sie na 1000-2000 zl... ze niby na Mobile.de jest taniej

 

Błąd :) nie znalazłem srebrnej w automacie na naszych stronach a tam isz oczywiscie , bo kupuje sie to co sie chce a nie to co sie musi :)

E46 2000 r

1.8i

Steptronic

Full Opcja


ślicznotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ehhh co za historia, ah ci "niemcy" nie ma po co do nich jezdzic po auto. tylko bambolo autko ktore tu kupiles jest sprowadzone z niemiec :)

ja bylem w podobnej sytuacji co ty. rodzina w niemczech i dosc skromny budrzet jak na wymagania. z tym ze ja szukalem auta jakies 2 miesiace, ja szukam daje namiar, rodzina jedzie wstepnie sprawdzic stan auta i dopiero po 2 miesiacach znalazlem fajne auto. i pojechalem na tydzien z mozliwoscia poogladania jeszcze innych aut. zadnych turasow, tylko albo niemiecki komis (troche drogo) albo prywatny. z tego co ty napisales wnioskuje ze auto bardzo szykbio kupiles, a uzywanego auta sie tak szybko nie kupuje no chyba ze trafi sie okazja.

 

dziwna i troche naiwna ta twoja historia. przyjechales do polski bo koles mial napisane ze mozna sprawdzic w aso hehe.

 

tymbardziej ze bochum to dosc duze miasto ktore sasiaduje z wieloma miastami i to jeszcze wiekszymi.

Tłumaczenia: niemiecki, hiszpański, włoski.

Pozdrawiam

Grzesiek

http://img53.imageshack.us/img53/3782/pict6529panoramaresize8pl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko bambolo autko ktore tu kupiles jest sprowadzone z niemiec

 

No nie słyszałem zeby w PL była fabryka BMW :P

 

dziwna i troche naiwna ta twoja historia. przyjechales do polski bo koles mial napisane ze mozna sprawdzic w aso hehe

 

Przyjechałem bo tu mieszkam :) a nie ze auto stoi i ze mozna w ASO sprawdzic :) no ale czytanie z zrozumieien to nie tak prosto :P (bez obrazy )

E46 2000 r

1.8i

Steptronic

Full Opcja


ślicznotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko bambolo autko ktore tu kupiles jest sprowadzone z niemiec

 

No nie słyszałem zeby w PL była fabryka BMW :P

 

auta uzywane dziela sie na kupione w polsce w salonie i na sporwadzone z zagranicy. no ale pojac to ciezka sztuka ;)

 

dziwna i troche naiwna ta twoja historia. przyjechales do polski bo koles mial napisane ze mozna sprawdzic w aso hehe

 

Przyjechałem bo tu mieszkam :) a nie ze auto stoi i ze mozna w ASO sprawdzic :) no ale czytanie z zrozumieien to nie tak prosto :P (bez obrazy )

 

jesli nie rozumiesz co do ciebie pisze to ci to wyjasnie :)

napisalem ci ze byles w duzym miescie, w duzej aglomeracji miejskiej, tam jest kupa salonow bmw a przy nich sa komisy bmw, warto bylo je objechac, tam masz auta sprawdzone w aso i dostajesz gwarancje nieraz rok. mozna przejzec lokalne gazety z ogloszeniami gdzie duzo prywatnych ludzi sie oglasza mimo tego ze jest autoscout i mobile.de

 

o to mi kolega chodzilo, ze wyjechales do niemiec szukac auta w polsce :P

Tłumaczenia: niemiecki, hiszpański, włoski.

Pozdrawiam

Grzesiek

http://img53.imageshack.us/img53/3782/pict6529panoramaresize8pl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GP-T1000 jeśli pozwolisz :)

 

GP-T1000 chodziło o to ,że miałeś wspaniałe warunki ku temu aby kupić wymarzone auto - Byłeś na miejscu, mieszkałeś u rodziny(mieszkanie zapewne za 0 Euro), kuzyn pomagał Ci w szukaniu auta(zapewne również za 0 Euro lub za jakąś śmieszną kasę), miałeś tłumacza za 0 Euro (nie wszyscy posługują się biegle Niemieckim a tym bardziej jęz. tech.) i z tego "samochodowego raju" wróciłeś na stare śmieci kupić auto. Po czym twierdzisz, że u nas lepiej kupować niż w Niemczech.Twoje spostrzeżenia trafne są jedynie w 5% :)

 

Jest to jednak przykład ,że poszukiwania auta należy zacząć od oferty krajowej(allegro.pl , otomoto.pl , etc) a dopiero następnym krokiem powinno być mobile.de, autoscout24.de etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat postu kieruje się w strone Kto Co By Zrobił i Co Zrobił w nie małym przekonaniu pokazując innym jaki to on jest "cfany i bystry " bo nie popelnił takich błedów jak ja ( czy do konca błedów nie znając do konca tematu i rynku zbytu samochodów w niemczech ) a nie o to mi chodziło :) .Tak są salony autoryzowane BMW i fakt stoja tam fórki które by mnie interesowały ale wybacz :( rocznik 99-20 było w taki salonie o 3-4 tys drozszy jak u takiego handlarza :( a nie stac mnie na taki prezent :(

E46 2000 r

1.8i

Steptronic

Full Opcja


ślicznotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GP-T1000 jeśli pozwolisz :)

 

alez prosze bardzo :)

 

w polsce szukalem auta 6 miesiecy, co bym nie ogladal to bylo delikatnie mowiac zlom nieadekwatny do swojej ceny. fakt byly chyba 2 fajne auta ale cena zaporowa. po 4 miesiacach wlaczylem do szukania rodzine z niemiec. rodzina to rodzina mialem takie same warunki u rodziny jak bambolo czyli gratis.

 

ja nie uwazam ze ja jestem najsprytaniejszy, najmadrzejszy i to jest jedyna sluszna droga do kupna auta.

 

ale przedewszystkim bez pospiechu, jak juz jade do niemiec to raczej po wstepnie sprwadzone auto (zadnych turasow, sprawdzony wstepnei stan auta)

 

fakt mozna kupic dobre auto i w polsce ale tak jak pisalem na samym poczatku i moj i bambolo budzet nie pozwalal na wydziwianie i wybrzydzanie za bardzo :)

 

wiec bambolo, m!xeR pisss ;) nie chcialem nikogo urazic a z siebie tymbardziej nie chcialem zrobic boga

Tłumaczenia: niemiecki, hiszpański, włoski.

Pozdrawiam

Grzesiek

http://img53.imageshack.us/img53/3782/pict6529panoramaresize8pl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąśc trzeba pod uwage ze moja rodzina to może wogóle nie mieli nigdy auta a kuzyn zna sie tylko na rowerach :)

 

no to zmienia postac rzeczy, ale z kad mialem to wiedziec :) u mnie to akurat sie dosc znaja na motoryzacji mi moglem zaufac.

Tłumaczenia: niemiecki, hiszpański, włoski.

Pozdrawiam

Grzesiek

http://img53.imageshack.us/img53/3782/pict6529panoramaresize8pl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie słyszałem zeby w PL była fabryka BMW

 

 

W pobliżu mojego domu jest jedna taka montownia. Bazują gŁównie na lekko zdeformowanych częściach dostarczonych z USA i Niemiec. Niektóre zgrzewy opanowali do perfekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie słyszałem zeby w PL była fabryka BMW

 

 

W pobliżu mojego domu jest jedna taka montownia. Bazują gŁównie na lekko zdeformowanych częściach dostarczonych z USA i Niemiec. Niektóre zgrzewy opanowali do perfekcji.

 

rozumiem....tzw. "bezwypadkowe" :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie słyszałem zeby w PL była fabryka BMW

 

 

W pobliżu mojego domu jest jedna taka montownia. Bazują gŁównie na lekko zdeformowanych częściach dostarczonych z USA i Niemiec. Niektóre zgrzewy opanowali do perfekcji.

 

rozumiem....tzw. "bezwypadkowe" :lol: :lol: :lol:

 

Ale na pewno 1 własciciel :)

E46 2000 r

1.8i

Steptronic

Full Opcja


ślicznotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle juz bylo o tym ze nie trzeba brać furki do przeglądu !! wystarczy nr Vin i odpowiednie kontakty w ASO i juz wiesz co jest 5 przed wyjazdem do DE !!

Okazja powoduje Gorycz i ciesze sie z tego ze sa jeszcze ludzie co licza ze trafiają sie okazje , nic tylko pogratulować nieudanego wypadu . Okazyjne samochody sa często po dzwonkach/kręconych licznikach i dzięki temu są one w PL i ceny sa dużo lepsze jak w de. Ludzie żyją nadal w obłudzie bo pier......nie (<- Ostrzeżenie) ze w DE sa okazje to śmiech na sali , zadbane Auta maja swoja cenę i jak nie stać cię na takie Auto to nic dziwnego ze nie kupiłeś.Nastawiając sie na odpowiednia cenę do jakości powinieneś kupić auto w de a nie w PL . Szanująca sie osoba omija tureckie i Polskie placyki wielkim lukiem.Często tak bywa ze różnice cenowe miedzy Kebabem a BMW salonem sa 3-4 tysie euro i ja osobiście wole zapłacić więcej i wyjechać 100% pewnym Autem tak dla dobrego samopoczucia, każdy kto myśli inaczej i zaoszczędzi na kupnie traci na eksploatacji.

Jak do dziś jeszcze sie nie spotkałem żeby sprzedawca nie udostępnił Auta do jazdy próbnej a tym bardziej przeglądu technicznego ASO/TÜV. W przypadku jaki tu wystąpił można tylko wywnioskować po jakie Auta sie ludzie wybierają i dzięki takiemu pomysłowi piszą później takie rzeczy na forum.Widząc rożne odcienie na Aucie myślę ze żadnych wymagań więcej oprócz atrakcyjnej ceny sie nie ma ??. Wiec do Autora tematu co oczekiwałeś po takich ofertach ze będą to Autka od dziadka który to tylko do kościoła jeździł ??.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle juz bylo o tym ze nie trzeba brać furki do przeglądu !! wystarczy nr Vin i odpowiednie kontakty w ASO i juz wiesz co jest 5 przed wyjazdem do DE !!

Okazja powoduje Gorycz i ciesze sie z tego ze sa jeszcze ludzie co licza ze trafiają sie okazje , nic tylko pogratulować nieudanego wypadu . Okazyjne samochody sa często po dzwonkach/kręconych licznikach i dzięki temu są one w PL i ceny sa dużo lepsze jak w de. Ludzie żyją nadal w obłudzie bo pier......nie (<- Ostrzeżenie) ze w DE sa okazje to śmiech na sali , zadbane Auta maja swoja cenę i jak nie stać cię na takie Auto to nic dziwnego ze nie kupiłeś.Nastawiając sie na odpowiednia cenę do jakości powinieneś kupić auto w de a nie w PL . Szanująca sie osoba omija tureckie i Polskie placyki wielkim lukiem.Często tak bywa ze różnice cenowe miedzy Kebabem a BMW salonem sa 3-4 tysie euro i ja osobiście wole zapłacić więcej i wyjechać 100% pewnym Autem tak dla dobrego samopoczucia, każdy kto myśli inaczej i zaoszczędzi na kupnie traci na eksploatacji.

Jak do dziś jeszcze sie nie spotkałem żeby sprzedawca nie udostępnił Auta do jazdy próbnej a tym bardziej przeglądu technicznego ASO/TÜV. W przypadku jaki tu wystąpił można tylko wywnioskować po jakie Auta sie ludzie wybierają i dzięki takiemu pomysłowi piszą później takie rzeczy na forum.Widząc rożne odcienie na Aucie myślę ze żadnych wymagań więcej oprócz atrakcyjnej ceny sie nie ma ??. Wiec do Autora tematu co oczekiwałeś po takich ofertach ze będą to Autka od dziadka który to tylko do kościoła jeździł ??.

 

Łał znowu jakiś "Nowobogacki albo dziedzic fortuny taty :) ktory nie liczy sie z groszem nie własnymi łapami zaproacowanym :) nie dziwie sie tez lekką reką bym wydawał kase :P Nie wątpie ze nie jedna osoba udowodniła Ci za w granicach 7-9 tyś euro tez mozna dobre auto znalesc

E46 2000 r

1.8i

Steptronic

Full Opcja


ślicznotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba uważać. Ale wypowiedziw stylu "nie kupię nigdy nic od Turka" są trochę przesadzone i w moim odczuciu - śmieszne. Zgadzam się - większość Turków handlujących samochodami to krętacze i brudasy (sorry za określenie ale nie mogłem znaleźć trafniejszego po tym co nieraz widziałem). Od takich komisów radzę się trzymać z daleka, tak jak przeciętny obywatel Niemiec. Wiadomo przecież, że takie autohausy nastawione są na sprzedaż aut za granicę. Kupi takiego szrota Polak/Litwin, najczęściej w celu dalszego przehandlowania, taka osoba nie spojrzy na stan auta. Podpicuje go w PL i jazda na jarmark. Ale są też tacy, którym zależy na łapaniu klientów w swoim kraju (tzn w Niemczech, żeby nie było :norty: ). Zazwyczaj sprzedają ładne niekombinowane auta, często za opłatą dają gwarancję. Na placu, w budynku czysto. Nie biorą np oryginalnych felg, radyjek po to aby osobno je przehandlować. Turkowie też potrafią być porządni i uczciwi.

 

Ojciec kupił 3 auta od kebabów i nie było żadnych niespodzianek.

Chociaż z ostatnim, czwartym wtopił ale wyłącznie ze swojej winy. Mamy osobę z rodziny, która mieszka w Niemczech. Z zawodu mechanik samochodowy, chociaż już od dawna nie robi w tym fachu. Postanowiłem, że będę szukał ogłoszeń autohausów w Bonn (tam mieszka) i okolicach. Gdy znajdę coś ciekawego - zadzwonię, dam cynk, wujo pojedzie na miejsce, zobaczy i jeśli auto będzie dobre - zadatkuje je. Ja pojadę po autko zawinę spowrotem i będzie ok. Znalazłem swoją obecną E36 touring, w opisie unfallfrei, scheckheft, garantie moglich, top zustand, nichtraucher. Na fotkach rzeczywiście wyglądało bardzo ładnie co znalazło potwierdzenie po przyjeździe na miejsce. Właścicielem był starszy Niemiec, chociaż miał Turków do pomocy :). Przed zatelefonowaniem do wuja przejrzałem inne ogłoszenia tego komisu. Zdarzały się auta z dużym przebiegiem, ale ładnie utrzymane. Słówko Unfallfrei nie było przesadnie nadużywane. Warto zwrócić uwagę na takie rzeczy. Często jest tak, że w danym autohausie każde auto jest bezwypadkowe :wink: . W ogóle im więcej w opisie tym lepiej. Tak więc udało się, chociaż teraz wiem, że to była głupota. Kupowanie auta na odległość bez obejrzenia auta. A to dlatego, że...

 

Ojciec też chciał kupić auto i zrobił dokładnie to samo. Znaleźliśmy ogłoszenie - E39 530d touring z 2000r za 7200euro 60km od Bonn. Na zdjęciach wyglądało całkiem całkiem. Chociaż wewnątrz już nie tak ładnie jak moja. No, ale autko miało przejechane 251tkm, więc potencjalnie wszystko ok. W samym opisie nie było nic poza wyposażeniem. No ale ojciec zadzwonił, wujo zajechał, oddzwonił - mówi że autko super. Zadatkował je, ojciec z kolegą pojechali na miejsce (ja nie mogłem akurat) i tutaj niestety nie było już tak różowo. Właścicielem komisu był Turek :). Okazało się, że samochód był malowany (cały oprócz dachu). Belka przed chłodnicą była czarna (autko jest w kolorze srebrnym). Coś ewidentnie było przy nim kombinowane. Tylna zawiecha do zrobienia. Felgi ładne ale nie były oryginalne - w bagażniku była piąta, oczywiście inna, przednie fotele do wyprania - ale to są drobiazgi. Na szczęście jeździ podobno ok, silnik też ok, na trasie spalił średnio 5,8l/100. Kwestia tego, czy ktoś jest w stanie zyć ze świadomością że auto było malowane, być może też bite lekko z przodu (jeszcze nie miałem zbytnio okazji obejrzeć je dokładnie w dzień). Teraz ojciec i ja (chociaż bez konsekwencji) mamy nauczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turcja mimo, że to kraj należący do Europy to w jej mieszkańcach płynie praktycznie arabska krew. A Ci jak wiadomo to urodzeni handlarze i krętacze. To że oceniamy tych co mieszkają w Niemczech nic nie zmienia, to Ci sami ludzie, ta sama kultura. Mieszkając przez jakiś czas w Holandii wystarczająco się na nich poznałem. Wraz z Marokańczykami trzęsą światkiem przestępczym całej NL, nie spotkałem się z uczciwymi. Tureckie dzielnice już za dnia wzbudzają odczuwalny niepokój (klimat rodem z dawnego Brooklynu), wieczorem lepiej tam nie chodzić bez spluwy. Oczywiście nie warto też ich zaczepiać, bo np. w przeciwieństwie do nie nawidzących się za granicą nawzajem Polaków potrafią trzymać się razem i nawet kogoś niepokornego ...zastrzelić, bo strzelaniny np. na dyskotekach to dzieło głównie Turasów. Oczywiście nie twierdzę, że trzeba ich omijać szerokim łukiem, ale warto przynajmniej wzmocnić czujność tj. nie wierzyć w ani jedno słowo przy kupnie auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja odpowiem na ta dygresje-

byles kiedys w jakimkolwiek arabskim kraju?

Ja w kilku(ZEA,Turcja, Tunezja, Egipt).... niestety porazka... do niektorych nigdy w zyciu nie polece

Europa jest kolebka kultury i postepu na tej planecie, co Oni wniesli w nasza cywilizacje ?

Bo MY prad, atom, samochody, nasze zasady itd

jestem dumny ze jestem Europejczykiem !

Edytowane przez Bad_Boy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jezeli ktos chce kupic e46 touringa w dieslu to polecam na stronke:

 

http://www.aaf.de/

ja tam kupilem swoja betke miesiac temu.ceny chyba nie najnizsze ale wydaje mi sie ze auta w miare prawdzone.obsluga ok,tylko trzeba znac niemiecki albo angielski.pomagaja we wszystkim nawet mnie zaprowadzili do ichniego urzedu komunikacji i pomogli autko zarejestrowac,a i jescze mi gwarancje dali za 300 euro na cale auto w kazdym aso bmw w europie.nie wiem czy warto bylo gwarancje kupic ale ja wzialem.pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja odpowiem na ta dygresje-

byles kiedys w jakimkolwiek arabskim kraju?

Ja w kilku(ZEA,Turcja, Tunezja, Egipt).... niestety porazka... do niektorych nigdy w zyciu nie polece

bylem w zea miesiac temu, dla kontrastu (bo emiraty sa bogate) w maroko rok wczesniej, gdzie nedza piszczy jak milo, na soukach zdechle koty i ryby potrafia lezec na srodku ulicy, ale ludzie nie smierdza, taka jest moja (i nie tylko moja, gadam z wieloma osobami co mialy okazje byc w magrebie czy na oriencie) obserwacja i tego sie bede trzymal. za to polska - mniam, wszelkie odmiany zaschlego potu na raz, nawet z ranca. w niejednym miejscu na swiecie o polakach mowi sie 'brudasy' i nie jest to bez powodu.

 

Europa jest kolebka kultury i postepu na tej planecie, co Oni wniesli w nasza cywilizacje ?

np. cyfry ktorymi sie poslugujesz i pieniadze ktorymi placisz

 

Bo MY prad, atom, samochody, nasze zasady itd

jestem dumny ze jestem Europejczykiem !

myslalem ze pierwsze samochody sa z USA, niezle ciekawostki. nie wiem co to sa 'nasze zasady' ale nawet nie pytam bo juz czuje ze to nie miejsce na rozmowe o tym..

 

od niepewnych komisow do dumy kontynentalnej..

zeby rozluznic atmosfere dodam, ze nie kazdy musi to lubic i nie ma obowiazku jezdzenia nigdzie; tak wiec to czy ktos tam poleci czy nie poleci mnie ani nie boli ani nie cieszy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.