Skocz do zawartości

Stuki w silniku 328


Damien 328

Rekomendowane odpowiedzi

moze vanos prosi o pomoc

ale vanos stukał by cały czas , a nie tylko po ostrej jeździe

moze olej masz jakis lipny bo czasem tak jest ze jesli olej jest słaby to po mocnej jeździe stuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

valvolain polsyntetyk w 328 !!!!!. chlopie kto ci doradzil tego syfu !!!auto sportowe a ty olej od ciagnika nie dziwie sie ze cos puka jak sie rozgrzeje poprostu ten olej nie utrzymuje filmu olejowego pomiedzy metalowymi elementami i zaczynaja one walic jedno o dugie. zawsze najleprzy ale pewno juz po ptakach zalewanie gestrzym nic nie daje tylko przez momen . a potem kicha i placz .ze tyle kasy reperacja a pewno bedzie drogo oj drogo . i poco ci byla ta oszczednosc fabryka nie liczyla tego motoru pod polsyntetyk tylko na fulsyntetyk i to z maxymalnym filmem ktory nie peka nawet przy wysokiej temperaturze , wytluczone moze byc wrzystko wrzystkie elementy ruchome ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys zalalem ten olej max live do 1,8 is a po 500km wylalem go i dostal wtedy nowa xywe POGROBOWIEC . jego kariera u mnie byla blyskawiczna skonczyla sie szybciej a nizeli zaczela bo 3 dni mnie pzekonywali ze jest super a ja po 2 dniach bylem pewie ze "JEST SUPER SUPER "i nalezy sie go natychmiast pozbyc . DO golfa tak jak jest na reklamie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vanos raczej nie bo on by caly czas stukal

to tak jak przypuszczalem wina oleju jest

zalej auto tym :

Castrol SLX LL04

olej drogi , bo ja do swojej 325i zaplacilem cos okolo 140Euro(oczywiscie za 7litrow oleju)

(ale naprawde dobry olej , jesli kochasz swoje auto to zalej go wlasnie tym )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie zaciekawił ten temat.

Było kiedyś na forum o tym że do M50/52 nie wlewa się półsyntetyka. Chociaż połowa użytkowników leje półsyntetyk i nie narzeka.

Witas jaki według Ciebie jest dobry olej do tego silnika.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczesniej jest temat jaki olej tam wyjasniam jaki i dlaczego a do is napewno 5w 40 a jak jest zle to zrobic motor i spowrotem na 5w 40 nie ma polsrodkow te motorki naprawde sie wkrecaja , bo jak bierze olej is to albo do smieci albo robimy wrzystko i wtedy mamy satysfakcje wydanej kapusty niema ze zalejemy gestrzym bo to jest powolna agonia tego silnika i pozorna oszczednosc ktora wyjdzie bokiem po ok 1,5 roku bedziemy z leska w oku wspominac jak go kupilem to bo super a teraz to taki klekot , BO niemic jezdzil na syntetyku a my w ramach inowacji technicznej zalalismy polsyntetyk . efekt morowany .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Poprzednia M50B20 Miałem zalana Max Life 10W40 - nigdy nie miałem takowego objawu, tym bardziej ze niegdy nie złapała temp powyzej normy - nigdy..

 

..Obecnie mam M50B25 rowniez na Max Life 10W40 - i mam wlasnie podobnie jak kolega - zgrzeje sie i cyka - na szczescie bardzo delikatnie.. Również byłem z tym u speca bo wygladało mi to na VANOS - co wykluczył.

 

..W takim razie jaki olej do M50B25 (192tys przebiegu) ??

 

.. Generalnie dla BMW dedykuje sie oleje (benzyna): API SJ/CD lub wyższa, ACEA A2 lub wyższa, ACEA A2/B2-96 lub wyższa, olej specjalny klasy ACEA A3/B3-96, olej o podwyzszonej trwałości klasy ACEA A3/B3-96

 

.. w takim razie jaki do M50B25 (93r - 192tys przebiegu)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
to juz nie castrol edge do silnika bmw?? wg wyszukiwarki castrola nie jakis slx ale edge sport 0W40 do 328. od tego jaki olej wybrac mozna naprawde osiwiec juz. jak nie motul to castrol jak nie castrol to moly itd. :roll:

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. Dowiedziałem sie dzis w Auto FUS BMW Warszawa: tylko i wyłacznie syntetyk Castrol.

 

Ci którzy zalali juz 10W40 musza na nim jezdzić gdyż ponowne zalanie syntetyka i silnik sie rozszczelni

 

 

ehehe chciało by sie napisać no comment....

 

normalnie miałem u siebie polsyntetyk a teraz full synt 5w50 mobil 1 w m52 a rozszczelnia to sie wiedza tym co tak piszą. kazdy przypadek dla danego silnika jest indywidualny - to w jakiej jest kondycji i czy mozna przejsc na full synt.

Jedyną dobrą rzeczą w przednim napędzie jest to ze gdy cofasz masz napęd na tył !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisalem to wczesniej o rozbieganiu sie motoru i luzach na elementach . ale zostalem wysmiany wiec teraz tylko dodam zalerzy ile tys km zrobiles . i w jakiej kondycji jest motorek . auto fus maja racje bo po 30 tyt nie powinno byc problemu ale po 60 lub 80 tys to moze byc kicha .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.