Skocz do zawartości

Wskaźnik przepalonych świateł


Ratovnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:-),

 

od razu przejdę do opisu sytuacji; jadę sobie, jadę i nagle na wyświetlaczu zapaliła sie kontrolka wskazująca przepaloną żarówkę z tyłu po prawej stronie (zapaliła sie podczas jazdy). Zatrzymałem sie, sprawdziłem wszystkie żarówki, żadna nie wyglądała na przepaloną. Zapaliłem wszystkie światła z tyłu (migacze, stopu, przeciwmgielne, pozycyjne), wszystkie świecą.

 

Jaki może być powód takiej sytuacji, co powinienem naprawić, albo wymienić, aby kontrolka nie wskazywała przepalenia żarówki?

 

 

Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie, ale albo od stopu albo od pozycyjnych z tyłu są dwie żarówki na lampę, kiedyś też miałem tak, że wyglądały jakby świeciły wszystkie, komputer pokazywał spaloną...okazało się że właśnie jedna z tych dwóch się spaliła, a cięzko to zauważyć (szczególnie w ciągu dnia).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

podczepie się do tematu, bo mam podobny problem.

 

U mnie w E34 przepaliła się zarówka z przodu (postojówka) i wyświetliło komunikat. Przepaloną wymieniłem na nową i już się świeci.

 

Aczkolwiek na komputerze cały czas mam komunikat o przepalonej żarówce postojowej.

 

CO z tym zrobić? Może to jakiś bezpiecznik (ale wtedy światło by nie działało)

 

Doradzi mi ktoś?

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może delikatny resecik w postaci odpięcia akumulatora na kilka minut pomoże. Jak nie pomoże, to być może trzeba spryskać kości czymś co poprawia styczność. Najpierw od najprostszych trzeba zacząć :wink:

był E34 525i, E39 528i

jest E60 530d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podepnij go pod zewnętrzny komp, i spróbuj usunąć błąd. Jeśli się da (a powinno się dać) - u elektronika to będzie kilka minut nie powinien cię zbytnio skasować. Istnieje tez możliwość ze na zewnętrznym kompie pokaże bardziej rozbudowany komunikat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki janek 10021, faktycznie, podczas sprawdzania tylnych lamp nie zwróciłem uwagi na trzecie światło stopu (to na dole w tylnej szybie), żarówka była spalona :), i komputer pokazywał przepalenie żarówki z tyłu po prawej stronie.

 

Załączam pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.