Skocz do zawartości

dziwne zachowanie licznika. wyłącza się


pawel3a

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

mam problem z bmw 325i z 1993 roku. po krótkiej przejażdżce licznik (obrotomierz, prędkościomierz, lampki kontrolne, przebieg i inne takie) wyłączają się i po chwili się znów włączają. czasami zapalają się dwie kontrolki (czerwona z wykrzyknikiem i z literką p). problem najczęściej występuje niedługo po odpaleniu. nie jest to raz czy dwa tylko z 5-10 razy i potem się uspokaja i chodzi dalej. pod prędkościomierzem znajdują się też takie kwadraciki (po lewej zielone po prawej czerwone - najczęściej świeci przed ostatni zielony i jeden czerwony) które raz świecą raz nie (btw, do czego to służy - wyczytałem że to inspekcja olejowa ale nad tym powinien być chyba napis oil coś tam). dodam że gdy jadę samochód jedzie normalnie, wszystko jest ok oprócz tego licznika. dodam że samochód jeździ na gazie, ale to chyba nie ma większego znaczenia. akumulator podobno ma rok więc raczej jest w porządku. ma ktoś jakieś pomysły?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele nie pomogę ale miałem podobnie, w e46. Całkiem zdechł licznik, działały tylko dwie kontrolki, od zaciągniętego ręcznego i jeszcze jakaś, nie pamiętam. Oprócz tego auto działało normalnie. Stało się to po tym, jak siatką z zakupami przesunąłem niedbale połączone kable od wzmacniacza. Sprawdziłem bezpieczniki i wszystko ok. Tak mnie to struło, że już podejrzewałem najgorsze rzeczy. Ale na drugi dzień byłem u mechanika, któremu naprawa zajęła może z 20 min, koszt 10zł. Tak mnie gość ucieszył, że z tego wszystkiego nawet nie zapytałem, co to było :duh:

W każdym razie jak widać - nic wielkiego, życzę Ci też takiego szybkiego i niedrogiego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych zielonych kwadracików to one maja się swiecić po przekręceniu kluczyka, a po chwili zgasnąć. one są od oleju kiedy żaden kwadracik nie będzie sie już swiecił po przekręceniu kluczyka trzeba będzie wymienić olej. A co do tych problemow z zegarami itp. to trzeba by też było sprawdzić przekaźniki. Na razie tyle jak coś znajde to dam znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Istnieje cos takiego jak test zegarow. Popatrz na forum. Wtedy zobaczysz co jest nie tak z twoim tacho. Najlepiej zrob go na jakims dzialajacym aucie i pozniej powtorz u siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test zegarów przechodzi ok. kilka razy próbowałem na moim aucie.

 

U mne test zegarów też przechodził ok a mam te same objawy.

Zegary mamy do wymiany przyjacielu :(

To częsta usterka w BMW :?

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie test też nie działał, kompletny zgon, oprócz tych dwóch kontrolek wspomnianych wcześniej. Więc może u was rzeczywiście licznik do wymiany skoro testy działają a potem głucho. W każdym razie po wizycie u mechanika (a był to salon i serwis Hondy - znajomości, więc skorzystałem) do dzisiaj jest ok. Może warto zajechać do kogoś kumatego. Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Wiele nie pomogę ale miałem podobnie, w e46. Całkiem zdechł licznik, działały tylko dwie kontrolki, od zaciągniętego ręcznego i jeszcze jakaś, nie pamiętam. Oprócz tego auto działało normalnie. Stało się to po tym, jak siatką z zakupami przesunąłem niedbale połączone kable od wzmacniacza. Sprawdziłem bezpieczniki i wszystko ok. Tak mnie to struło, że już podejrzewałem najgorsze rzeczy. Ale na drugi dzień byłem u mechanika, któremu naprawa zajęła może z 20 min, koszt 10zł. Tak mnie gość ucieszył, że z tego wszystkiego nawet nie zapytałem, co to było :duh:

W każdym razie jak widać - nic wielkiego, życzę Ci też takiego szybkiego i niedrogiego rozwiązania.

 

 

 

Witam. Prawdopodobnie mam ten sam problem co ty. Też mam e46 i po przekreceniu kluczyka pali mi się tylko kontrolna od abs i recznego. Mogłbyś mi jakoś bzrdziej pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.