Skocz do zawartości

Nie ma głosu po zainstalowaniu nwego radia..... :/


rado151

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od poniedzialku jestem szczesliwym posiadaczem BMW 320d. Mam jedna wielki problem po zainstalowaniu nowego radia(pioner) nie ma glosu w zadnym z glosnikow. Radio odpala sie noramlnie bez zadnych problemow na wyswietlaczu pokazana jest animacja a tazke informacje dotyczace piosenki ktora wlasnie leci. Radio montowalem w innym samochodzie dziala bez zadnego problemu natomiast w BMW jest komedja. Mial ktos podobny problem ??? Prosze o pomoc bo jestem zalamany tym faktem..... :/:/:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes nowy wiec widac ze regulamin nie jest ci znany powiem delikatnie ,nie ten dzial!!!

Audio, Alarmy, Nawigacja & Elektronika tam zapraszam :mrgreen:

MY NAME IS, KRZYSIU JEZYNA ZE SZCZECINA :wink:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=60823 ZOBACZ TO!!

http://img261.imageshack.us/img261/6339/logorot125ee4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes nowy wiec widac ze regulamin nie jest ci znany powiem delikatnie ,nie ten dzial!!!

Audio, Alarmy, Nawigacja & Elektronika tam zapraszam :mrgreen:

 

Z buta go!!! Z BUTA! I z dyńki! :twisted2:

 

 

Spróbuj odpiąć radio i włożyć jeszcze raz na spokojnie, posprawdzaj wszystkie połączenia, etc. Jeśli korzystasz z przejściówki BMW->ISO to też ją sprawdź :cool2:

 

 

 

 

 

 

 

A w ogóle to NIE TEN DZIAŁ!!! Witamy na forum! :mrgreen: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taki problem..akurat w e36...ale pewnei jest to samo..bo tylko taka mozliwosc jest jesli nie dziala...

z radia oryginalnego szło zasilanie albo sterowanie na wzmaczniacz ... i bez tego nie ruszy... sprawdz miernikiem na oryginalnym radiu czy przypadkiem nie idzie prad na jaksi przewód ... tzn... w kostce sprawdz gdzie masz prad i po podlaczeniu radia.. sprawdz tez..wtedy powinein Ci wyjsc ten ze sterowaniem...

podlaczajac nowe radio... daj na niego sterowanei i odpali... zeby odpalil wzmak...

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes nowy wiec widac ze regulamin nie jest ci znany powiem delikatnie ,nie ten dzial!!!

Audio, Alarmy, Nawigacja & Elektronika tam zapraszam :mrgreen:

 

Z buta go!!! Z BUTA! I z dyńki! :twisted2:

 

:cool2:

 

 

 

 

 

 

 

A w ogóle to NIE TEN DZIAŁ!!! Witamy na forum! :mrgreen: :lol:

 

 

 

:lol:

MY NAME IS, KRZYSIU JEZYNA ZE SZCZECINA :wink:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=60823 ZOBACZ TO!!

http://img261.imageshack.us/img261/6339/logorot125ee4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes nowy wiec widac ze regulamin nie jest ci znany powiem delikatnie ,nie ten dzial!!!

Audio, Alarmy, Nawigacja & Elektronika tam zapraszam :mrgreen:

 

Z buta go!!! Z BUTA! I z dyńki! :twisted2:

 

:cool2:

 

 

 

 

 

 

 

A w ogóle to NIE TEN DZIAŁ!!! Witamy na forum! :mrgreen: :lol:

 

 

 

:lol:

Tylko troche to dziwne bo w tym dzialem ktos wogle cos odp a w elektronika itp nic a nic..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko troche to dziwne bo w tym dzialem ktos wogle cos odp a w elektronika itp nic a nic..... :)

 

to nie moja wina regulamin jest regulamin :twisted2:

MY NAME IS, KRZYSIU JEZYNA ZE SZCZECINA :wink:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=60823 ZOBACZ TO!!

http://img261.imageshack.us/img261/6339/logorot125ee4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes nowy wiec widac ze regulamin nie jest ci znany powiem delikatnie ,nie ten dzial!!!

Audio, Alarmy, Nawigacja & Elektronika tam zapraszam :mrgreen:

 

ojj ty się zawsze czepniesz....a sam piszesz masę postów nie w tych działach..dla ciebie to odzdzielny dział powinien być.

 

wydaje mi się że powinieneś nową instalacjędo głośnikow pociągnać poniewaz seryjne kostki mogą się różnić.albo po prostu kostki dopasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego walsnie sie obawiam ale mam nadzieje ze nie trzeba bedzie tego robic... Moj kumpel ma taka sama Bete i u niego jest wessytko oki a podlaczal radio JVC z tym malym ekranem DVD. Sprawdze tym miernikiem i mysle ze jakos to sie da zrobic bez wiekszysz przerobek i bez ciagniecia nowej instalacji do glosnikow. Dzieki za pomoc moze ktos jeszcze cos mi doradzi.... czekam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taki problem..akurat w e36...ale pewnei jest to samo..bo tylko taka mozliwosc jest jesli nie dziala...

z radia oryginalnego szło zasilanie albo sterowanie na wzmaczniacz ... i bez tego nie ruszy... sprawdz miernikiem na oryginalnym radiu czy przypadkiem nie idzie prad na jaksi przewód ... tzn... w kostce sprawdz gdzie masz prad i po podlaczeniu radia.. sprawdz tez..wtedy powinein Ci wyjsc ten ze sterowaniem...

podlaczajac nowe radio... daj na niego sterowanei i odpali... zeby odpalil wzmak...

 

Zgadzam się z kolegą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego walsnie sie obawiam ale mam nadzieje ze nie trzeba bedzie tego robic... Moj kumpel ma taka sama Bete i u niego jest wessytko oki a podlaczal radio JVC z tym malym ekranem DVD. Sprawdze tym miernikiem i mysle ze jakos to sie da zrobic bez wiekszysz przerobek i bez ciagniecia nowej instalacji do glosnikow. Dzieki za pomoc moze ktos jeszcze cos mi doradzi.... czekam

 

jesli gralo... to grać bedzie... to nie magia... żadnej instalacji prowadzić nie bedzie trzeba... trzeba tylko dojśc w czym jest problem w 99% czegos nie zasila nowe radio... i nie idzie sygnał dzwiekowy...

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie dokladnie to opisac jak to zrobic i czego szukac bo juz jestem z kumplem i bedziemy badac ta sprawe dokadnie...... czekam na odp

 

dobrze by było gdyby ktoś sie troche chociaz na tym znał... bo trudno jest wytłumaczyć kierowcy samochodu jak jezdzic na motorze...

chodzi o to zeby sprawdził czy nie ma sterowania z oryginalnego radia...

odpiac oryginalen radio.przkreczyc kluczyk tak aby było zasilanie... sprawdzić przewody... gdzie jest + ... przewaznie jakis gruby iczerwony... ale bywa róznie...

potem podłaczasz radio.. starei znów trzeba sprawdzić przewody ... czy nie ma gdzies jeszcze Plusa ... poza tym wczesniejszym... jesli bedzie tzn. ze to radio daje ten plus... i zasial nim lub steruje wzmakiem... zwrotnica czy m kolwiek... wtedy trzeba puscic z noweg radia zailnie ( steroaowanie ) na ten własnei przewód..,wezeny zeby bylo to z radia plus a nie na stałe podflaczony z zasilania...

Nie potrafie tego inaczej wytłumaczyc... jakbym mial to przed soba to mzoe inaczej bym to zrobił... tak wirtualnei na szybko tylko taki pomysl ... ale napewno tez nim dojdziesz co i jak..

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam doszlem do tego z moim kuplem razem przy pomocy miernika znalezlismy ten przewod. Jak sie okazalo byl to gruby niebieski przewod podlaczylem go pod sterowanie wzmakiem i dziala nawet jak wylacze funkcje wzmaka w radiu.... tylko akumulato mi padl.... hehe od muzyki.

Dzieki za pomoc bez was bym tego tak szybko nie zroibil....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od poniedzialku jestem szczesliwym posiadaczem BMW 320d. Mam jedna wielki problem po zainstalowaniu nowego radia(pioner) nie ma glosu w zadnym z glosnikow. Radio odpala sie noramlnie bez zadnych problemow na wyswietlaczu pokazana jest animacja a tazke informacje dotyczace piosenki ktora wlasnie leci. Radio montowalem w innym samochodzie dziala bez zadnego problemu natomiast w BMW jest komedja. Mial ktos podobny problem ??? Prosze o pomoc bo jestem zalamany tym faktem..... :/:/:/

 

Dziwne, że w innym samochodzie działa. Ale naszczęscie myśle że znam rozwiązanie:

zakładam, że radio działało w innym samochodzie a po przerzuceniu do BMW nie działa. Otóż po wyjęciu go z innego samochodu pamięc radia się skasowała. W każdym dobrym radiu jest taka funkcja (nie pamiętam nazwy ale nazwa może się zmieniać w zależności od marki), która powoduję przekierowanie sygnału audio na zewnetrzny wzmacniacz. Po włączeniu tej funkcji wewnętrzne wzmacniacze przestają działać a więc głośniki podłączone do radia nie grają. Wyłącz tą funkcję, to usłyszysz dźwięk. Jak kupiłem swoją alpinkę to miałem taki problem. Radio fabrycznie jest ustawione, że wysyła sygnał na zewnętrzny wzmak.

 

Daj znać czy podziałało!

http://www.ee.pw.edu.pl/~andrzem1/bmw/ - moja Bumcia ;)




http://www.ee.pw.edu.pl/~andrzem1/bmw/spalanie.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godmode...ale kolega pisał ze po wlozeniu spowrotem do innego samochodu gra ... wiec odpadaja wyłaczone koncówki mocy... i wysyłanei sygn. na wzmak...

w jego przypadku tylk osterowanie..,.i jak napsial tak wlasnei by ło :)

dobrz ze gra... dobrze ze poczytales forum... mojemu jednemu znajomemu elektronik ( nie umial... lub chcial zarobic ) w navarze pociagnal nowa instalacje... a problem byl taki jak u Ciebiue..

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem wczesniej to byla wina tego sterowania potrzeba ylo znalesc jeden przedow ktory zalacza wzmaka i dzieki ktoremu mamy dzwiek. Po podlaczeniu radia w BMW radio dzialo wszytkie jego funkcje tylko poprostu nie bylo dzwieku. Naszczescie dalo rade do tego dosc nigdy nie slyszalem o takim czyms chyba tylko tak jest w BMW z tymi wzmacniaczami. Jednak moj kumpel ma taka sama Bejbe i zmieniam radio na JVC z monitorem DVD i nie musial nic robic podlaczyl kostke Do BMW i poszlo normalnie u mnien atyomiast trzeba bylo sie bawic. Radio wczesniej jezdzilo w Octavi i gralo a tagzegdy wkaldalem je po raz drugi gdy w BMW wystapil ten problerm bo myslalem ze moze koncowak mocy w radiu sie spalila. Jednym slowem najwaznijesze ze dziala i jest git teraz moge zalozyc sprzet ktory czekal od wakacji do mojej furki ;):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem wczesniej to byla wina tego sterowania potrzeba ylo znalesc jeden przedow ktory zalacza wzmaka i dzieki ktoremu mamy dzwiek. Po podlaczeniu radia w BMW radio dzialo wszytkie jego funkcje tylko poprostu nie bylo dzwieku. Naszczescie dalo rade do tego dosc nigdy nie slyszalem o takim czyms chyba tylko tak jest w BMW z tymi wzmacniaczami. Jednak moj kumpel ma taka sama Bejbe i zmieniam radio na JVC z monitorem DVD i nie musial nic robic podlaczyl kostke Do BMW i poszlo normalnie u mnien atyomiast trzeba bylo sie bawic. Radio wczesniej jezdzilo w Octavi i gralo a tagzegdy wkaldalem je po raz drugi gdy w BMW wystapil ten problerm bo myslalem ze moze koncowak mocy w radiu sie spalila. Jednym slowem najwaznijesze ze dziala i jest git teraz moge zalozyc sprzet ktory czekal od wakacji do mojej furki ;):)

Być może u Twojego kumpla jest tak jak u mnie, że nie ma wzmacniacza fabrycznego, wystarczy przejsćiówka na kostki iso i wsio gra :cool2:

Były:

E30 324d '87

E36 325td '91

E36 318tds '96

Passat B5 1,9 TDI '97

E46 320d '00

Audi A4 1,9 TDI Multitronic '03

Mazda 6 1,8 '05

E46 320d '03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

mam chyba dokladnie ten sam problem jak autor tematu. Kupiłem nowe radio alpine ida x001 i po podlaczeniu wszystkich przewodow radio sie wlancza i wszystko jest ok, tylko ze wlasnie nic nie słychac.

I pytanie czy mógłby mi ktoś opisać konkretnie jakie kable spiąć ze soba?

Bo nie bardzo to rozumiem, w rozpisce wtyczki w samochodzie nie ma żadnego przewodu od wzmacniacza i poprostu nie mam pojecia co gdzie wpiac. Radio ma jakis kabelek podpisany 'remote turn on' i to jest chyba do wzmaka - tak wynika z instrukcji , tyle ze niewiem gdzie to wpiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do któregoś przewodu we wtyczce. Ten przewód o którym piszesz to przewód sterujacy wzmacniaczem a twój wzmacniacz o ile go posiadasz a chyba tak jest ma przewód sterujący we wtyczce na pewno został tobie jakis przewód wolny i któryś z nich musisz podłaczyc do tego od radia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.