Skocz do zawartości

Świeżak prosi o wsparcie w sprawie kupna


Kamil1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Zanim przejdę do sedna trochę o mnie. Do tej pory jeździłem audi 80 B3 i hondą civic. Przez cały czas ich użytkowania oglądałem się za pojazdami BMW gdyż jest to moja ulubiona marka ale zawsze myslałem, że mnie na nią nie stać. Od dłuższego czasu chcę nabyć BMW e36 prawdopodobnie będzie to motor 2.0 jednak nie radze sobie z poszukiwaniem do czego się przyznaję. W trakcie przewalania ofert na allegro, otomoto pomyślałem, żeby skontaktować się z ludźmi którzy dysponują szeroką wiedzą na temat tej marki. Wpisałem w google "BMW klub" i postanowiłem dołączyć do Waszego forum.

Dużo czytałem na Waszym forum i wyciągnąłem właśnie wniosek, że będzie to silnik 2.0, przeznaczam na to do 9 tys zł. Nie chcę tutaj poruszać wątków "ile pali" itp bo wiem, że było wałkowane to wiele razy i to co mnie interesowało to wszystkiego się dowiedziałem. Jednak pozostaje jedna ale chyba najważniejsza sprawa.... Jak kupić dobry egzemplarz?

 

Cały czas przeglądam oferty w internecie i przyznam szczerze, że nie radze sobie z oceną ogłoszeń. Jak wiadomo każda maszyna jest inna i inaczej ekslopatowana. W każdym ogłoszeniu wydaje mi się, że coś jest nie tak z samochodem. Być może źle je oceniam.

 

I tu pojawia się moja prośba do Was... Mianowicie chciałbym zapytać na co mam zwracać uwagę już nawet na etapie oglądania ogłoszeń w internecie i ewentualnych oględzin zewnętrznych.

 

Najchętniej chciałbym prosić (jeżeli macie czas i chęci) o podanie linków naprawdę dobrych ofert (może Waszych, lub Waszych znajomych).

 

Z góry dziękuje. Pozdrawiam.

____________________________

Pozdrawiam,


Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dużo czytałem na Waszym forum i wyciągnąłem właśnie wniosek.

I tu pojawia się moja prośba do Was...

 

 

Mianowicie chciałbym zapytać na co mam zwracać uwagę już nawet na etapie oglądania ogłoszeń w internecie i ewentualnych oględzin zewnętrznych.

 

 

 

witaj skoro piszesz ze duzo czytales na naszym forum to ,masz problemy ze zrozumieniem skoro to o co pytasz jest na forum juz... :roll2:

pozd

MY NAME IS, KRZYSIU JEZYNA ZE SZCZECINA :wink:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=60823 ZOBACZ TO!!

http://img261.imageshack.us/img261/6339/logorot125ee4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak uprzejmość.... Eh.. Czytałem sprawy techniczne apropo silnika i ekonomi. A to o co pytam dokładnie mnie nie zadowalało. Przecież jakbym wszystkiego się dowiedział to bym nie pytał. Przeczytaj dokładnie o co proszę. A proszę o konkretne oferty i ewentualne uwagi apropo ogłoszeń.

____________________________

Pozdrawiam,


Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9000 to trochę mało na E36 z tym motorkiem. Oczywiście coś już kupisz ale taczej z początku produkcji i słabo wyposażone.

Przy kupnie bardzo zwracaj uwagę na stan techniczny. Zakup E36 bez jakieś stłuczki to już prawie cud. Ale najważniejsze jak auto zostało naprawione.

Czego oczekujesz od auta osiągów, ekonomii, kompromisu. Można o tym dyskutować godzinami :D

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego co do uprzejmosci na forum nie przejmuj sie , poza osobami które potrafią tylko wyśmiewać sie z innych i dogadywac głupimi hasłami są też tacy którzy chętnie i madrze pomogą każdemu.

Szkoda tylko że przez tych pierwszych coraz wiecej użytkowników odpycha to forum i faktycznie potwierdza w przekonaniu że w większosci posiadace bmw to tzw potocznie bezmuzgi..Przykre ale prawdziwe , nie jest to moje pierwsze forum i przyznaje że nigdy nie spotkałem sie z czymś takim.

 

Jeśli chodzi o twój problem ,jest to podstawowy problem każdego kto chce kupić samochód, skoro posiadałeś już inne samochody w swym życiu przy zakupie bmw musisz kierować sie podobnymi kryteriami ak przy zakupie innego pojazdu, ciężko jest tak w kilku słowach napisac na co masz szczególnie zwrócić uwage gdyż jak niemasz o tym pojecia zwykła teoria tu nie pomoże.Najważniejsza przy zakupie samochodu to chyba nasza cierpliwosc , czyli nie napalać sie na pierwszy lepszy egzemplarz tylko skrupulatnie szukać i nie poddawać sie, niestety może to potrwać troche czasu i pochlonie sporo funduszy ale warto.

Ja na twoim miejscu jeśli nie jesteś sam w stanie określi choćby po części stanu technicznego pojazdu poszukaj wśród znajomych kogoś kto by ci pomógł,co dwie głowy to nie jedna.ja poza ogólnym sprawdzeniu stanu technicznego, blacharki,lakieru itp przeważnie kupuje auto sprowadzone (wiem ze niektórzy teraz pojada że z zachodu to same padaki) ale jest to moje drugie auto sprowadzone i jestem zadowolony, to samo dotyczy samochodów zasilanych instalacją lpg, wole sam zdecydowac sie jaką instalke załozy do danego silnika niż póżniej płacić grube pieniądze za naprawe juz zamontowanej instalki która sprawia same problemu i czesto tzw regulacje, wymiany ,stanie po warsztatach przekraczają koszty nowej instalacji na gwarancji.

Pewnie moj post nie pomoże ci znacznie ale może zastanowisz sie nad ogłoszeniem o bmw za 8 tys na full wypasie i z nowa instalacją lpg wartą 4 tys itp itd, takie ogłoszenia są ale pamiątej nikt za darmo samochodu nie oddaje.

Powodzenia przy zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda civic powiadasz.Sąsiad ma takie coś (jakie to brzydkie )zawsze kolego gdy przechodzę koło tego to mam odruch wymiotny.Raz nawet gdy wracałem pod wpływem z nocnych igraszek to puściłem pawia mu na maskę (widzisz do czego mnie doprowadził )no i teraz gdy widzę Hondę to wiesz (mdli mnie).A wracając do twojego pytania bo widzę ze się nawróciłeś i poszedłeś po rozum do głowy i szukasz BMW to powiem ci kolego ze BMW to BMW.Znam kilka osób które sie przesiadły z innych marek aut do BMW.No i teraz kolego nie chcą już zdanej innej marki.Tylko BMW.Ty a na przeszpiegi z Klubu Civic cię tu nie przysłali. :twisted2:
http://www.bmw-sport.pl/images/signatures/1868313008478371b841670.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dozbieraj jeszcze trochę kasy i wtedy będziesz miał większe pole do popisu bo za 9000 to będzie ciężko i pewnie trochę będzie trzeba włożyć w nią kasy na dzień dobry, ale decyzja należy do Ciebie tylko później nie pisz, że BMW to graty drogie w eksploatacji :mad2:

Pozdrawiam i życzę powodzenia w poszukiwaniach :cool2:

Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda civic powiadasz.Sąsiad ma takie coś (jakie to brzydkie )zawsze kolego gdy przechodzę koło tego to mam odruch wymiotny.Raz nawet gdy wracałem pod wpływem z nocnych igraszek to puściłem pawia mu na maskę (widzisz do czego mnie doprowadził )no i teraz gdy widzę Hondę to wiesz (mdli mnie)

 

Taaa... jest się czym chwalić :duh: :|

http://img119.imageshack.us/img119/5599/e125ty.jpg

"Człowiek więc najpierw czekał na Chrystusa, a jak już się doczekał, to wsiadł do samochodu. I stał się wolny."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj skoro piszesz ze duzo czytales na naszym forum to ,masz problemy ze zrozumieniem skoro to o co pytasz jest na forum juz... :roll2:

pozd

 

Czy ty kolego nie mozesz przestac sie ze wszystkich nasmiewac?!

 

Czy te ostrzezenia nie daly ci nauczki?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cool_wicia wiec właśnie dostałeś kolejne ostrzeżenie dość upominania.

 

Przypomnę innym że zgodnie z regulaminem jeżeli nie maja nic do powiedzenia w danym temacie to niech sie nie udzielają. Tym bardziej w uszczypliwy i chamski sposób.

Forum to nie miejsce na ordynarny i niekulturalny sposób wyrażania sie. Niestety jak widać jest w naszym gronie sporo takich osób które mają zawsze coś do dodania szkoda ze w mało inteligentny sposób i nie bardzo na temat lub zakładają wątki które z góry maja za zadanie wprowadzać napięte sytuacje

 

Arczi333 mam nadzieje że to twoja ostatnia wypowiedź w tym tonie na tym forum potraktuj to poważnie

 

 

Kamil1986 był taki poradnik w PDF zrobiony przez jednego z forumowiczów jak znajdę to wkleję linka. Zawsze to pomoże w ocenie ale nie bierz tego co tam pisze tak na maxa poważnie bo wiadomo ze nie kupisz ideału

 

Niestety nie mogę go znaleźć ale znalazłem inny obszerny wątek z poradami nie wiem moze juz przegladałeś:

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=4367&highlight=poradnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie ma to jak uprzejmość.... Eh.. Czytałem sprawy techniczne apropo silnika i ekonomi. A to o co pytam dokładnie mnie nie zadowalało. Przecież jakbym wszystkiego się dowiedział to bym nie pytał. Przeczytaj dokładnie o co proszę. A proszę o konkretne oferty i ewentualne uwagi apropo ogłoszeń.

 

Luzik. Kolegą Cool_Wicia w ogóle sie nie przejmuj. Nic innego oprocz jechania forumowiczow tutaj nie wnosi.

 

Co do autka. To silnik sluszny wybrales ale kwota raczej za mala zeby mozny bylo cos w miare dobrego dostac. Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na tytuł myślałem, że chodzi o wsparcie finansowe :mrgreen: Swoją drogą to naprawdę dobry temat, bo właśnie zbieram na E39, kto pomoże??? :lol: Żartuję,hehe :mrgreen: Tak na marginesie, słyszałem, żę Civic to naprawdę porządne auto (z racji, że japońskie), więc nie rozumiem kolegi czemu go tak zemdliło na jego wygląd :roll: Co do ceny to rzeczywiście ciężko coś sensownego znaleźć za tyle pieniążków...Warto jednak poszukać.
Freude am fahren...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo Hondy Civic... hm no wiadomo że urodą nie powala na kolana ale jak się domyślacie (po roczniku) nie dysponuje jakimś wygórowanym funduszem, żeby kupować inne auta. Mdłości na widok hondy - przesada. Fakt piękna nie jest ale od strony technicznej nie zawiodła mnie ani razu. Ale tak jak jeden z przedmówców powiedział, że wróciłem po rozum do głowy (trochę dosadnie) - coś w tym jest, BMW potrafią zawrócić w głowie.

 

Z jedną rzeczą już mi pomogliście - mianowicie o kwotę. Jak oglądam oferty w internecie to miałem przekonanie (przez te super "okazje"), że to wystarczająca suma. Poczytałem poradnik o kupnie samochodu we wskazanym temacie i faktycznie nie jest to rewelacyjna kwota.

 

Nie wiem może się tylko łudzę ale mam nadzieję, że coś się trafi dobrego ...

____________________________

Pozdrawiam,


Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj i nie przestawaj. Samochod nie ucieknie a zawsze mozesz lepszy znalezc. Popros kolege,znajomego,wujka czy kogos ktory ma chociaz wieksze pojecie na temat autek. ogladaj jezdzisz,wstawiaj na forum,moze akurat ktos je wczesniej ogladal. nie spiesz sie i zbieraj kasiorke
B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie...

Mianowicie chodzi mi o to jak producent BMW zabezpieczał karoserię e36 przed korozją ? Stosowano ocynk?

Pytam dlatego bo ostatnio byłem w jednym z komisów na pomorzu i widziałem całkiem ładną "Bunię" jednak korozja w nadkolach tylnych już postępowała. Ogólnie nadkola to nefralgiczny punkt, ale jak mialem audi to tam był ocynk i rdza się nie pojawiala. Chciałbym wiedzieć jak to jest w e36.

____________________________

Pozdrawiam,


Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj skoro piszesz ze duzo czytales na naszym forum to ,masz problemy ze zrozumieniem skoro to o co pytasz jest na forum juz... :roll2:

pozd

 

Czy ty kolego nie mozesz przestac sie ze wszystkich nasmiewac?!

 

Czy te ostrzezenia nie daly ci nauczki?!

 

 

cool_wicia wiec właśnie dostałeś kolejne ostrzeżenie dość upominania.

 

Przypomnę innym że zgodnie z regulaminem jeżeli nie maja nic do powiedzenia w danym temacie to niech sie nie udzielają. Tym bardziej w uszczypliwy i chamski sposób.

Forum to nie miejsce na ordynarny i niekulturalny sposób wyrażania sie. Niestety jak widać jest w naszym gronie sporo takich osób które mają zawsze coś do dodania szkoda ze w mało inteligentny sposób i nie bardzo na temat lub zakładają wątki które z góry maja za zadanie wprowadzać napięte sytuacje

 

ja tylko widze ze wiecej osob ma problem z czytaniem ze zrozumieniem tekstu...gdzie w moim tekscie jest smianie sie to raz ,a dwa napisalem koledze ze jesli przeczytal nasze forum i nie znalzal to nie zrozumial ,bo temat jest na forum!!!! :twisted:

 

 

pytanie do DRAGONA za co te upomnienie ???

MY NAME IS, KRZYSIU JEZYNA ZE SZCZECINA :wink:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=60823 ZOBACZ TO!!

http://img261.imageshack.us/img261/6339/logorot125ee4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przy okazji nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie...

Mianowicie chodzi mi o to jak producent BMW zabezpieczał karoserię e36 przed korozją ? Stosowano ocynk?

Pytam dlatego bo ostatnio byłem w jednym z komisów na pomorzu i widziałem całkiem ładną "Bunię" jednak korozja w nadkolach tylnych już postępowała. Ogólnie nadkola to nefralgiczny punkt, ale jak mialem audi to tam był ocynk i rdza się nie pojawiala. Chciałbym wiedzieć jak to jest w e36.

 

Ocynk był. Co do rdzewiejących beemek, to duża ich część była uderzona czy w ogóle po jakichś konkretnych przejściach i później została źle zabezpieczona. Miałem jedną e36, teraz mam drugą. Obie z 92 roku więc juz nie młode. Tylko że pierwszą rdza już zaczynała zjadać - bąble, niewielkie zaczątki korozji, druga jak narazie oprócz normalnego problemu (dół klapy od bagażnika) perfekt. Także jeśli autko zostało po przejściach odpowiednio zabezpieczone to nie powinno nic być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie nie ,to nie do konca tak :D poprostu auto sie starzeje a najbardziej przyczyniaja sie warunki atmosferyczne do tego. Ale jezeli bylo bite...zrobione ale nie zakonserwowane to moze wychodzic rdza..takze temu trzeba sie dobrze przyjzec
B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Więc kolego prosty wniosek... Jeżeli widać oznaki korozji to auto ma burzliwa przeszłość ?

 

może tak być. co prawda w mojej pierwszej buni miałem modyfikowane nadkola, źle zabezpieczone i bąble już po niecałych 2 latach wyszły:

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img88.imageshack.us/img88/518/pict1438ce6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja jest z konca "92 i delikatnie łapie bombelki na przednich błotnikach zaraz przy zderzaku i wiem ze na bank nie była bita znam dokładnie jej cała przeszłośc dodam ze cały czas jest niegarazowana w pieknej deszczowej Wielkiej Brytani ale reszta trzyma sie super

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest korozja to samochód mógłbyć, a właściwie napewno był walony. Ale nie trzeba się bać bo wszystkie były. To już stare samochodziki, a nie oszukujmy się, że na parkingach różne rzeczy się dzieją. I to, że rdza wychodzi to wcale nie musi oznaczać, że był dzwon, ale lekkie puknięcie latarni, czy nawet nieduża stłuczka, która nienaruszyła podłużnic i ogólnie geometri samochodu. Ja swoją furkę kupiłem z niezłą rdzą: przednia maska, oba nadkola, pas nad bagażnikiem i coś tam jeszcze. Silnik miała cacy i ogólnie mechanicznie zadbana, więc się zdecydowałem. Portfel odchudziłem o 600zł i mam bumcie ładnie zrobioną.

http://www.ee.pw.edu.pl/~andrzem1/bmw/ - moja Bumcia ;)




http://www.ee.pw.edu.pl/~andrzem1/bmw/spalanie.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.