Skocz do zawartości

Dziwna awaria 540iA

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich!

 

Jadąc wczoraj 540iA mojej siostry, w pewnym momencie silnik po prostu zgasł. Przy próbie uruchomienia, rozrusznik pracuje przy włączonym zapłonie, mimo tego, że kluczyk normalnie odbija. Dopiero po wyłączeniu zapłonu wyłącza się rozrusznik. Silnik nie daje się uruchomić. Jaka może być tego przyczyna? Czy ktoś miał podobne przygody?

Opublikowano
Podepnij pod kompa.Przyczyn może być kilka.Ja stawiam na czujnik położenia wału.
BMW? Bogini Moich Wrażeń.
Opublikowano
  • Autor
Właśnie dzwonili z serwisu. Padła pompa paliwa. Wcześniej ktoś już przy niej grzebał.
  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor

Kilka dni temu "awaria pompy" powtórzyła się przy wjeździe do garażu wielopoziomowego na tzw. tarce. Samochód po prostu zgasł tak jak poprzednim razem. Dziwne, bo poprzednio to samo stało się, gdy auto podskoczyło na nierówności nawierzchni. Czyżby wadliwe pompy paliwa w E39? Ależ nie. Tym razem sam dobrałem się do zbiornika, co zresztą wcześniej powinienem zrobić, ale szwagier w gorącej wodzie kompany zawózł wtedy samchód do Bawaria Motors w Warszawie. Po moich oględzinach okazało się że spadła wsówka ze złącza pompy. Przy okazji okazało się, że pompa nie została wymieniona, bo wcale nie była uszkodzona, ale pieniądze za wymianę zainkasowali. Nie pofatygowali się nawet, żeby tą wsówkę przygiąć, choć może liczyli na to, że jeleń znowu przywiezie samochód i ponownie zainkasują parę złotych ( poprzednio ok. 500zł).

Podsumowując nie polecam nikomu tych oszustów i złodzieji z Bawaria Motors w Warszawie.

Edytowane przez Allrad

Opublikowano
mając w rachunku pozycję "nowa pompa" wygra się w każdym sądzie (po 5 latach) po przedstawieniu opinii rzeczoznawcy. Ale czy taki rachunek istnieje? Ja bym tego tak nie zostawił.
PawełH
Opublikowano
  • Autor
Oczywiście rachunek jest i nawet gwarancja na pompę :)
Opublikowano
nie odpuszczaj, wezwać szefa serwisu wytłumaczyć, powiedzieć że bedzie niezalezny rzeczoznawca, sąd, i gazeta,
Opublikowano
  • Członkowie klubu
Nie jest to wina pompy tylko źle włozonej wsuwki elektrycznej - częsty bład montażowy :mrgreen:

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Opublikowano

... a jak udowodnisz Bawarii że nie zamontowali nowej pompy :?: :?: :?:

Oni powiedzą że wymienili pompę na nową, a Ty że nie ....

Słowo na słowo, będziesz w jakiś cudowny sposób udowodnić że na przykład nie zamontowałeś jakiejś starej pompy a teraz żądasz zwrotu kosztów.

Jedyna rzecz jaką możesz uczynić to już zrobiłeś, napisałeś na tym forum, to zdecydowanie wystarczy, zmień może tytuł tematu na np. ASO Bawaria oszukuje klientów, wtedy zrobisz im największą szkodę, rzeczoznawcy, sąd, z góry jesteś na przegranej stronie, zresztą zapoznaj się z treścią zlecenia, a sam zobaczysz. Pozdrawiam.

Bardzo Mocne Wrażenia;-)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.