Skocz do zawartości

530d nie zapala jak ciepły.Pomocy!!


marmak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów!

Mam problem z odpalaniem swojej "Bety" jeżeli silnik nie ostygnie do zera. Kiedy wskazówka temp. osiągnie niebieskie pole pali bez problemu.A gdy tylko jest ciepły i wyłączę silnik, to żegnaj jazdo na 2-3 godziny,dopóki całkowicie nie ostygnie.Dodam jeszcze,że jest w automacie.Byłbym ogromnie wdzięczny za jakieś sugestie.

Pozdrawiam i z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez urazy kolegoTSA55. Szukam ponad godzinę i nie mogę znaleźć. Innego rodzaju pomocy oczekiwałem. Powiedz mi czy 525 tds to to samo co 530d, a ciężko pali na ciepłym = nie odpala w ogóle. Prośba: jak znalazłeś, to możesz wskazać konkretny post. Będę wdzięczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i pompa ale wtryskowa. problem w tym ze na cieplym silniku nie grzeja swiece zarowe a pompa robi za male cisnienie. polsrodkiem jest oszukanie elektroniki tak zeby grzaly za kazdym razem, w tym celu doklada sie uklad ktory odlacza czujnik temp na czas odpalania, a potem go zapina spowrotem. W e34 TDS byly 2 czujniki 1wlasnie do swiec a drugi do zegarow. u ciebie z tego co sie orientuje masz 1 wiec odpiac nie mozna bo nie bedzie dzialac w zegarach.

 

ale to tylko polsrodek, do naprawy pompa wtryskowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
moze i pompa ale wtryskowa. problem w tym ze na cieplym silniku nie grzeja swiece zarowe a pompa robi za male cisnienie. polsrodkiem jest oszukanie elektroniki tak zeby grzaly za kazdym razem, w tym celu doklada sie uklad ktory odlacza czujnik temp na czas odpalania, a potem go zapina spowrotem. W e34 TDS byly 2 czujniki 1wlasnie do swiec a drugi do zegarow. u ciebie z tego co sie orientuje masz 1 wiec odpiac nie mozna bo nie bedzie dzialac w zegarach.

 

ale to tylko polsrodek, do naprawy pompa wtryskowa.

 

Kolega pyta o 530d gdzie nie ma pompy wtryskowej tylko jest pompa wysokiego ciśnienia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pyta o 530d gdzie nie ma pompy wtryskowej tylko jest pompa wysokiego ciśnienia ...

 

Dokładnie. Nie przedstawiajcie typowych przyczyn usterek z nieszczęsnych 2.5 TDS, bo 530d z Cammon Rain to całkowicie inna zasada działania diesli. Zastanawia mnie w ogóle czy 530d mają swiece żarowe, bo tam jest przezież wtrysk bezpośredni.

Ja Ci niestety nie pomogę, ale powinieneś rozważyć podpięcie pod komputer.

E39 TOURING - i nic mi więcej nie potrzeba (narazie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy.Pol roku temu mialem identyczny problem.Szukalem pomocy na forum i kazdy z forumowiczow stawial na czujnik polozenia walu lub jedna z pomp paliwowych dopiero na zwyklym warsztacie w Walbrzychu na Poniatowie prowadzonym przez dwoch Piotrkow (bardzo dobrzy i polecani mechanicy) stwiedzili ze poszly wtryskiwacze.Wymienili i auto jezdzi do dzis bez zadnych problemow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tez mialem podobny problem i sugerowali sterujaca czesc pompy wtryskowej... ze po rozgrzaniu sie rozszczelnia i nie ma cisnienia... i co za tym idzie duze koszta... a po sprawdzeniu okazalo sie ze czujnik polozenia walu... (recznym sprawdzeniu bo komp nie pokazywal tego bledu) sprawdz to na poczatek... powodzenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Brawo kolego chudy530. Trafiłeś w 10. Właśnie poszły 3 wtryski i to one były powodem mojego zmartwienia. Po wymianie wszystko ok oprócz kieszeni. :cry2: Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo kolego chudy530. Trafiłeś w 10. Właśnie poszły 3 wtryski i to one były powodem mojego zmartwienia. Po wymianie wszystko ok oprócz kieszeni. :cry2: Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za rady.

Milo mi ze moglem pomoc,moge wiedziec gdzie naprawiales swoja Beti?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tez mialem podobny problem i sugerowali sterujaca czesc pompy wtryskowej... ze po rozgrzaniu sie rozszczelnia i nie ma cisnienia... i co za tym idzie duze koszta... a po sprawdzeniu okazalo sie ze czujnik polozenia walu... (recznym sprawdzeniu bo komp nie pokazywal tego bledu) sprawdz to na poczatek... powodzenia...

 

 

Dodam tylko ze swoj problem tj. czujnik polozenia walu tez zlokalizowali w Stando bmw... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na cos takiego- 2,0 d- zimny odpala idealnie, cieply odpala idealnie, a gdy jest troszke ostygniety, taki prawie zimny to nie chce....

wiec co????

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na cos takiego- 2,0 d- zimny odpala idealnie, cieply odpala idealnie, a gdy jest troszke ostygniety, taki prawie zimny to nie chce....

wiec co????[/quote

 

Sprawdz czujnik polozenie walu lub walka... mialem podobny problem tylko nie zapalal na rozgrzanym... a czasami po pelnym wystygnieciu przejechalem dwa kilometry (nawet nie doszedl do swojej wlasciwej temperatury) i zonk - nie odpalam... u mnie byl wywalony czujnik polozenia walu... po tym jak wymienilem ani razu moja bunia mnie nie zawiodla... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na cos takiego- 2,0 d- zimny odpala idealnie, cieply odpala idealnie, a gdy jest troszke ostygniety, taki prawie zimny to nie chce....

wiec co????[/quote

 

Sprawdz czujnik polozenie walu lub walka... mialem podobny problem tylko nie zapalal na rozgrzanym... a czasami po pelnym wystygnieciu przejechalem dwa kilometry (nawet nie doszedl do swojej wlasciwej temperatury) i zonk - nie odpalam... u mnie byl wywalony czujnik polozenia walu... po tym jak wymienilem ani razu moja bunia mnie nie zawiodla... pozdrawiam

 

 

a na kompie to wyszlo????

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.