Skocz do zawartości

Który raz... oczywiście SWAP E-30 , nowe pytania i problemy


Zapfen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wiem wiem juz każdy mówi przy monitorze "było!!", ale nie do końca

 

więc mam zamiar kupic e30 z 1,8i, i wsadzić tam coś fajnego pod mache, tzn napewno 3,5 v8 odpada, ale co powiecie na jakąś rzędową M3 z e46??, odrazu powiem ze w miare mozliwości chciał bym założyć sekwencyjną skrzynie biegów, więc stare silniki odpadają.

 

PS: nie jestem za 2,5l bo wszyscy go wlasnie mają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze tam od h... elektroniki będzie trzeba przekładać , ale niektóre elementy (takie jak ekran komputera pokładowego to chce przenies do wnętrza samochodu tzn on będzie rozebrany do 0 więc wszystkie chwyty dozwolone :D

 

ale mam pytanie czy jest gdzies jakas informacja o wadze danych silników , bo boje sie ze będą kłopoty ze sterownością (rozmieszczeniem wagii), oraz jeszcze jedno czy układ napędowy też mozna zapożyczyc od innego bmw serii 3 albo 5??/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys chyba na forum byl watek na temat wagi silnikow... i byl tez link podany do stronki co wszytko pisalo. Mialem gdzies chyba na jakies plytce zapisany wiec poszukam,ale moze zaloz watek wlasnie z tym i ktos sie odezwie kto to podal... :8)
B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm!!! Jest to możliwe oczywiście ale trzeba sie liczyć z bardzo dużym wydatkiem. Pod ten silnik, króry chcesz włożyć musiałbyś zostawić samą kaste a zawieszenie elektryke ogólnie wszystkie te poszespoły muisz mieć inne więc nie lepiej byłoby kupić oryginalnego?? A jeśli już chcesz cos takiego robić to kup całe autko po wypadku a najlepiej po pożądnym dachowaniu i tylko poprzekładasz sobie wszystko. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc mam zamiar kupic e30 z 1,8i, i wsadzić tam coś fajnego pod mache,

 

Lepiej moze jakies 2,5 zajechane poszukaj to napęd hamulce i zawieszenie da sie zostawic bo jak włozysz duzy motor na te graty od 1,8 to nie bedzie fajnie. Chyba ze masz w planach budowac auto od podstaw to powodzenia.

 

Do przekłądki silnika na jakis nie stosowany seryjnie w E30 to tak jak koledzy napisali najlepiej miec pod ręka inne auto dawce częsci zeby potem niczego nie szukac bo z tego co kumpel mi mówił to nawet M50 nie jest tak łatwo włozyc na miejsce M40.

Za jakies 3,0 z Mki z całym kompletem do wrzutki w inną bude to bardzo słona cena będzie i duzo pracy pózniej. Ale z takim motorem E30 to musi byc masakra

:mrgreen:

Jazda BMW to podobnie jak jazda TIRem tylko zapas miejsca zostawiam po stronie zewnetrznej

http://img389.imageshack.us/img389/8589/obraz037editedeg8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.