Skocz do zawartości

TDS dziwne zachowanie pomóżcie


Marcin łuczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od pewnego czsu dziwna zecz dzieje śie z moim autem,otóż jak ruszam na jedynce i pochwili staje w korku niezmieniajac biegu dziwnie schodzi z obrotów ,takie jakby wachniećie coś wtym stylu nieumiem tego dokłądnie sprecyzować ,tak jakby zoporem spadały obroty ,jak wzuce drugi bieg i puszczam gaz wszystko jest ok

Moje BMW- E30 318I,

- E34 525TDS

-E32 730IA-kochana babcia

-E34 520I M50

E46 Touring 320CI M54

E36 M43 Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popytaj madrzejszych ale ja stawiam na popme wtryskowa.

zebym sie mylil.....

 

włąsnie tego śie obawiam ale auto pali normalnie i na zimnym i na ćiepłym,na ćiepłym silniku trwa to około 3 sekund

Moje BMW- E30 318I,

- E34 525TDS

-E32 730IA-kochana babcia

-E34 520I M50

E46 Touring 320CI M54

E36 M43 Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm 3 sekundy?? To raczej za dużo. Mój TDS pali lepiej jak nie jedna benzyna. Aż sie ludzie dziwią ze to TDS. Dosłowny ruch wału i chodzi nie ważne czy ciepła czy zimna za każdym razem tak samo. W sumie to sam jestem w szoku ale tak jest. A 3 sekundy to za dużó według mnie ale oby to nie była sprawka nastawnika. W sumie zacznij od najprostrzych spraw i najtańszych. Po co sie odrazu dołować. Moze to tylko drobiazg?? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co mam robić jechać nia do serwisu zeby sprawdzili od czego zaczac,świece wszystkie filtry sa nowe ,ładowanie idealne aku wporzadku,auto jedzie super przyspiesza niemuli sie

Moje BMW- E30 318I,

- E34 525TDS

-E32 730IA-kochana babcia

-E34 520I M50

E46 Touring 320CI M54

E36 M43 Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym pojechał do jakiegoś Bosh servisu albo dobrego pomparza po to żeby podpiąć pod kompa i sprawdzic dokładnie parametry pompy. Jeśli coś sie z nia zaczyna dziać to powinno pokazać np że coś nie tak z dawką paliwa czy też temperatura paliwa w pompie nie właściwa. Po takich parametrach pompiarz oceni stan twojej pompy. Ja podłączałem swoją w Bosh Servis i koleś mi pokazywał o co chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te wahniecie to masz gdzieś w okolicy 750obr tuż przy "wolnych obrotach" czy gdzieś środkiem (1,5-2tys)??

 

 

wachniecia mam około 750 obrotów jak stoi na swiatłach na biegu jałowym co do odpalania to na żimnym pali na dotyk na ćiepłym koło 3 sekundch

Moje BMW- E30 318I,

- E34 525TDS

-E32 730IA-kochana babcia

-E34 520I M50

E46 Touring 320CI M54

E36 M43 Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bankowo nastawnik.u mnie sie tak zaczynalo - teraz jest tak ze jak np domykam szyby na wolnyc to potrafi mi zgasic auto, wachniecia na wolnych sa.wlacz sobie test 3 na OBC - to jest spalanie na godzine.sprawdz czy w momencie wahniecia obrotow nie dostajesz duzo wiekszej dawki ( u mnie normalnie ok. 0,6-0,7 l/h, a przy wahnieciu nawet i 2l/h).w przyszla sobote jade wlasnie na robienie nastawnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bankowo nastawnik.u mnie sie tak zaczynalo - teraz jest tak ze jak np domykam szyby na wolnyc to potrafi mi zgasic auto, wachniecia na wolnych sa.wlacz sobie test 3 na OBC - to jest spalanie na godzine.sprawdz czy w momencie wahniecia obrotow nie dostajesz duzo wiekszej dawki ( u mnie normalnie ok. 0,6-0,7 l/h, a przy wahnieciu nawet i 2l/h).w przyszla sobote jade wlasnie na robienie nastawnika.

 

 

kifu dzienx za info w poniedziałek podjade do ASO obc i jak trzeba to zrobie ten nastawnik pompy

Moje BMW- E30 318I,

- E34 525TDS

-E32 730IA-kochana babcia

-E34 520I M50

E46 Touring 320CI M54

E36 M43 Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zainwestujesz w pompę wtryskową, każ sprawdzić pompę paliwa (lewe tylne nadkole). Niekiedy pompa ma już dość i ma to przełożenie na obroty.

pzdr

http://img484.imageshack.us/img484/852/logo04cq1.jpg

BMW E39 525 TDS, BMW E10 2002' 1972

Ducati 900 Monster, KTM 520 EXC Racing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.