Skocz do zawartości

525 TDS Automat 94. Podobno jest słaby?


torz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Znajomy ktory ma Omege w tym samym wieku co moj TDS stwierdził, że mam do wymiany konwerter(nie wiem czy dobrze pisze) w skrzyni. Auto wg. niego słabo sie zbiera. Dodam, że oboje mamy automaty. Prosze niech mi ktos powie czy TDS 2,5 Touring przy wciśnięciu gazu do oporu powinien mnie wcisnąć w siedzenie?? Ja czuje takie sobie wcisniecie. przy jeździe pod górkę ok 45 stopni auto ma dosc wysokie w sumie obroty ok 3tyś. nie czuje tych 150km. Pomocy błagam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Znajomy ktory ma Omege w tym samym wieku co moj TDS stwierdził, że mam do wymiany konwerter(nie wiem czy dobrze pisze) w skrzyni. Auto wg. niego słabo sie zbiera. Dodam, że oboje mamy automaty. Prosze niech mi ktos powie czy TDS 2,5 Touring przy wciśnięciu gazu do oporu powinien mnie wcisnąć w siedzenie?? Ja czuje takie sobie wcisniecie. przy jeździe pod górkę ok 45 stopni auto ma dosc wysokie w sumie obroty ok 3tyś. nie czuje tych 150km. Pomocy błagam.

 

powiedz mi kolego gdzie są drogi o kącie nachylenia 45 stopni ?? to 100% nachylenia czyli na 1 m jest 1 m różnicy wzniesień- mało jest samochodów mogących pokonywać takie wzniesienia... :duh:

automat w 2.5 tds jechałem kumpla e39 w automacie zbiera sie tak sobie - ale źle nie jest.

tds, jak słusznie zauważył przedmówca; przyzwoicie zaczyna się zbierać po chipie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tds dokladnie z 94 dokladnie z automatem , ktory juz nie jest perfekcyjny i przy starcie zbiera sie tak ze wciska fotel , moze nie bardzo ale wciska - osiagi sa mierzone stoperem dokladnie takie jak w instrukcji, wiec nie piszcie ze przy 143 km auto jest jak mul bo nie jest i spokojnie mozna wyprzedzic nowe astry czy golfy 1.4 czy 1.6 a a takze co slabsze TDi - poza tym bez przesady tds nie sluzy do wyscigow. 45% wzniesienia - to musi byc radosc:)
The Ultimate Driving Machine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 535i ma 211 Ps i trudno mówić o wciskaniu w fotel.A nie chwaląc sie moja M5teczka to potrafi pokazać jak powinien fotel przylegać do ciałka :twisted:

A 140 Ps na TDSie może w fotel nie wciska,ale jak na diesla dość dynamicznie się zbiera ale zawdzięcza to dużemu momentowi. Pozdrawiam

BMW M-Power
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty masz za skrzynie, że masz przełożenia D i S?

 

Gwarantuje Ci, że długo się nie nacieszysz tym tdsem jak nim laczki ciągle palisz...

 

 

chdzi zapewne o tryb pracy "S".

 

 

A tak poza tym to osiągi mojego naprawdę robią wrażenie szczególnie jak odjeżdżam tak od 60-80 i w górę...

(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 535i ma 211 Ps i trudno mówić o wciskaniu w fotel

To chyba masz coś nie tak.Bo moja Siódema 3,5 miała porządnego kopa(i to w automacie),czyli 525 powinna wogóle nie wciskać w fotel,a wciska :norty: .

Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale temat zjeżdża trochę z tym " wciskaniem" każdy granice strachu ma gdzie indziej

 

bo np. znam takich co Peugeot 1.1 jest królem szos a po przesiadke na renault o poj. 1.4 tłumaczą szaleństwem ze swojej strony

(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wciskania w fotel, to ma ono miejsce zazwyczaj w momencie, gdy silnik osiąga max Nm. Jak jedziesz w okolicy obrotów max Nm i depniesz gaz, to powinno wcisnąć.

Co do wzniesienia 45 stopni, to raz w życiu miałem okazję takie wzniesienie pokonywać. Był to wał przeciwpowodziowy a ja jechałem Mercedesem G klasy i jedyne co było widać przez przednią szybę to niebo. Nie ma szans aby osobowe auto w ogóle pod coś takiego podjechało, bo ma zbyt mały kąt natarcia i z pewnością zaryło by w ziemię.

/Andrzej

"Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane" - JKM

!!! ZOBACZ MOJE AUKCJE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie za bardzo mnie zrozumieliście. jak startuje - wciska w fotel i to jest ok. chodzilo mi o to, że w czasie rozpędzania mam caly czas takie uczucie jakby cos go ciągle hamowało, muli go i tyle. Omegą jechałem i nie ma porównania. A powie mi ktos czy mozliwe ze mam do wymiany "konwektor" czy "konwerter" w skrzyni?? i jak to moge stwierdzic? as moze po prostu mam za mało oleju w skrzyni?? Sam juz nie wiem. przejade sie dzisiaj do znajomego serwisu marek m.im. bmw i napsze co sie dowiedzialem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie za bardzo mnie zrozumieliście. jak startuje - wciska w fotel i to jest ok. chodzilo mi o to, że w czasie rozpędzania mam caly czas takie uczucie jakby cos go ciągle hamowało, muli go i tyle. Omegą jechałem i nie ma porównania. A powie mi ktos czy mozliwe ze mam do wymiany "konwektor" czy "konwerter" w skrzyni?? i jak to moge stwierdzic? as moze po prostu mam za mało oleju w skrzyni?? Sam juz nie wiem. przejade sie dzisiaj do znajomego serwisu marek m.im. bmw i napsze co sie dowiedzialem.

 

o juz inaczej piszesz

(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie za bardzo mnie zrozumieliście. jak startuje - wciska w fotel i to jest ok. chodzilo mi o to, że w czasie rozpędzania mam caly czas takie uczucie jakby cos go ciągle hamowało, muli go i tyle. Omegą jechałem i nie ma porównania. A powie mi ktos czy mozliwe ze mam do wymiany "konwektor" czy "konwerter" w skrzyni?? i jak to moge stwierdzic? as moze po prostu mam za mało oleju w skrzyni?? Sam juz nie wiem. przejade sie dzisiaj do znajomego serwisu marek m.im. bmw i napsze co sie dowiedzialem.

 

Moze malo... moze nie malo. Czemu tego nie sprawdzisz??????

KONWERTER - sprzegielko hydrokinetyczne

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.