Skocz do zawartości

sprzedałem 525 TDS i chciałbym E38 jedno pytanie????


Tomasz 525TDS

Rekomendowane odpowiedzi

witam w niedziele sprzedałem swoja Bunie 525TDS Touring ładne i bogato wyposażone aż zaczołem załowac następnego dnia czyli dzisiaj ale nie o tym mowa

 

nosze sie z zamiarem kupna E38 i w związku z tym mam pytanie może głownie to właścicieli 725 TDS

 

zazwyczaj na forum nie polecają tego silnika i zazwyczaj wiele osób pisze ze 3,5 lepsze albo kup sobie 4,4 benzyne ale ja wiem co jest dobre bo miałem okazje jezdzić E38 3.5 i 4.4 a także E32 5.0 i wim jakie sa wrażenia

nie zależy mi specjalnie na osiągach typu 8 do setki czy szybkej jezdzie

ale ogólnie na E38 i czy TDS radzi sobie z tym autem i czy nie ma bólu przy np wyprzedzaniu tira(E34 śmigało zwinnie 150kg różnicy) nie narzekałem dodam ze mam free ON i dlatego chciałbym TDS bo niby po co sprzedawać ON i kupywac Pb nie chciałbym też gazu w aucie. prosze o podpowiedz i opinie mysle nad automatyczną skrzynią przyzwyczaiłem sie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście zastanawiałem sie nad 730d ale narazie pytam o 725TDS miałem ten silnik w e34 i znam go dokładnie wiem co i jak wrazie biedy co do 730d owszem na pewno bym sie pokusił ale musiałbym jeszcze troche po oszczędzać co najmniej przez sezon letni a latem bez auta jak bez ręki (wakacje weekendy itp)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam automat 725 tds i powiem ze auto daje rade , jak juz automacik zredukuje to mozna bez problemu mijać

 

ja też nie widziałem czy kupić to czy poczekać ale było w dobrym stanie technicznym i wizualnym więc kupiłem i jestem zadowolony , mam ja od 2 lat i tylko naprawiłem servo i pompe paliwo bo coś ciekło i jeszcze kupiłem panel klimatronika nowy bo w starym pixele siadły !! i teraz jestem bardzo zadowolony

 

pozdrawiam

Pozdrawiam,


Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może silnik nie najlepszy, wiem bo sam miałem i zdawało mi się że mnie problemy TDSa nie dotyczą, ale myśleże w e38 nie bezie źle nawet jak wsadzisz ze 4 tys. bo jak byś tą samą kwotę wsadził w e34 to już by siępewnie połowa wartości auta zrobiła. A w e38 to już by nie było tak źle, jak bedziesz kupował to musisz dobrze sprawdzić silnik, niech bezie pompa walnięta, wtryskiwacze też, ale ważne żeby reszta była idealna, pierścienie (żeby nie miał za wysokiego ciśnienia) no i głowica, trzeba sprawdzić zbiorniczek wyrónawczy czy nie ma osadó na ściankach (czy głowica była robiona).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz kupował to musisz dobrze sprawdzić silnik, niech bezie pompa walnięta, wtryskiwacze też, ale ważne żeby reszta była idealna, pierścienie (żeby nie miał za wysokiego ciśnienia) no i głowica, trzeba sprawdzić zbiorniczek wyrónawczy czy nie ma osadó na ściankach (czy głowica była robiona).

 

 

miałem TDSa i wydaje mi sie ze wiem jakie ma słabe punkty i na co zwrócić uwage

 

ale mam pytanie czy jak głowica była wymieniana a poza tym wszystko jest ok to czy to duży problem? :?: czy całkiem odpuścić sobie auto po wymianie głowicy? wsumie pewnie nie każdy powie czy była wymieniana czy nie?

 

i co znaczy osad w zbiorniczku wyrównawczym? czy jak jest, to z czym to jest związane i jakie mogą być tego konsekwencje? :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bronie i nie krytykuje tego silnika bo nie miałem z nich żadnych poważnych problemów chcę sie zdecydować dlatego że ON mam za free ale możliwe ze zdecyduje sie na 3.5 benzynke

 

może to zabrzmi głupio :mad2: ale pozostał mi jakiś taki dziwny sentyment do tego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze parę dni temu się przymierzałem do kupna E38 i miało to byc 4.4 (ale teraz chce coś nowszego typu E60).spalanie to samo co w 3.5 a osiągi lepsze na korzyść oczywiście 4.4.

a jeśli chodzi o diesla to brał bym 3.0d a nie 2.5TDS.bo wiesz...to juz jest stary silnk i nie ma tam rewelacji ani w osiągach ani w ekonomice ani w kulturze pracy.

Moim zdaniem jeśli chcesz diesla to bierz 3.0. Ładnie pracuje i ma nie złe osiągi.

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja tez zadam pytanie....

 

Czy jest gorszy silnik (pod każdym względem) od 2.5TDS w E38?

 

Z tym gorszy lepszy to wiesz zależy co kto oczekuje od auta więc nie widzę sensu w pisaniu czegoś takiego :wink: Jako wygodna limuzyna E38 2.5TDS idealnie spełnia swoje zadanie,pewnie że 3.0d lepszy tylko koszy zakupu jak i nie daj boże późniejszej naprawy także proporcjonalnie większy niż poczciwego TDSka :mrgreen:

http://www.iv.pl/images/16876943185426216561.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie tylko dla mnie najgorszy z prostych względów.niska kultura pracy,MARNE osiągi,wcale nie ekonomiczna jazda.

Nie wiem jakie są plusy tego silnika ale ok :twisted2: moze w e36 tak ale nie w e38.

To moze powiesz mi kolego który silnik jest gorszy od TDS-a w gamie E38?Bo na pewno nie tylko ja tak sądze

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie tylko dla mnie najgorszy z prostych względów.niska kultura pracy,MARNE osiągi,wcale nie ekonomiczna jazda.

Nie wiem jakie są plusy tego silnika ale ok :twisted2: moze w e36 tak ale nie w e38.

To moze powiesz mi kolego który silnik jest gorszy od TDS-a w gamie E38?Bo na pewno nie tylko ja tak sądze

 

Nie dzielę silniki na najgorszy-najlepszy bo to co dla jednego jest najlepsze może być najgorsze dla drugiego,skoro właściciel ma ON za free to każda Pb jest dla Niego najgorsza,dla Ciebie TDS bo wolny,klekotliwy i pali dużo,więc chyba nie muszę już odpowiadać na Twoje pytanie :wink:

A i nie ma co uogólniać typu : 99% ludzi myśli że to najgorszy silnik,bo dla 1% może być najlepszy i mają wybrać inny tylko dlatego że ogół mówi że jest najgorszy :wink:

http://www.iv.pl/images/16876943185426216561.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma o co sie kłucić wiadomo co jest lepsze a co nie koniecznie

 

ale ze względu na to ze TDSem moge jezdzić praktycznie za free a na 730d poprostu mnie jeszcze nie stać pytam o wrażenia i opinie na temat TDSa w E38 bo wiem że benzyna 3.0 czy 4.4 albo 30d ma lepsze osiągi dynamike i kulture pracy ale nie o to tu chodzi

 

po co mam odsprzedawać rope i kupowac benzynke jeśl;i moge sobie spokojnie i wygodnie pomykac TDSem

 

dlatego napisałem ze pytam o opinie na temat tego silnika i tego jak sobie radzi w duzym aucie bo mając E34 byłem zadowolony było to kombi w automacie lżejsze ok 157kg no i miało troche mniejszy moment niż w E38

ale pomykało sprawnie zastanawiałem sie czy "7" też daje sobie rade z najmniejszym silnikiem w swojej gamie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma o co sie kłucić wiadomo co jest lepsze a co nie koniecznie

 

ale ze względu na to ze TDSem moge jezdzić praktycznie za free a na 730d poprostu mnie jeszcze nie stać pytam o wrażenia i opinie na temat TDSa w E38 bo wiem że benzyna 3.0 czy 4.4 albo 30d ma lepsze osiągi dynamike i kulture pracy ale nie o to tu chodzi

 

po co mam odsprzedawać rope i kupowac benzynke jeśl;i moge sobie spokojnie i wygodnie pomykac TDSem

 

dlatego napisałem ze pytam o opinie na temat tego silnika i tego jak sobie radzi w duzym aucie bo mając E34 byłem zadowolony było to kombi w automacie lżejsze ok 157kg no i miało troche mniejszy moment niż w E38

ale pomykało sprawnie zastanawiałem sie czy "7" też daje sobie rade z najmniejszym silnikiem w swojej gamie

 

Jak jeździłeś E34 kombi i w automacie,to myśle że mając E38 w TDS można by się pokusić,żeby aż tak nie odczuć spadku dynamiki na TDS z manualną skrzynią biegów :roll: Wtedy nawet możliwe że odczuwalnie E38 była by bardziej żwawa od Twojej byłej E34 z automatem,chociaż wiem jak asb rozleniwia,że się nie chce po tym już mieć manualnej skrzyni,ale pomysł z E38 TDS z manualem mógłby Cię satysfakcjonować pod względem dynamiki porównując z E34 kombi z leniuchem :wink:

http://www.iv.pl/images/16876943185426216561.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to własnie sie przyzwyczaiłem do automatu może dlatego ze był dobrze utrzymany zadbany i sprawny nie odepchneła mnie asb mimo ze to był mój pierwsy automat jak nim smigałem to pomyslałem ze nie kupie już autka w manualu szczególnie wygodny w mieście i nie trzeba wajhować 1..2...3 hamowanie bo czerwone a na trasie zapinalem tempomat i sunołem :dance: 725 tez chciałbym w automacie nie zalezy mi na starcie jako 1 ze swiateł tylko na komforcie podróżowania i wygodzie E38 no i na tym zeby jadac na trasie spokojnie zabrać sie za wyprzedzanie tira

 

stąd ten post

 

ale chyba najlepiej by było poszukac i po prostu pojezdzic i samemu sie przekonać czy to mi pacuje czy nie do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.