Skocz do zawartości

Wasze Opinie o Bmw E60


franczesko89

<t>Co wybrac benzyna czy Diesel??</t>  

26 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

hej

odebrałem po okresowym przeglądzie (60.000km vehicle check)-koszt 461zł

przejrzeli całe autko nic nie znaleźli do roboty,poregulowali ręczny i jakieś błędy pousuwali nie pamiętam jakie

ważne że teraz zapie.. jak wariatka, :dance: trakcja ciągle sie włącza :jawdrop:

humor mam jak małe dziecko na gwiazdkę

BMW rządzi

hej

 

wiesz co ja myślę że tak po 100 000 zaczynają się poważniejsze błędy pojawiać. Nie mogę tego potwierdzić bo mam E39 ale takie opinie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
hej

odebrałem po okresowym przeglądzie (60.000km vehicle check)-koszt 461zł

przejrzeli całe autko nic nie znaleźli do roboty,poregulowali ręczny i jakieś błędy pousuwali nie pamiętam jakie

ważne że teraz zapie.. jak wariatka, :dance: trakcja ciągle sie włącza :jawdrop:

humor mam jak małe dziecko na gwiazdkę

BMW rządzi

hej

 

tora, co to za typ przegladu vehicle check? jak to sie ma do inspection I i II? ja za inspection I placilem 475 zl (chyba brutto), do tego dochodza wszelkie plyny, materialy

 

ta trakcja wlacza ci sie na suchym asfalcie? masz 218km? albo masz opony zjechane, albo bardzo ostro ruszasz :)

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to przegląd bez żadnych spraw typu filtry płyny,oleje ja poprosiłem żeby nie żałowali i wszystko posprawdzali czyli mechanika plus test elektroniki

nic nie wyszło do wymiany

nie wiem jak sie to ma do inspekcji po prostu w E60 co 60.000km zapalasie chech vehicle i tyle.Ja mam teraz 120.000km

co do trakcji jechałem rano na przegląd i jak zwykle nic sie nie działo nuda

po odbiorze z ASO trakcja szaleje każde przycisnięcie gazu banan na twarzy jade np 100km/h trochę mocniej gaz i odrazy tyłkiem kręci i trakcja mruga a pogoda ta sama,oj te BMW

opony mam nówki michały zimowe

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj ja jak swoja kupiłem to miałem czasem minimalne zastrzeżenie do pracy asb (zresztą dnowinski miał to samo)

po skasowaniu adaptacji uczącej się Twojego stylu jazdy jestem wreszczie bardzo bardzo zadowolony a ostatnio jechałem nówką Q7 3dA i uważam że w E60 asb chodzi lepiej

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się skłąda że Q7, A6,A8 Phaeton mają te same skrzynie co nasze autka.Różnice są w sterowaniu i oprogramowaniu stąd mogłeś zauważyć nieco inną charakterystykę skrzynki. Adaptacja przez kabel daje takie same efekty jak reset pedałem i raczej powinno się ja przeprowadzać po jakiś konkretnych usterkach. Sam sterownik skrzyni ma możliwość korekcji swoich zachowań przy zmianie stylu jazdy kierowcy ale i tak jest to obwarowane softem jaki ma w pamięci. Jeszcze raz powtarzam że zauważalne zmiany w zachowaniu auta są odczuwalne po zmianie oprogramowania, i nie ma innej możliwości jeśli wszystko było sprawne w pojeździe. Jedynie konkretna usterka która wprowadza tryb awaryjny może ograniczyć parametry auta, jej usuniecie i wykasowaniu błędu może ożywić samochód.

P.S.

Zodiac, takie zachowanie skrzyni jest naturalne, wszystko masz ok. Takie szarpnięcia są wynikiem pracy skrzyni w trybie „rozgrzewania” tzn. do póki płyn ATF nie osiągnie 40c jest sterownik pracuję na takiej mapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o metodę kasowania adaptacji przy kablu można usunąć błędy a pedałem nie tak mi wytłumaczył chłopak w ASO

ale o to czy Zodiak wogóle to próbował bo może rozwiąże to jego problem

pomało dociera do mnie że jest to samochód dla inżyniera

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
a jak sie sprawuja automaty w rocznikach od 2005 ?chodzi mi o problemy ze skrzynia ?sa jakies ?nie mialem nigdy automatu a interesuje mnie 530d przebieg okolo 200tys 2005 rok od jakiegos czasu poluje na bmw e60 lub e 39 w dizlu 3 litrowym nic ciekawego narazie nie upoowalem w manualu a autamatu sie troszke boje a ogolnie problemow jakie moga wystapic mozecie mi przyblizyc mial ktos auto z 2005 lub 2006 e 60 w automacie jak to hula sa jakies problemy czy nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie otworzyłem sobie pierwszą stronę działu E60/E61. 95% tematów to problemy z klekotami.

I dlaczego nie mogę wziąć udziału w ankiecie?:)

Mnie też otaczająca rzeczywistość coraz bardziej utwierdza że kupowanie używanego (po gwarancji) diesla to totalny bezsens!

Klekocze, smrodzi, dymi, hałasuje i się psuje!

A to wszystko żeby zaoszczędzić ~100pln/1000km :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel przy przebiegu 200kkm na pewno wymaga jakiegos nakladu finansowego ale z drugiej strony w Polsce ciagle te auta sie lepiej sprzedaja i odsprzedaja. Wg mnie warto nawet kupic taniej jakis przechodzony egzemplarz byle bezwypadkowy i wpakowac te 10-15 tys, pousuwac te klapki kolektora , dpfy, zrobic turbine moze nawet dwumase i znowu cieszyc sie przez jakis czas fajnym momentem i przyzwoitym spalaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlaczego nie mogę wziąć udziału w ankiecie?:)

bo sie skonczyla w 2008 roku?

Trupa chcesz wykopac czy jak?

 

Klekocze, smrodzi, dymi, hałasuje i się psuje!

A to wszystko żeby zaoszczędzić ~100pln/1000km :roll:

smrodzi to 530i jak olej spala :mrgreen: .

Nie wszyscy kupuja diesla dla oszczednosci moze.Ja lubie mocne diesle ze wzgledu na moment obrotowy dostepny z dolu.Aktualnie mam w swojej 535d 650nM momentu i moge powiedziec ze zbiera sie lepiej niz niejedna benzyna.Nie wszyscy patrza na oszczednosci,czego nie mozna powiedziec o tobie za pewne,gdyz juz na samym zakupie zaplaciles mniej anizeli co drugi uzytkownik diesla w e60 z tego forum.

Druga sprawa,to DPF,przez ktory place polowe ceny podatku drogowego anizeli mialo by to miejsce w przypadku olejozarloka jakim jest 530i...

Pasowala ci benzyna ze wzgledow ekonomicznych,czy ze wzgledu na to ze lubisz benzyne?,to uszanuj prosze decyzje innych o wyborze diesla...

Sprawa indywidualna kazdego czlowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że szanuje i nic mi do tego bo to "ich cyrk i ich małpy" :wink: - i jest co poczytać w wolnych chwilach na forum!

A benzynę wybrałem ponieważ jakoś nie po drodze mi było połączenie BMW i silnika diesla!(mój wybór).Dla jednych samochód to wół roboczy do wożenia czterech liter a dla innych to coś więcej!

Jedynie czego żałuję że się nie trafiła ładna V8 - tam dopiero można się dźwięcznie przemieszczać :D !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A benzynę wybrałem ponieważ jakoś nie po drodze mi było połączenie BMW i silnika diesla!(mój wybór).Dla jednych samochód to wół roboczy do wożenia czterech liter a dla innych to coś więcej!...

To poczytaj ile nagrod otrzymal 3 litrowy diesel w E60.

Jezeli chodzi o wozenie czterech liter...

Dla jednego to kawalek blachy a dla drugiego ciulanie pol zycia aby sobie kupic samochod z przebiegiem grubo ponad 200tys...i dlatego wlasnie to jak napisales "cos wiecej" :cool2:

Nie rozumiem po prostu ludzi ktorzy posiadaja benzyne i atakuja na kazdym kroku wlascicieli diesli...

Chciales sobie kupic benzyne?,twoj wybor i nikomu nic do tego,tak samo w druga strone.

 

Najlepsi sa ci co ich nie bylo stac na prawdziwa benzyne (czyt. M) i kupili co bylo,a w ramach dowartosciowania sie na tylniej klapie pojawil sie emblemat ///M :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja tu kogoś atakuję??? wyraziłem tylko swoją opinie co do sensowności kupowania np. "nagradzanego 3 litrowego diesla" za ponad 300kpln i innych diesli z którymi to jak widać po forum różne dziwne rzeczy się dzieją!(i to tanie rzeczy nie są)

P.S. nie wiesz gdzie można kupić taki znaczek? :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.