Skocz do zawartości

Xenony - ile kosztują


01slawomir

Rekomendowane odpowiedzi

osd te Twoje na zdjeciu tez mnie raza :mrgreen: :norty: :nienie:

to HID ? :D

 

Hmm to oceniles, zdjecie robione telefonem.... gratuluje....

 

A ja powaznie mowie, jakos ostatnio pelno E36 i E34 maa xenony, moze na prostej oslepia tylko 30-40 % z nich, ale jadac z gorki i mijajac takiego HIDa ktory akurat jedzie pod gorke jestes tak oslepiany ze kompletnie NIC nie widzisz, co jest efektem braku samopoziomowania. Jak by bylo to swiatla od razu sie obnizaja i redukuja oslepianie.

Nawet nie wspomne o ostrym przyspieszaniu takiego HIDa ktory jedzie pod gorke....

 

No chyba ze te wszystkie auta maja orginalne xenony ale jakos nie wydaje mi sie....

 

Jak bym byl wredny to tez bym wrzucil do swojego E36 HID i denerwowal ludzi ktorzy mnie miaja, ale jakos do E36 nie wlozylem i nie zamierzam a E39 kupilem z fabrycznym xenonem i jak przyspieszam ( na prostej ) to od razu da sie zauwazyc ze gdy przod auta sie podnosi to po jakiejs sekundzie lampy opadaja. Tylko czasem sie przyspiesza dluzej ... a razi sie tylko chwilke, bez samopoziomowania sie razi zawsze podczas przyspieszania, zawsze jak sie jedzie pod gorke i troche aut z HIDem razi nawet nie przyspieszajac :(

 

No ale pewnie nikogo z fanatykow lamp xexnonowych za 300 PLN nie przekonam ze nie sa tacy fajni dla innych.

 

Byl artykul ze policja ma przez to zabierac dowody za HID i jestem za. Jakos wczesniej jezdzilem E36 bez xenonu i wytrzymalem. Nie widze powodu godzic sie na to aby montowac zestawy HID nawet jesli podczas normalnej jazdy oslepia np tylko 30 % z nich ( co maja powiedziec ludzie mieszkajacym w terenie gorzystym ?? maja jezdzic busem ?? ), bo gdy ktos cie oslepia ze zwyklych lamp to najwyzej poaptrzysz ciut blizej i widzisz jezdnie, a jak ktos wali jakims chinskim xenonem to rownie dobrze mozna zamknac oczy....

 

 

 

zauważyłem że dużo osób narzeka na xenony HID ale sądze że głównie ci którzy mają orgonalne. A światło niczym się nie różni.

 

Zauwazylem ze glownie mowia tak ci ktorzy kupujac HID za 300 zlotych myslac ze nie sa utrapieniem dla innych ktorzy albo nie montuja HID ( jakos zylem bez xenonu w E36 ) albo maja orginalne.

 

A nie zauwazyles ze jak jedziesz pod gorke i przyspieszasz to przod auta idzie w gore ?? i myslisz ze ten co jedzie z naprzeciwka jest wesoly i radosny bo ktos mu tak swieci ze nie widzi swojej maski ??

 

Akurat czesto jezdze w gory i juz mnie &%*^# strzela jak widze takich fajnych kolesi.

 

Spryskiwacze ok, wedlug mnie nie sa niezbedne, ale samopoziomowanie napewno jest POTRZEBNE jak i odpowiednia soczewka.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podjezdzam pod gorke, a ktos jezdzie naprzeciwko to nie ma bata zeby mnie nie oslepil. Powaznie i to nie ma roznicy czy xenon czy HID czy zwykla zarowa. I dodam ze wole byc oslepiany przez xenon niz przez zwyklego zolciaka :mrgreen: A z reszta polowa Polski jezdzi na HIDach i maja to w dupie :mrgreen: czy oslepia mnie czy nie :))) Kazda zarowa zle ustawiona razi az glowa boli. :duh:
NO BMW - NO FUN !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podjezdzam pod gorke, a ktos jezdzie naprzeciwko to nie ma bata zeby mnie nie oslepil. Powaznie i to nie ma roznicy czy xenon czy HID czy zwykla zarowa. I dodam ze wole byc oslepiany przez xenon niz przez zwyklego zolciaka :mrgreen: A z reszta polowa Polski jezdzi na HIDach i maja to w dupie :mrgreen: czy oslepia mnie czy nie :))) Kazda zarowa zle ustawiona razi az glowa boli. :duh:

 

No jak piszesz ze masz to w dupie to jak ma byc dla ciebie roznica.

 

Chyba nie chcesz powiedziec ze ktos na xenonie nie oslepia mocniej niz na zwyklej zarowce ?

 

Pozatym jak podjezdzasz pod gorke to raczej jestes mniej oslepiany niz jak jedziesz z gorki a ktos pod.... wtedy auto tego z naprzeciwka ktory wjezdza pod ma mocno uniesiony przod.

 

I nie wiem jak wywnioskowales ze MUSI OSLEPIAC, jakos jak masz poziomowanie i jadac pod gorke przyspieszasz to swiatla opadana i to o tyle ze jest to MOCNO widocznie, uwierz mi ze opadaja dosc znacznie.

Chyba nie jezdziles z takim systemem, albo byl zepsuty.. naprawde nie wiem skad to wytrzasnoles, pozatym nad tym nie myslalem wujek heniek z za krzaka ....

 

Choc nie wiem czy moje tlumaczenia maja sens bo zaraz napiszesz ze pewnie mam cos popsute i powinny mi isc swiatla w gore ... zeby jeszcze wiecej oslepiac.... ALbo wogle ze najlepiej jak by wszyscy wlozyli HID i podkrecili tak zeby po liniach energetycznych swiecilo "bo pol polski" tak jezdzi... No sory ale takie tlumaczenie ze ktos oslepia to ja tez moge... no nie bede komentowal.

 

 

Wogle to piszesz ze kazda zle ustawiona zarowka razi az glowa boli... a kazdy xenon zle sutawiony, albo jadacy po gorach bez poziomowania razi tak ze nerwy wzrokowe wypala...

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze im bardziej popularniejszy jest hid

tym bardziej rozmowy na ten temat przypominaja rozmowy benzyna vs lpg..

powodzenia panowie

 

Nie do konca, majac LPG nie szkodzisz innym, a majac HID czesto TAK. Ale wiekszosc widze wychodzi z zalozenia ze skoro inni moga oslepiac to ja tez... no coz i potem jak slysze ze kierwocy bmw to buraki to sie oburzam.. ale potem jak slysze ze jak inni moga oslepiac to jak tez to sie noz w kieszeni otwiera. No tak jak ktos zabil sasiada to ja tez moge... jasne wszyscy tak robmy bo ktos tak zrobil...oczywiscie wyolbrzymiam, ale naprawde podejscie ze jak ktos oslepia to ja tez moge jest tragiczne, nigdy polska nie wyjdzie ze swojego bagna jak tak kazdy bedzie myslal :(.

 

Porownanie LPG a Benzyna raczej schodzilo na temat silnika, a chyba nie chcesz zaprzeczyc ze majac HID w niektorych momentach stwarzasz smiertelne zagrozenie na drodze... czego raczej nie powoduje LPG.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nieraz już mnie oślepił orginalny xenon

zazwyczaj jak jade pod góre a ktoś z ptzeciwka jest na wzniesieniu, wtedy nawet samopoziom nie pomoże.

Podczas przyśpieszania faktycznie todnosi się przód, ale trzeba również miec rozum w głowie i ustawić światła nie na maxa do góry.

 

Pozatym domyślam się że jak Ty miałeś E36 to HIDy były dużo droższe i dlatego się nimi nie zainteresowałeś.

Mnie obchodzi czy kogoś raże czy nie, dlatego po założeniu byłem u diagnosty w celu ustawienia

 

Pozdrawiam

Edytowane przez 01mlody

Miałem

E-30 316i

E-32 735i

E-36 320i

E-39 535 V8

E-46 330d

E-39 530d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze im bardziej popularniejszy jest hid

tym bardziej rozmowy na ten temat przypominaja rozmowy benzyna vs lpg..

powodzenia panowie

 

Nie do konca, majac LPG nie szkodzisz innym, a majac HID czesto TAK. Ale wiekszosc widze wychodzi z zalozenia ze skoro inni moga oslepiac to ja tez... no coz i potem jak slysze ze kierwocy bmw to buraki to sie oburzam.. ale potem jak slysze ze jak inni moga oslepiac to jak tez to sie noz w kieszeni otwiera. No tak jak ktos zabil sasiada to ja tez moge... jasne wszyscy tak robmy bo ktos tak zrobil...oczywiscie wyolbrzymiam, ale naprawde podejscie ze jak ktos oslepia to ja tez moge jest tragiczne, nigdy polska nie wyjdzie ze swojego bagna jak tak kazdy bedzie myslal :(.

 

Porownanie LPG a Benzyna raczej schodzilo na temat silnika, a chyba nie chcesz zaprzeczyc ze majac HID w niektorych momentach stwarzasz smiertelne zagrozenie na drodze... czego raczej nie powoduje LPG.

 

jak to nie przecierz lpg to zlo. wybuchnac moze w kazdej chwili butla... malo takich bylo opini??

 

a o hid powiem tyle faktycznie niektorzy oslepieja... szczegolnie jak hid jest w lampie bez soczewki.. nigdy bym hida nie zalozyl do takiej lampy...

 

w e32 byl xenon bez samopoziomwania i nikogo nie oslepial...

 

zauwaz jedno na polskich drogach samopoziomowanie bardzo malo daje.

jadac po wybojach czy dziurach baaaaaaaardzo czesto zdarze sie ze samopoziomwanie podniesie lampe i na nastepnej dziurze czy tam wzniesnieniu koleinie jak zwal tak zwal... nie zdazy go opuscic i wtedy dostajesz po oczach jeszcze bardziej niz z hidem bez samopoziomowania...

myslales kiedys nad tym??

 

ja po zalozeniu hidow pojechalem na stacje sprawdzilem ustawienie swiatelek i do tej pory jeszcze nikt mi nie mrugnal ze go oslepiam. zarowno kogos kto jedzie przedemna tak jak i kogos ktory jedzie w przeciwnym kierunku....

 

a roznica miedzy halogenem i hidem jest ogromna jak juz chodzi o bezpieczenstwo to bezpieczniej sie jedzie widzac wiecej czyz nie??

 

ale zgadzam sie z toba ze duzo ludzi ma nie ustwione swiatla i nie tylko oslepiaja hidy ale i tez zwykle zarowki na to niestety nic nie poradzisz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nieraz już mnie oślepił orginalny xenon

zazwyczaj jak jade pod góre a ktoś z ptzeciwka jest na wzniesieniu, wtedy nawet samopoziom nie pomoże.

Podczas przyśpieszania faktycznie todnosi się przód, ale trzeba również miec rozum w głowie i ustawić światła nie na maxa do góry.

 

Pozatym domyślam się że jak Ty miałeś E36 to HIDy były dużo droższe i dlatego się nimi nie zainteresowałeś.

Mnie obchodzi czy kogoś raże czy nie, dlatego po założeniu byłem u diagnosty w celu ustawienia

 

Pozdrawiam

 

 

Nie mowie ze orginalny wogle nie oslepia, tez, ale w sytuacji typu wjazd pod gorke samopoziomowanie naprawde duzo daje... naprawde !, nie zrobili tego dla jaj tylko wlasnie dla takich sytuacji.

 

Co do E36 to dalej mam i czasem tez uzywam i nie czuje potrzeby zakladania zestawu HID i to z powodu ze jak wlacze zwykle swiatla to tez widze, i z powodu jak by to ujac ..obywatelskiej odpowiedzialnosci czy cos w tym stylu, mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzi.

 

I mowiac nieskromnie wtedy tez moglem sobie pozwolic na HID..nawet jak byl drozszy... teraz tez, wkoncu jest za grosze.

 

 

 

widze ze im bardziej popularniejszy jest hid

tym bardziej rozmowy na ten temat przypominaja rozmowy benzyna vs lpg..

powodzenia panowie

 

Nie do konca, majac LPG nie szkodzisz innym, a majac HID czesto TAK. Ale wiekszosc widze wychodzi z zalozenia ze skoro inni moga oslepiac to ja tez... no coz i potem jak slysze ze kierwocy bmw to buraki to sie oburzam.. ale potem jak slysze ze jak inni moga oslepiac to jak tez to sie noz w kieszeni otwiera. No tak jak ktos zabil sasiada to ja tez moge... jasne wszyscy tak robmy bo ktos tak zrobil...oczywiscie wyolbrzymiam, ale naprawde podejscie ze jak ktos oslepia to ja tez moge jest tragiczne, nigdy polska nie wyjdzie ze swojego bagna jak tak kazdy bedzie myslal :(.

 

Porownanie LPG a Benzyna raczej schodzilo na temat silnika, a chyba nie chcesz zaprzeczyc ze majac HID w niektorych momentach stwarzasz smiertelne zagrozenie na drodze... czego raczej nie powoduje LPG.

 

jak to nie przecierz lpg to zlo. wybuchnac moze w kazdej chwili butla... malo takich bylo opini??

 

a o hid powiem tyle faktycznie niektorzy oslepieja... szczegolnie jak hid jest w lampie bez soczewki.. nigdy bym hida nie zalozyl do takiej lampy...

 

w e32 byl xenon bez samopoziomwania i nikogo nie oslepial...

 

zauwaz jedno na polskich drogach samopoziomowanie bardzo malo daje.

jadac po wybojach czy dziurach baaaaaaaardzo czesto zdarze sie ze samopoziomwanie podniesie lampe i na nastepnej dziurze czy tam wzniesnieniu koleinie jak zwal tak zwal... nie zdazy go opuscic i wtedy dostajesz po oczach jeszcze bardziej niz z hidem bez samopoziomowania...

myslales kiedys nad tym??

 

ja po zalozeniu hidow pojechalem na stacje sprawdzilem ustawienie swiatelek i do tej pory jeszcze nikt mi nie mrugnal ze go oslepiam. zarowno kogos kto jedzie przedemna tak jak i kogos ktory jedzie w przeciwnym kierunku....

 

a roznica miedzy halogenem i hidem jest ogromna jak juz chodzi o bezpieczenstwo to bezpieczniej sie jedzie widzac wiecej czyz nie??

 

ale zgadzam sie z toba ze duzo ludzi ma nie ustwione swiatla i nie tylko oslepiaja hidy ale i tez zwykle zarowki na to niestety nic nie poradzisz....

 

No wiadomo ze z gazem tak niektorzy mowili, tylko ze nie slyszalem ze komus butla wybuchla, a duzo znajomych ma gaz...bardzo duzo. Natomiast o tym jak oslepia HID nie trzeba mowic, jak ktos sobie fajnie podkreci i wjezdza pod gorke. Mysle ze sam tez tego doswiadczyles.

 

W e32 bylo fakt, ale ile tych aut jezdzi z tym xenonem, gdy sie to rozpowszechnilo musielic os z tym zrobic i tak wlasnie powstalo samopoziomowanie.

 

Oczywiscie jadac po dziurach samopoziomowanie nic nie daje, masz racje. Ale mozna powiedziec ze sa to chwilowe blyski.

Nie wiem jak dlugo jezdziles autem z samopoziomowaniem, ale masz chyba o tym bledne pojecie, tam nie ma linki stalowej ktora jest przymocowana do wahacza, i jak jedziesz po dziurach to lampy lataja w gore i w dol jak szalone, niestety przy szybkich zmianach typu dziura to nie dziala, ale to sa jak pisalem krotkie przeblsyki, za to znakomicie sie sprawdza podczas hamowania, przyspieszania, podjazdow gora, dol.

 

 

Czesto jezdze przez miejscowosc gorska Koniaków, tak sa strome podjazdy i zjazdy ktore czesto sa proste i dosc dlugie. I wtedy jak trafisz na kogos z naprzeciwka z HIDem to nie mozesz powiedziec ze samopoziomowanie nic nie daje, daje ale wlasnie w takich sytuacjach, zapobiega dlugotrwalemu oslepianiu. Nawet jak jade z domu to mam kawalek drogi ktory idzie pod gorke mimo iz nie mieszkam w gorach, i to jest odcinek rzedu 1 km.... wiec nie sa to wtedy chwilowe blysniecia.

 

 

Oczywiscie bezpieczniej sie jedzie jak sie ma xenon, ale czesto bezpiecznie dla ciebie moze znaczyc drzewo dla tego z naprzeciwka...

 

Nie mowie ze wszyscy oslepiaja, ale na prosttej kupa bmw ktore raczej nie wyjechaly z fabryki z xenonem oslepia. Ale tak jak mowie nie wszsycy, sa pokorni ktorzy daja xenon na tyle nisko ze nie oslepiaja. Natomiast watpie ze jak ktos wjezdza pod gore to ciagle majstruje pokretlem wysokosci swiatel... albo jak zaladuje bagaznik to zawsze o tym pamieta....

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem ze po pojawieniu sie XENONA i HIDa na rynku wyplynelo wiele opini o oslepianiu,

a zarazem BRAKI W WYKSZTALCENIU /mogli przespac lekcje o poruszaniu sie w nocy/ I DOSWIADCZENIU KIEROWCOW którzy WIDZA oslepiajace swiatlo.

 

od dziecka ojciec mi tlukl do glowy ze jak sie w nocy wymija samochod to NALEZY PATRZEC SIE NA PRAWY KRAWEZNIK aby nie zostac oslepionym,

i ta dziwna wajcha pod lusterkiem srodkowym to nie regulacja tylko element poprzez ktory zapobiega sie oslepieniu poprzez samochod jadacy z tylu.

 

tego samego dowiedzialem sie na kursie na prawko.

 

moze jestem slepy, moze te wskazowki weszly mi w krew i stosuje sie do nich podswiadomie ale jezdze juz 11lat i jakos mnie NIKT nie oslepia,czy ma xenony hidy czy zwykle zarowki.

 

 

a E32 samopoziomowania nie mialo i homologacje dostalo

 

:mrgreen:

jaki z tego wniosek- to nie xenon oslepia tylko kierowcy sami sie oslepiaja bo patrza w to piekne swiatlo jak w obrazek, a po co???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem ze po pojawieniu sie XENONA i HIDa na rynku wyplynelo wiele opini o oslepianiu,

a zarazem BRAKI W WYKSZTALCENIU /mogli przespac lekcje o poruszaniu sie w nocy/ I DOSWIADCZENIU KIEROWCOW którzy WIDZA oslepiajace swiatlo.

 

od dziecka ojciec mi tlukl do glowy ze jak sie w nocy wymija samochod to NALEZY PATRZEC SIE NA PRAWY KRAWEZNIK aby nie zostac oslepionym,

i ta dziwna wajcha pod lusterkiem srodkowym to nie regulacja tylko element poprzez ktory zapobiega sie oslepieniu poprzez samochod jadacy z tylu.

 

tego samego dowiedzialem sie na kursie na prawko.

 

moze jestem slepy, moze te wskazowki weszly mi w krew i stosuje sie do nich podswiadomie ale jezdze juz 11lat i jakos mnie NIKT nie oslepia,czy ma xenony hidy czy zwykle zarowki.

 

 

a E32 samopoziomowania nie mialo i homologacje dostalo

 

:mrgreen:

jaki z tego wniosek- to nie xenon oslepia tylko kierowcy sami sie oslepiaja bo patrza w to piekne swiatlo jak w obrazek, a po co???

 

 

Masz racje, tylko nie zawsze jest kraweznik, szczegolnie na trasie, no i twoj ojciec chyba mowil o tym jak jeszcze za wiele xenonow nie jezdzilo.

 

Teraz jak czasem dobrze dostaniesz xenonem to swojej maski nie widzisz, a kraweznik to jak odlegla planeta....

 

E32 dostalo bo to byly poczatki, jak sie upowszechnilo to wprowadzili systemu zapobiegajace oslepianiu.

 

Nie wiem czemu ale niektorzy notorycznie twierdza ze samopoziomowanie i spryskiwacze to wymyslili jakies bezmozgi tylko po to zeby auto bylo drozsze w zakupie... no sory Panowie ale chyba nie do konca tylko dlatego...

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, tylko nie zawsze jest kraweznik, szczegolnie na trasie, no i twoj ojciec chyba mowil o tym jak jeszcze za wiele xenonow nie jezdzilo.

 

Teraz jak czasem dobrze dostaniesz xenonem to swojej maski nie widzisz, a kraweznik to jak odlegla planeta....

 

E32 dostalo bo to byly poczatki, jak sie upowszechnilo to wprowadzili systemu zapobiegajace oslepianiu.

 

wiesz bo kraweznik nie zawsze musi byc "fizycznie" moze to byc krawedz jezdni oznaczona biala linia /ktora doskonale widac w HID 6000K/, moze to byc krawedz afsaltu, pobocze, wazne aby wzrok skierowac w tamtym kierunku zanim zobaczymy reflektor przed soba.

 

a zasady te sa wieczne bez wzgledu na to jaki rodzaj i moc swiatla mamy przed soba,czy to byla zarowka czy to bedzie led czy jecze cos innego,

 

gdyby e32 nie spelnialo PN to za chiny ludowe by nie dostalo homogacji, a sprawa oslepiana byla zawsze jedna z priorytetowych podczas homologacji.

jeszcze duuzo wczesniej w polsce /lata 70,80 / przykladano do oslepiana tak ogroma wage ze zakladajac do auta swiatla DALEKOSIEZNE mozna je bylo stosowac tylko w okreslonych warunkach a porusajac sie normalnie musialy miec zaslepki lub pokrowce aby ich nie mozna bylo przypadkowo uruchomic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, tylko nie zawsze jest kraweznik, szczegolnie na trasie, no i twoj ojciec chyba mowil o tym jak jeszcze za wiele xenonow nie jezdzilo.

 

Teraz jak czasem dobrze dostaniesz xenonem to swojej maski nie widzisz, a kraweznik to jak odlegla planeta....

 

E32 dostalo bo to byly poczatki, jak sie upowszechnilo to wprowadzili systemu zapobiegajace oslepianiu.

 

wiesz bo kraweznik nie zawsze musi byc "fizycznie" moze to byc krawedz jezdni oznaczona biala linia /ktora doskonale widac w HID 6000K/, moze to byc krawedz afsaltu, pobocze, wazne aby wzrok skierowac w tamtym kierunku zanim zobaczymy reflektor przed soba.

 

a zasady te sa wieczne bez wzgledu na to jaki rodzaj i moc swiatla mamy przed soba,czy to byla zarowka czy to bedzie led czy jecze cos innego,

 

gdyby e32 nie spelnialo PN to za chiny ludowe by nie dostalo homogacji, a sprawa oslepiana byla zawsze jedna z priorytetowych podczas homologacji.

jeszcze duuzo wczesniej w polsce /lata 70,80 / przykladano do oslepiana tak ogroma wage ze zakladajac do auta swiatla DALEKOSIEZNE mozna je bylo stosowac tylko w okreslonych warunkach a porusajac sie normalnie musialy miec zaslepki lub pokrowce aby ich nie mozna bylo przypadkowo uruchomic.

 

Sory ale troche to jest takie gdybanie...

 

Jak jedziesz trasa 100, i jak ci wyskoczy nagle jakis HID z naprzeciwka, to czesto krawedz drogi to ziemia ktora nie jest tak super widoczna, ale malo tego jadac 100 musisz dosc mocno hamowac, bo raczej jak zobaczysz zakret przed swoim autem.. bo wkoncu patrzysz na "kraweznik" to juz jest za pozno. To stwarza niebezpieczne sytuacje.

Chyba ze jestes orlem co jedzie 100 i patrzy przed maske..

 

Ja nie mowie ze E32 nie spelnialo okreslonych warunkow, ale to nie znaczy ze samopoziomowanie i spryskiwacze nie zapobiegaja oslepianiu. Poprostu wtedy NIE WYMAGANO tego i dlatego tego nie ma. Dzis ludzie daza do tego alby auta z xenonem nie byly uciazliwe i jak najmniej oslepialy dlatego te systemu sa.

 

Ale co bym nie napisal to cie nie przekonam.....

Bo jak ktos nie poczuje na sobie takiej sytuacji to zawsze bedzie niedowiarkiem, a samopoziomowanie i inne to bedzie traktowal jako wymysl niedorozwinietego inzyniera ktory chce ludzkosc nekac...

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co bym nie napisal to cie nie przekonam.....

Bo jak ktos nie poczuje na sobie takiej sytuacji to zawsze bedzie niedowiarkiem, a samopoziomowanie i inne to bedzie traktowal jako wymysl niedorozwinietego inzyniera ktory chce ludzkosc nekac...

 

ale ja nigdzie nie napisalem ze samopoziomowanie jest zle i do d... itd.

 

ja tylko bronie samochodow które maja zalozone HIDy w SOCZEWKACH tylko i wylacznie. i nie maja mozliwosci samopoziomowania.

 

i mowie ze na oslepianie nie wazne przez jakie systemy jest tylko 1 metoda ktora powinni stosowac wszyscy kierowcy.

 

jak moge byc niedowiarkiem kiedy tez sie poruszem po malopolsce a czesto po Żywiecczyznie i okolicach??. tylko ja poprostu nie zauwazam problemu niektorych kierowcow jakim jest oslepianie tylko i wylacznie poprzez HIDy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co bym nie napisal to cie nie przekonam.....

Bo jak ktos nie poczuje na sobie takiej sytuacji to zawsze bedzie niedowiarkiem, a samopoziomowanie i inne to bedzie traktowal jako wymysl niedorozwinietego inzyniera ktory chce ludzkosc nekac...

 

ale ja nigdzie nie napisalem ze samopoziomowanie jest zle i do d... itd.

 

ja tylko bronie samochodow które maja zalozone HIDy w SOCZEWKACH tylko i wylacznie. i nie maja mozliwosci samopoziomowania.

 

i mowie ze na oslepianie nie wazne przez jakie systemy jest tylko 1 metoda ktora powinni stosowac wszyscy kierowcy.

 

jak moge byc niedowiarkiem kiedy tez sie poruszem po malopolsce a czesto po Żywiecczyznie i okolicach??. tylko ja poprostu nie zauwazam problemu niektorych kierowcow jakim jest oslepianie tylko i wylacznie poprzez HIDy.

 

Ja nie mowie ze tylko oslepia HID, ale mowie ze HID nie ma samopoziomowania jak jedziesz z gorki a HID pod gorke to jest to bardzo, bardzo ale to bardzo mocne oslepianie co zarazem powoduje ze bardzo niebezpieczne.

Dobra wiecej sie nie wypowiadam bo konca nie widac :)

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.