Skocz do zawartości

padnieta przepływka??


cwikla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam bmw 320d 136KM no i auto sie bardzo dziwnie zachowuje! na 3,4i5 biegu powyzej 3tys obrotow silnik zaczyna SZARPAC i nie chce sie wkrecac dalej na obroty!! Na 3 ekonomizer sie zamyka natomiast na 4 juz szaleje to wskakuje na ok18l pozniej spada ponizej 15l! niby wszystko wskazuje na przepływke tylko ze jak odłacze kostke od niej to jest DUUUUZO gorzej :mad2: ?? czy ktos mial taki przypadek???? prosze o pomoc!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po odlaczeniu tez bylo duzo gorzej.na poczatek powymieniaj filtry,przeczysc zaworki na elektrozaworach,jesli to nie pomoze to na koniec przeplywka.U mnie to byla przeplywka

 

no wlasnie elektrozaworki przeczyszczone, nowe przewody podcisnieniowe, wyczyszczony egr, kolektor dolotowy, filtr odpowietrzania korbowodu, no pozostale filtry wymieniallem jakies 5tys temu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po odlaczeniu tez bylo duzo gorzej.na poczatek powymieniaj filtry,przeczysc zaworki na elektrozaworach,jesli to nie pomoze to na koniec przeplywka.U mnie to byla przeplywka

 

a mam jeszcze jedno pytanko do Ciebie... jaki przeplywomierz zastosowales! bo ja slyszalem o tych zamiennikach mtm za 250zl tylko ze mam obawy co do ich tralosci...WIELKIE dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja diagnoza : przeplywka

 

Ja na MTMie jezdze juz od czerwca 2007, zrobilem okolo 20 tys. km i nie ma problemow . Na hamowni seria 140KM i 310 nm ;)

 

no wlasnie piotres tak czytałel Twoje posty i mialem nadzieje ze sie wypowiesz! a jak Ty miales po odpieciu przepływki?? było lepiej czy gorzej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mialem uszk. przeplywke to nie robilem testow z odpieciem wiec nie wiem .

 

Jak juz mialem sprawna to odpialem raz z ciekawosci i jezdzil tak jak wczesniej na uszkodzonej ...na 4 ekono do 15 litrow, na 5 do 10 litrow . Nie zbieral sie krotko mowiac .

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po odlaczeniu tez bylo duzo gorzej.na poczatek powymieniaj filtry,przeczysc zaworki na elektrozaworach,jesli to nie pomoze to na koniec przeplywka.U mnie to byla przeplywka

 

no wlasnie elektrozaworki przeczyszczone, nowe przewody podcisnieniowe, wyczyszczony egr, kolektor dolotowy, filtr odpowietrzania korbowodu, no pozostale filtry wymieniallem jakies 5tys temu!

 

zaworki przeczyszczone, ale czy sprawdziles czy dzialają :?:

Pozdro


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=58477 moje rozwiązanie turbo dziury 320d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaworki przeczyszczone, ale czy sprawdziles czy dzialają :?:

 

tzn co do zaworkow to z tego co wiem to ten co steruje egr jest mniej wazny w odniesieniu do mocy! a ten drugi zaworek sterujacy turbo byl wymieniany na nowy we wrzesniu lub w pazdzierniku! i mechanik po podpieciu do kompa mowil ze z podcisnieniem jest ok ze tylko ten zaworek do wymiany! po wymianie auto zaczeło zapierdzielac ale po ok dwoch tygodniach znudzilo mu sie i znowu było jak przed wymiana! no wydaje mi sie ze te zaworki nie sa dwutygodniowe wiec obstawiam ze to cos innego!!!

 

A jeszcze nie napisalem o jednym moze BARDZO WAŻNYM OBJAWIE!!!!!

Samochod BARDZO DUZO PALI! w zimie jazda tylko po miescie komp mi wskazywal 10LITROW....no i bylo to raczej realne patrzac jak mi ucieka ropa z baku:(((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaworki przeczyszczone, ale czy sprawdziles czy dzialają :?:

 

A jeszcze nie napisalem o jednym moze BARDZO WAŻNYM OBJAWIE!!!!!

Samochod BARDZO DUZO PALI! w zimie jazda tylko po miescie komp mi wskazywal 10LITROW....no i bylo to raczej realne patrzac jak mi ucieka ropa z baku:(((((

 

nic strasznego mi tez pali w miescie 10 zimą. Ostatnio tylko praca - dom ok 5km spalił 12. oczywiscie nic nie kopci nie zalewa, wszystko oki :norty:

Pozdro


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=58477 moje rozwiązanie turbo dziury 320d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic strasznego mi tez pali w miescie 10 zimą. Ostatnio tylko praca - dom ok 5km spalił 12. oczywiscie nic nie kopci nie zalewa, wszystko oki :norty:

 

no tak.... tylko ze jak pojechalem do serwisu i zobaczyli 8,9l to powiedzieli ze zdecydowanie za duzo(a co tu mowic o 10l??).............wiec sam nie wiem co o tym myslec........moze za ciezka noga????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwila zmienilem przepływomierz na nowy i niestety mozna powiedziec ze jest gorzej :( !! po zapaleniu co jakis czas skakaly obroty a w czasie jazdy na 3 biegu juz przy okolo 2,5 tys obrotow zaczyna sie szarpanie :mad2: ! no mocy tez nie przybylo... no moze z nizszych obrotow ciut lepiej idzie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
bylem na diagnozie no i niestety problem pozostal nierozwiazany! pokazalo blad elektrozaworka sterujacego turbo no ale ten zaworek byl niedawno wymieniany! mechanik wylkuczyl wine ze strony paliwa ..... powiedzial ze objawy ewidentnie wskazuja na brak powietrza...kiedy samochod sie mocniej przeciagnie szarpanie jest mniejsze a moc wieksza lecz niestety nie jest to co powinno byc :(((( macie moze jeszcze jakies pomysły??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.