Skocz do zawartości

Panowie,czas na podsumowanie pierwsze


mikolajpoznan

Rekomendowane odpowiedzi

Już parę miesięcy mamy swoje "1-nki",niektórzy i więcej czasu nawet.

Kiedyś kolega Lukaszlad pokusił sie o napisanie plusów (wg. jego oceny) dotyczących 116.

Ja postanowiłem potraktować tak 118 d, którą jeżdżę od czerwca-a więc trochę czasu już-postaram się starannie opisac co mnie w tym aucie wkurza i boli (a jest pare rzeczy)a co według mnie jest jego plusem (tego też się znajdzie trochę :cool2: ).

Gdybyście ustosunkowali się do tego to może stworzymy fajną pomoc dla tych,którzy nad kupnem "1-nki" się zastanawiają.Pamiętajcie-im więcej posiadaczy "1-ek" tym większa szansa na rozwiązanie ewentualnych problemów (odpukać).

p.s.Swoja ocenę umieszczę za parę godzin,więc jakbyście mogli nic narazie nie wpisujcie :D

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od minusów,poniewaz mam je skonkretyzowane i poukładane w głowie.

118 d:

-opony RUN FLAT-na takich sa sprzedawane te auta,moim zdaniem nie sprawdzają się na polskich dziurawych drogach, a juz na pewno nie w naszych miastach.Zmniejszaja zdecydowanie komfort,potegują niemiłe doznania podczas jazdy po nierównościach lub dziurach.

 

-widocznośc do tyłu-dotyczy szyby tylniej i wycieraczki (zakresu jej pracy)-szybka malutka,a podczas jazdy zimą właściwie jej "wydajność" spada o połowę.Zakres pracy wycieraczki pozwala na przetarcie małego lufcika do patrzenia w tył-reszta szyby jest totalnie czarna.

W tym punkcie nadmienie o dość dużych słupkach tylnich przyczyniających się także do słabszej widoczności.

 

-sztywność auta-ale UWAGA-dotyczy to tylko jazdy w miastach i po dziurach-aż serce ściska gdy samochodem tłucze,ale SZTYWNOŚĆ auta poza tym przypadkiem (miasta) to jeden z wiekszych atutów tego auta (o tym w innej części wypowiedzi),

 

-brak schowków wewnątrz auta i uchwytów na kubki (przynajmniej w moim modelu)-to duży minus-mam do dyspozycji tylko pochyła wnekę pod kierownicą i półke otwieraną (małą)-przydałoby sie wiecej-chociażby te nieszczęsne uchwyty na kubki lub schowki (worki) w tyle przednich foteli lub miedzy przednimi fotelami,

 

-dziwnie skonstruowane kratki od nawiewów-a raczej ich materiał-przy zmianie temperatury nawiewu ten plastik chyba zmienia objetość co powoduje irytujące "pstrykanie" tego plastiku (wkurzające dla ucha)-po pewnym czasie ustaje,

 

-bieg wycieraczek,zwłaszcza tylnej-mnie osobiście przydałby sie jeszcze jeden bieg prędkości do tylnej wycieraczki zwłaszcza.

 

Oczywiście pomijam tu kwestie typu "silnik" mógłby byc mocniejszy ponieważ nie jest to argument obiektywny,wspólny dla tego modelu samochodu.To,że mi brakuje kilku koni mechanicznych nie oznacza,ze to jest minus-w końcu inne 1-ki maja wieksze silniki.I żeby było jasne,silnik 118 d (mam jej 122 KM wersję) jest jak najbardziej ok,ale ja osobiście wolałbym mocniejszy.

 

Tak sie przyglądam temu co napisałem i stwierdzam,ze ..własciwie sie czepiam a wymienione przeze mnie minusy to "drobiazgi".Cos jeszzce pewnie przyjdzie mi do głowy :naughty:

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Możesz założyć sobie:

siatkę na tunel środkowy:

http://bmwfans.info/original/E87/SH/118d-M47N2/ECE/L/N/2006/01/mg-51/ill-51_6695/

 

uchwyt na kubek - nie polecam wyglada paskudnie

http://bmwfans.info/original/E87/SH/118d-M47N2/ECE/L/N/2006/01/mg-51/ill-51_6137/

 

rozpórkę

http://bmwfans.info/original/E87/SH/118d-M47N2/ECE/L/N/2006/01/mg-51/ill-51_6083/

 

Możesz znajdziesz inne dodatki, które będziesz mógł założyć i polepszyć funkcjonalność:

http://bmwfans.info/original/E87/SH/118d-M47N2/ECE/L/N/2006/01/mg-51/

szukaj z określeniem retrofit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rufio-wszystko się zgadza-ale nie chodzi o dokupywanie rzeczy tylko o to jakie auto jest "na wstepie" że tak powiem.Ja u siebie stwierdzam GENERALNY brak skrytek i tym podobnych.Wcześniej miałem Hondę Civic i pod tym względem było ok-duzo duzych pojemników i schowków.Poza tym-w aucie tej klasy i z taka cena jak BMW to jednak niedopatrzenie i lekka drwina z klienta,że tego typu doposazenie trzeba dokupic i płacić :nienie:

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też coś napiszę :)

 

zacznijmy od minusów, aby dalej było już tylko milej:

- rzeczywiście bardzo twarde zawieszenie - w połaczeniu z oponami runflat daje znać o nierównościach drogi (jednak ma to swoje zalety - fantastycznie prowadzi sie w zakrętach i na autostradzie)

- niezbyt wiele miejsca z tyłu i w bagażniku - jest to typowe auto dla dwóch osób, trzy lub cztery z bagażem zaczyna robić sie ciasno (tak dla ewentualnych kupujących - ze względu na powyższa cechę wybór wersji 3 czy 5 drzwiowej powinien byc jedynie kwestią gustu i zapatrywań estetycznych a nie potrzeb)

- dosyć niewygodne wejście do tyłu

- słaba widocznośc do tyłu

- mała tylna szyba i przynajmniej u mnie denerwująco działający spryskiwacz tylnej szyby

- mało schowków, brak uchwytów na kubki i podłokietnika środkowego

- jak dla mnie marne wyposażenie seryjne z zakresu komfortu (wspomnianie schowki, uchwyty, podłokietnik, brak seryjnej klimatyzacji czy skórzanej kierownicy)

PLUSY:

- rewelacyjne zawieszenie jeśli chodzi o bezpieczeństwo i możliwość jazdy w zakrętach

- bardzo dobrze pracująca skrzynia biegów

- świetne hamulce

- bardzo dobra precyzja prowadzenia (taki go-cart ;) )

- sporo miejsca na przednich siedzeniach

- brak konieczności wożenia zapasu (runflat ma też swoje zalety :) )

- kompletne wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa

- rozbudowany komputer jesli chodzi o wskazania serwisowe i mozliwości ustawień róznych funkcji - także do kluczyka

- kompaktowe wymiary pozwalają bardzo sprawnie poruszać sie w mieście, a dla dwóch osób auto jest komfortowe i na długie podróże - po przejechaniu 1000km wcale nie byłem zmęczony - a więc dość uniwersalny

- fajny bajer z przyciskiem i karta zamiast kluczyka

- wygodne fotele

 

PS. a tak wogóle zastanawiam się czy nie zmienić sobie na wersję po liftingu...jeśli udałoby się znaleźć coś w Premium Selection za rozsądną dopłatą :) Lifting powinien dopracować to auto :) i zapewne takie jest...a i silniki ciut mocniejsze.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów serdecznie, odnosnie plusów nie będę pisał są wszystkim doskonale znane, z minusów wymienię ( model 118d ):

- zimne auto - jedynka i wsteczny ciężko wchodzą

- przyciski do świateł przeciwmgielnych trochę za małe i trochę za nisko jak dla mnie, trzeba dobrze wycelować palcem

- w mieście mocy wystarcza na trasie trochę brakuję jesli chodzi o szybkie wyprzedzanie ale to subiektywne odczucie bo przecież mocy i momentu nigdy dosyć ile by się nie miało

- fakt na naszych drogach zwłaszcza miejskich komfort podróżowania nie jest zbyt wysoki, poza miastem jest znacznie lepiej. Nie mam porównania do innych opon niż runflaty musiałbym zmienić i wtedy zobaczyłbym różnicę

- odnośnie tylnej szyby, u mnie spryskiwacz działa tak jakby wogóle nie działal, pryska dosłownie kilka kropel i właściwie wycieraczka pracuje na sucho, w serwisie mają mi wymienic dyszę ( już raz jak byłem, przedmuchali ją i dalej jest tak samo). Wolę i tak przetrzeć szybę ręcznie w garażu przed każdą jazda. W zimie brudzi się bardzo szybko.

 

I to tyle. nie mam żadnych jak kilku innych forumowiczy nadmieniło: trzasków, stuków, puków ani jakichkolwiek części plastikowych, ani przy szybach przy większych prędkościach ani stuków w zawieszeniu przy pokonywaniu hopków osiedlowych itp. Schowków jak dla mnie jest dosyć, może dlatego, że nie trzymam w aucie różnych drobnych rzeczy, w zasadzie minimum ale to sprawa indywidualna, każdy lubi wozić ze soba to co chce.

Z dziwnych rzeczy jakie mi się przytrafiły to jeden jedyny raz po włączeniu radia/cd głośniki zamarły i nie wydawały z siebie dźwięku, po kilkunastu minutach po ponownym włączeniu silnika ożyły i można było tegoż radia lub cd słuchać. Ale to tylko jeden jedyny raz. Może elektronika?

Z moich osobistych odczuć podczas jazdy a właściwie pokonywania zakrętów, ani razu nie zapalił mi sie trójkąt dsc a czasami jechałem dosyć szybko przynajmnie auta za mna zostawały daleko w tyle po pokonaniu zakrętu. Ciekkaw jestem jakie sa dalsze możliwości tego auta. Kilka razy miałem wrażenie na łuku przy wyprzedzaniu przy śliskiej drodze(wszystko zgodnie z przepisami rzecz jasna),że auto jakby płynie i traci przyczepność ale kompletnie nic sie nie stało i może to po prostu zwykła wyobraźnia. Załuję też, że przed zakupem ( a miałem mnóstwo wolnego czsu) nie odbyłem jazdy próbnej róznymi innymi compactami hatchbackami jak focusy,astry,seaty,vw, różne francuskie i japońskie ot tak sobie aby zobaczyć czy jest wyczuwalna przez zwykłego kierowce jakim jestem róznica w jeździe między nimi a tym modelem bmw przy normalnej zwykłej jeździe.

 

Pozdrawiam kolegów i życze bezpiecznej jazdy swoimi BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie-zapomniałem o czyms-wiedziałem.Te nieszczęsne włączniki świateł przecwimgielnych-FATALNIE umieszczone-potwierdzam.Niewygodnie.

Co do wycieraczki tylnej-głupio wymyślony patent-jak jest włączona wycieraczka tylna (dźwigienka pchnieta w przód) to nie mozna spryskac przedniej szyby.Taka mała bzdurka ale istotna bo spryskuje się przednia szybę,dźwigienkę ciągnie do siebie (wyłącza sie tylnie wycieraczka)..a po 5 minutach patrzac w lusterko wsteczne widzi sie zawaloną błotem szybę-bo zapomniało sie dzwigienkę znowu włączyć.

1 i wsteczny cięzko wchodzę gdy auto zimne-zgadza się.

MIKE

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba napisaliście juz wszystko :) ... pierwszy bieg i wsteczny na zimno oraz włączniki przeciwmgielnych do których trzeba sie przymierzyc zeby je właczyć, wycieraczka z tyłu i widocznsc ... ale za to 118d daje sie pieknie zawirusować do 147 KM i 334 Nm :) więc przezyję te "niedoskonałości" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ... od jakis dwóch tygodni :) .... spora różnica ... robiłem w Gdyni .... modyfikowali soft i za 3 raem wyszło własnie tak ..nie mam skanu z wykresu ... przy pierwszej hamowni wyszło seryjne 122 KM i 284 Nm ... po pierwszym podejsciu 137 i 303 za drugim razem 141 i 315 a za trzecim j.w. i tak zostawilismy ... zeszło troche czasu ale było warto ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Możesz założyć sobie:

 

uchwyt na kubek - nie polecam wyglada paskudnie

http://bmwfans.info/original/E87/SH/118d-M47N2/ECE/L/N/2006/01/mg-51/ill-51_6137/

 

No mi sie niestety ten zaczep montuje. Pocieszenie, ze po zdjeciu w desce pozostaje tylko niewielki haczyk.

Brzydkie to jest faktycznie, ale mialam juz dosc napojow w puszkach (tylko takie sie mieszcza w uchwycie pod podlokietnikiem). Poza tym przy dynamicznym hamowaniu i tak zalewalam iDrive'a.

Niestety.... Jedyna, jak na razie opcja.

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikolajpoznan z tą dźwigienką od wycieraczek święta racja ... jak mogli w obecnych czasach to tak rozwiązać, albo tylna albo przednia czysta szyba ...

 

ale ja ciągle jako największy minus uznaję to okropne skrzypienie tapicerki .. co to jest .. tańsze samochody na rynku ni emają takich problemów, a ten umiarkowanie ekonomiczny komapkt;) skrzypi

 

aha .. i gdzie jest mapa Polski do navi!!??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukaszlad,a moze żeśmy jakieś klepane auta kupili które miały stłuczkę i wygięty lewy słupek? ;-)

Jest to deprymujace,drogi samochód a potrafi ta kratka (trzaski) zepsuc jazde ;-(

MIKE

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie zaczynam się zastanawiać, co prawda kupiony jako używany ale z gwarancją z salonu, mierzyliśmy też miernikiem lakieru dla pewności .. ale kto wie ..

 

O ludzie .. to widzę że do mapy wieki ... jeszcze odkryłem że moja navi Business będzie wyświetlać tylko strzałki bez mapy!! Ka-ta-stro-fa ... w 525 z 98 roku miałem nawet mapę lub strzałki a nie TYLKO strzałki ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.