Skocz do zawartości

Sekwencja w e34 ...??jaka instalacja??


nitae34

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy odpowiedzcie mi na pytanie...chce kupic bmw na 2.5 24 v motorze ale chce wstawic gaz sekwencje od razu...taka mi doradza mechanik...w jakim stopniu niszczy silnik w porownaniu do zwyklej instalacji??i czy to prawda ze pali mniej sekwencja niz zwykla instalacja??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stag 300 jest ok.

kumpel ma od pol roku i jedyne co robi z lpg to leje go do pelna...

:mrgreen:

 

No to powiedz mu zeby jeszcze czasem benzyny dolał bo za długo bez niej nie pojeździ... Przecież w sekwencji auto uruchamia sie na benzynie a dopiero po osiagnieciu własciwej temperatury układ sam sie przełacza. To wazne. Zwłaszcza w zimie.

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2.5 12v rozklekotany motor z instalacjas..jak kupilem byla...okazalo sie ze gaznikowa...podobno...nie wiem jakim cudem ale...pali mi 15 l gazu

 

masz to sam co ja.

nie ma sensu wkladac tu wtrysku za ponad 3000

po co?? m20 bardzo dobrze znosi instalke nawet 1 generacji. sam mam taka. ani razu mi nie wystrzelila.(1.5 roku jazdy) jak sie upre to ze spalaniem zejde do 14 na miescie. na trasie w 2 osoby przy rekreacyjnej jezdzie spalila 9l lpg.

ogolnie przy normalniej jezdzie miasto kolo 14.5 -15 trasa kolo 10.

tylko jeden warunek instalka musi byc zalozona w zakladzie ktory sie na tym zna.. a nie u pana zenka pod stodola...

 

myslalem o sekwencji ale szkoda kasy skoro ta chodzi ok. wole wydac na cos lepszego do buni :dance: :dance: :twisted2:

 

 

edit: dopiero teraz doczytalem ze chcesz kupic m50... :mad2: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez uwazam ze na sekwencje w M20 szkoda kasy troche, tak jak kolega ace-e34 napisal sprawdza sie nawet I gen.

Ja tez tak mam, dorzucilem jeszcze BLOSa na wszelki wypadek, aby zminimalizowac prawdopodobienstwo wystrzalu i falowania obrotow.

 

Ale kolega nitae34 chce chyba wsadzic LPG do M50 a to juz inna bajka. Ale nie wypowiadam sie bo nie znam osobiscie nikogo z instalka I, II gen lub BLOSem w m50

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze zeby dobrze uzytkowana instalacja gazowa niszczyla silnik

Trzeba o to dbac jak o wszystko, okresowa wymiana filtrow, regulacje itp.

Grunt aby nie jezdzic na zbyt ubogiej mieszance bo wtedy ryzyko wybuchu wzrasta i wypalaja sie gniazda zaworowe ze wzgledu na wyzsza temp. spalania.

 

Co wiecej niektorzy widza w LPG same plusy, poza ekonomicznymi oczywiscie :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieradze zakladac sekwencji u grabowskiego w chojnicach.Wiele mechanikow mi to odradzalo.Podobno wiele ludzi ma problemy z jego instalacjami...taka onim opinia chodzi.

 

zakladales u niego :?: bo ja zakladalem i jestem bardzo zadowolony :mrgreen: facet zna sie na robocie :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam m50 i 2 gen. + antystrzal bosha i po zakupie auta strzelal jak wsciekly, co lepsze nikt nie wiedzial co to, mialem wystrzalow z milion chyba a kolektor tez plastikowy i nic sie nie rozsypalo, znajomy doszedl co bylo, cewki zaplonowe wymienilismy i juz ponad pol roku chodzi bez wystrzalow :D

Wazne tez zeby nie tankowac byle jakiego gazu... uznaje tylko orlen, statoil i shell. Auto po zakupie strzelalo bo strzelalo ale bardzo rzadko, zalalem na PP i chyba go to popsulo do reszty bo od wtedy strzelal co pare metrow.

W kazdym badz razie sam myslalem nad montazem sekwencji u siebei i doszedlem do tego ze to glupota, lepiej albo zmienic auto, albo wydac na co innego. Jak chodzi dobrze to bez sensu zmieniac.

 

W aucie z obecna instalacja lpg ktora chodzi poprawnie jak dla mnie bez sensu jest zmiana na sekwencje.

W aucie bez lpg, instalacja sekwencji bedacej w 1/2 lub 1/3 cena auta jest rowniez bezsensowna, i w tym wypadku lepiej kupic auto z obecna instalacja lpg, ze wzgledu na praktycznie niezauwazalna roznice cenowa.

W aucie bez instalacji z kolei mozna rozwazyc instalacje lpg gdy jej koszt nie przekracza 1/3 lub 1/2 wartosci auta (mam na mysli tu ceny e34), w przeciwnym wypadku radze poszukac auta z obecna juz instalacja gazowa.

 

http://allegro.pl/item292369503_bmw_525i_192_km_z_sekwencyjny_gazem_sekwencja_.html

 

sekwencja jest, cala reszta gratis... takich ofert jest dosc duzo zeby wybrac cos interesujacego i godnego uwagi, cos sie trafi napewno.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 520i 24V i zalozylem w czerwcu STAG 300, jak dotad zero problemow, leje i jade.Od 2 czerwca zrobilem na gazie ponad 20tys km.Spalanie na trasie okolo 11l w miescie nie liczylem dokladnie ale nie ma to wiekszego znaczenia dlamnie, poprostu jest taniej niz na PB.Ja placilem 3400zl za instalke w Koszalinie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.