Skocz do zawartości

[E46] Montaż kierownicy multifunkcyjnej (zdjęcia)/ PREMIER


premier

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 558
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie jest normalne , powinna.świecić z reszta deski po włączeniu przynajmniej postojowek ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OFICJALNIE!

Działa też w aucie X3 E83 z roku 2005!

 

Dziś wreście zostałe podłączone te trzy kabelki i mam w końcu kierownicę multifunkcyjną i tempomat. Bardzo dziękuję wszystkim co mi pomogli. Owszem jeśli ktoś z Warszawy potrzebuje pomocy to proszę powiedzieć. No i styki do pinów 8,9 i 10 można kupić na giełdzie elektronicznej przy GUS-ie, pawilon nr. 6. To dokładnie są styki do Gniazdka Goldpin.

Gensat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

przeczytałem już wszystko ale chciałbym się upewnić, czy ta część kupiona oddzielnie

http://moto.allegro.pl/przyciski-kierownicy-multifunkcyjnej-bmw-e46-e39-x-i3096335594.html

da się włozyć bezproblemowo do takiej kiery, czy sam ten plastik wystarczy czy jeszcze jakies tasmy, kable.....

http://moto.allegro.pl/bmw-e36-e46-e39-e38-x5-kierownica-m-pakiet-rarytas-i3119164376.html

i dalej juz piny i ciagniecia kabla itd. wedlug instrukcji...

 

??

Moje bunie:

http://tony.h.dkonto.pl/


Tony-h@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem jest nietypowy: (chodzi o mnie, realcjonuje mój znajomy)

Jakiś czas temu zmieniłem znajomemu kierownicę na trójramienną, niestety nie miał multifunkcji, więc spróbowaliśmy ją dzisiaj podpiąć, poprowadziłem trzy kable (dwa do modułu świateł i jeden do ECU) i mamy problem tego typu, że sterowanie radiem działa tylko po włączeniu świateł postojowych lub mijania, tempomat tak samo, ale przy kręceniu kierownicą tempomat się włącza i wyłącza. Kable są polutowane dobrze, piny siedzą w gniazdach. Co może być przyczyną? Mogą być za grube/cienkie kable połączeniowe?

 

Dodam po drugim podejściu do tematu:

A więc problemów ciąg dalszy:

-moduł świateł wyczyszczony

-moduł świateł podłączony z mojego auta (nie wiem czy xenon robi różnicę)

-cała kierownica przerzucona do mnie (u mnie działa)

-taśma kierownicy wymieniona

 

A multifunkcja jak nie działała tak dalej nie chce.

 

Jakieś pomysły? bo nam się skończyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na forum, więc witam wszystkich.

Od razu powiem przeczytałem cały wątek, jak również kilka innych i niestety nigdzie nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Mianowicie podłączyłem multifunkcje zgodnie z opisem podanym w tym wątku i sterowanie radiem działa bez zarzutu, natomiast sam tempomat nie działa. Dodam, że sprawdziłem czujniki od pedału sprzęgła, hamulca i gazu i wszystkie działają poprawnie. Przyciski na kierownicy też działają poprawnie, sprawdzone kompem. Wykonując test zegarów zielona ikonka od tempomatu się zapala, więc wszystko wygląda ok, ale sam tempomat nie działa. Widziałem, że już były takie sytuacje, ale nikt nie odpisał jak to zostało rozwiązane, albo czy w ogóle dało się to rozwiązać. Proszę o pomoc z tym tempomatem.

Pzdr,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na forum, więc witam wszystkich.

Od razu powiem przeczytałem cały wątek, jak również kilka innych i niestety nigdzie nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Mianowicie podłączyłem multifunkcje zgodnie z opisem podanym w tym wątku i sterowanie radiem działa bez zarzutu, natomiast sam tempomat nie działa. Dodam, że sprawdziłem czujniki od pedału sprzęgła, hamulca i gazu i wszystkie działają poprawnie. Przyciski na kierownicy też działają poprawnie, sprawdzone kompem. Wykonując test zegarów zielona ikonka od tempomatu się zapala, więc wszystko wygląda ok, ale sam tempomat nie działa. Widziałem, że już były takie sytuacje, ale nikt nie odpisał jak to zostało rozwiązane, albo czy w ogóle dało się to rozwiązać. Proszę o pomoc z tym tempomatem.

Pzdr,

Paweł

wejdź w diagnostykę kierownicy i sprawdź czy wszystkie przyciski działają , będą zapalać się kropki jak wcisniesz przycisk ... aha tempomat działa dopiero powyźej jakiejs prędkosci ;) nie pamiętam 40 czy 60 km/h

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem NCS, ale nie wiem, która to jest opcja. Szukałem opcji ACC_FLAG, ale czegoś takiego nie mam w żadnym module, więc nie bardzo wiem co jest za to odpowiedzialne. Jak napisałem wyżej wszystkie przyciski są sprawdzone pod kompem i odpowiednie kropki się zapalają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem NCS, ale nie wiem, która to jest opcja. Szukałem opcji ACC_FLAG, ale czegoś takiego nie mam w żadnym module, więc nie bardzo wiem co jest za to odpowiedzialne. Jak napisałem wyżej wszystkie przyciski są sprawdzone pod kompem i odpowiednie kropki się zapalają.

ale tempomatu się nie aktywuje ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to czemu nie działa jak wszystkie sygnały z kierownicy dochodzą, i czujniki przy pedałach też są sprawne. Przy żadnej prędkości nie udaje mi się włączyć tempomatu, nie ważne czy to jest 30km/h czy 100km/h. Data produkcji auta to marzec 1999r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem w trakcie jazdy przy różnych prędkościach jak i przy włączonym tylko zapłonie wciskać guzik z tarczą i strzałką i brak jakiej kolwiek reakcji, próbowałem również wciskać ten przycisk i/o i też brak jakiejkolwiek reakcji. Wszystkie te próby wykonywałem przy nie dotykaniu żadnego z pedałów (gazu, hamulca, sprzęgła) jak również z wciśniętym pedałem gazu. Ani razu nie pojawiła mi się zielona kontrolka na desce rozdzielczej. A wiem, że dioda działa, bo przy teście zegarów się zaświeca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie zapala się aktywacja tempomatu jesli go właczysz na kierownicy ?

jesli się nie włacza to powiedz do którego pinu podłaczyłes tempomat w ecu?

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączyłęm do pinu nr 27 w ecu, i działa bo inaczej bym nie dostawał sygnału od kierownicy od przycisków związanych z tempomatem, a one wszystkie są sprawdzone i na pewno działają (chyba, że ten pin jest odpowiedzialny za coś innego niż przyciski od tempomatu), zielona ikonka na desce rozdzielczej nie zapala się w ogóle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest odpowiedzialny za coś innego jak sie nie mylę za przyciski odpowiada przewód ibus ... Sprawdź jeszcze raz podłączenie tego pinu czy na 100 % dobrze policzyles piny i sprawdź poprawnoeść montażu u mnie też za pierwszym razem nie działało ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, posprawdzam i dam znac jak czegoś więcej się dowiem

 

[EDIT]

No to działa wszystko, Dzięki wielkie TC :cool2: za naprowadzenie na właściwe tory. Przy szukaniu co nie działa dowiedziałem się, że żeby komputer widział czy wciskamy przyciski na kierownicy nie trzeba w ogóle wpinać się w komputer tylko w światła, jeden kabel to zasilanie z tego co wiem do podświetlenia a drugi to jak wspomiał TC ibus (szyna po której są wysyłane dane) do komputera. U mnie było wszystko podłączone OK, ale coś musiało nie stykać, podociskałem piny i zaczęło działać :D I z tego co zauważyłem to tempomat zaczyna działać od prędkości 30km/h.

 

A mam pytanie jeszcze czy da się zrobić tak, żeby ustawiana prędkość była widoczna w komputerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.