Skocz do zawartości

[E39] Kontrolka ABS ASC/Czujnik ABS ASC

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

może ktoś zamiast z szarą zamontował czujnik z niebieską wtyczką ?

zobacz pierw jakie powinne być bo jeśli tak jak kloega Ci napisał masz szare to taki z niebieską wtyczką nie zadziała

  • Odpowiedzi 538
  • Wyświetleń 158,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
może ktoś zamiast z szarą zamontował czujnik z niebieską wtyczką ?

zobacz pierw jakie powinne być bo jeśli tak jak kloega Ci napisał masz szare to taki z niebieską wtyczką nie zadziała

 

sterownik abs mam z końcówką 001 to raczej chyba będzie z niebieską wtyczką...chociaż ta rzeźba faktycznie jest zastanawiająca...

czy podłączenie nowego czujnika i niezamocowanie go w piascie powinno spowodować wygaśnięcie kontroli od abs/asc ??

Opublikowano
w sumie to powinno wystarczyć , bo do zdiagnozowania wystarczy że czujnik zamknie obwód
Opublikowano
Na pewno nie będzie pasowała... Czujniki z szarymi i niebieskimi wtyczkami działają na innej zasadzie...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Opublikowano

Mam pytanie bo jeden kolo niezlego wala mi chyba cisnie :) :mrgreen: powiedzial mi ze jak jest przetarty kabel czujnika a cala reszta ok to najtaniej jest kupic czyjniki od zuzycia klocków hamulcowych i poprostu kabel od ABS I ASC zastapic tym od klockow :) ze jemu sie kiedys udalo taki walek skrecic :shock: MOZLIWE to jest ??

 

..."wystarczy obciac kabel i go zwyczajnie zmienic, polutowac i bedzie smigać ...wtyczka i czujnik zostaja" - to jego slowa :D

 

Nie chcialo mi sie w to wierzyc wiec pytam :)

NO BMW - NO FUN !!!
Opublikowano

Witam wszytskich.

Jestem tu od niedawna więc proszę o wyrozumiałość.

Od 2 miesiecy mam E39 525d. Wszystko było ładnie pięknie ale od kilku dni zapaliły mi sie kontrolki ABS i ASC. Na kompie wykazało błąd czujnika prawego tylnego koła.

Sprawdzając przewody przy okazji chciałem sprawdzić oporność czujnika i porównać z pozostałymi - okazało się że dobre czujniki nie wykazywały żadnej oporności, natomiast czujnik uszkodzony okolo 120 omów.

Może jest ktoś kto by wyjaśnił jak działa taki czujnik, bo ja zawsze byłem przekonany że to jest cewka, a cewka ma zawsze jakiś opór.

Nadmieniam że mam czujniki z niebieskimi końcówkami.

A jeszcze jedno pytanie - może ktoś mi powie czy da sie jakoś wydłubać to co pozostało z czujnika, czy trzeba piaste odkręcać ?

Opublikowano
Witam wszytskich.

Jestem tu od niedawna więc proszę o wyrozumiałość.

Od 2 miesiecy mam E39 525d. Wszystko było ładnie pięknie ale od kilku dni zapaliły mi sie kontrolki ABS i ASC. Na kompie wykazało błąd czujnika prawego tylnego koła.

Sprawdzając przewody przy okazji chciałem sprawdzić oporność czujnika i porównać z pozostałymi - okazało się że dobre czujniki nie wykazywały żadnej oporności, natomiast czujnik uszkodzony okolo 120 omów.

Może jest ktoś kto by wyjaśnił jak działa taki czujnik, bo ja zawsze byłem przekonany że to jest cewka, a cewka ma zawsze jakiś opór.

Nadmieniam że mam czujniki z niebieskimi końcówkami.

A jeszcze jedno pytanie - może ktoś mi powie czy da sie jakoś wydłubać to co pozostało z czujnika, czy trzeba piaste odkręcać ?

 

da się wydłubać, chociaż mozolnie to idzie - jestem po wymianie właśnie, tez miałem problem z tylnym prawym czujnikiem- zapaliły sie kontrolki od abs/asc i na domiar złego samochód zaczął poszarpywać i zrobił sie totalnie słabszy. Kupiłem nowy czujnik oryginał Ate z koncówką siemensa wg nr z realoem i po podłączeniu kontrolki zgasły, błędy wykasowałem carsoftem - 0 błędów. Szarpanie zniknęło, samochód znowu ciągnie jak nalezy :D

 

Jednak teraz bardzo czule reaguje mi ABS włącza się przy delikatnym hamowaniu na suchym asfalcie, czego nigdy nie robił, natomiast jak hamuje bardziej stanowczo to jest normalnie, niestety czuję że siada chyba ten osławiony sterownik 001

Opublikowano

No to sam wymienie ten czujnik, chociasz bedzie ciężko. Ale jak mam jechać do mechanika i on ma dłubać to wole sam to zrobić.

Dziś kupuje czujnik - zamiennik za 150 Hansa Preisa - nie wiem czy ta oszczędność bokiem mi nie wyjdzie.

 

Co do zbyt wczesnego włączania sie absu, to przyczyną może być np. to że czujniki nie pokazują takiej samej prędkości, a przy hamowaniu komputer odbiera to jako poślizg koła, ale z drugiej strony w czasie jazdy pewnie włączałaby się kontrola trakcji.

W moim przypadku - na diagnostyce czujniki na postoju wykazywały po 2 km/h - ale wszystkie, więc prędkość równa. A elektryk, co mi sie wpinał z kompem powiedział że jeżeli sterownik byłby uszkodzony to by wykazało lub wogóle komp by sie nie skomunikował z abs-em. No ale na forum czytałem również inne opinie.

Opublikowano

Nie kupuj Hans Prajsa :!: :!: :!:

U mnie pochodził dwa tygodnie i padł znów :!: Nie polecam :!:

Wymieniałem niedawno...

Opublikowano
  • Moderatorzy
Nie kupuj Hans Prajsa :!: :!: :!:

U mnie pochodził dwa tygodnie i padł znów :!: Nie polecam :!:

Wymieniałem niedawno...

 

Kupiłem Febi za 165zł.Śmiga pięknie.

Opublikowano

Kupiłem Hans Prajsa w IC za 151 zł. Założyłem i narazie śmiga. Jak siądzie to dam znać.

Odnośnie zadanego przezemnie wcześniej pytania, sam na nie odpowiem. Czujniki z niebieskimi wtyczkami są czujnikami aktywnymi - nie posiadają cewki dlatego nie można pomirzyć ich oporności, a nawet nie powinno sie do nich podłączać omomierza bo można uszkodzić czujnik albo sterownik (chyba że ma sie sprzęt o odpowiednio dużej oporności).

Sam pomierzyłem i nic sie nie stało - dory czujnik nie wskazywał żadnej oporności, natomiast czujnik uszkodzony miał 120 omów.

Starsze modele miały czujniki pasywne, które miały w sobie cewki - charakteryzujące sie opornością 1200-1400 omów. Czujniki te wykazywały prędkoś obrotową kół dopiero od 7 km/h, ponieważ działają na zasadzie zakłucania pola magnetycznego w cewce czujnika przez wirujące koło zębate.

Czujniki aktywne mogą wskazywać prędkość od 0 km/h. Koło zębate zawiera magnesy z na przemian poukładanymi biegunami, które bezpośrednio oddziałują na czujnik, zmieniając jego charakterystykę nawet przy najmniejszym ruchu.

Może się to komuś przyda. Jeśli się myle a ktoś zna ten temat lepiej to niech mnie poprawi.

  • 5 tygodni później...
Opublikowano
panowie mam taką sytuacje. Od pewnego czasu świecil mi sie ABS i ASC. Podjechalem do elektryka i stwierdzil ze jest to przedni prawy czujniik ABS. Wymienilem go na nowy, lecz niestety nieoryginaly(wczesniej mi dzialaly). zrobilem jakies 50 metrow i znow zaczal mi sie palic ABS i ASC . Raz na jakis czas jak kontrolki gasły a było to rzadko, to czułem akby coś sie blokowalo gdyz ruszajac na asfalcie caly czas pokazywalo mi ze trakcje gubie, nawet jak jechalem plynnie. Auto ewidentnie sie mulilo.Gdy kontrolki znow sie zapalily to auto przyspieszalo juz normalnie. Kupilem drugi czujnik za 170 zl i wymienilem go i teraz mam podobna sytuacje.. Jak odpalam auto to nic sie nie pali , probojac jechac trakcja zachowuje sie znow tak jakby miala niepewne podloze, caly czas pracuje i pojawia sie i znika kontrola.Po ujechaniu okolo 1000 metrow ABS i ASC sie zapalaja i auto zbiera sie normalnie z tym ze nie mam ABS i ASC......ja juz nie wiem co tam moze byc...
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Boniu zapewne sterownik ABS....
Opublikowano
tylko kwestia jest tego typu ze gdzies z rok temu kupowalem takowy sterownik.....
Opublikowano

Proponuję sprawdzić na porządnym kompie (nie koniecznie w ASO) odczyt prędkości czujników - powinna być równa na każdym. Jeśli tak nie jest to układ odczytuje poślizg danego koła włącza ASC i dlatego przymula silnik, a w ostateczności wyłącza cały układ.

Jeśli prędkości są równe to na pewno sterownik jest uszkodzony.

 

U siebie wstawiałem miesiąc temu nieoryginalny czujnik i jak narazie działa bezbłędnie.

Od fachowca dowiedziałem się, że jesli jest uszkodzony sterownik to na diagnostyce komp wykarze uszkodzenie lub wogóle sie z nim nie skomunikuje, no ale głowy bym nie dał.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Boniu kupowałeś nowy czy używany? Kolega który handluje nowymi na allegro trafił ostatnio na uszkodzoną nówkę....
Opublikowano
kupilem 2 nowe. jeden wogole nie dzialal a ten co teraz kupilem dziala treosze i wylacza caly uklad
  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Ja odświeże temat:

Jakiej firmy kupić czujnik do tyłu :?:

Mam na uwadze juz dwie firmy: ATE lub Febi, które polecacie :?:

Chyba, że ktoś ma jeszcze innej firmy.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam.

PS. Tylko nie Hans Prajs :!:

Opublikowano
witam ja mam taki problem ze wymienilem 2 czujniki tylne i wykasuje bledy i jest ok po przejechaniu kawalka drogi spowrotem sie pali wszystko obrotek dziala a wskaznik pretkosci nie
Opublikowano
Albo sterownik, albo czujnik który kupiłeś jest uszkodzony. Chyba, że kupiłeś Hans Prajs to nawet jak będzie dobry to nie będzie działał. Mi wszystko chodziło półtora tygodnia... Sczytaj błędy, wykasuj, spróbuj przełożyć czujniki i jeszcze raz sczytaj ewentualne błędy.
Opublikowano
mi nonstopa wyskakuje ze tylne prawy czujnik nie dziala a nawet lewy i prawy mam nowy i mi nie dziala predkosciomierz
Opublikowano
a jakiej firmy najlepiej zamowic te czujniki

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.