Skocz do zawartości

Pompa wspomagania do wersji z NIVO


Banol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Moja pompa wspomagania wyła jak zły pies. Zakupiłem 'nóweczkę' w 100% sprawną od panka na allegro. Mój błąd - nie miałem czasu założyć jej od razu, zwlekałem z półtorej miesiąca. Po założeniu okazało się, że pompa zaiste jest sprawna i nie wyje, ale ma pękniętą obudowę i wywala olej. Panek kazał się całować w BAD (nie dosłownie) Moje pytanie : Czy pompę z wersji z nivo można zastąpić zwykłą? Dodam, że nivo jest tylko teoretycznie a kruciec do niego jest zaślepiony. Chodzi mi o mocowanie samej pompy i podłączenia pozostałych dwóch węży...

Jeśli ktoś przypadkiem ma pompę do nivo, proszę o kontakt, musiałem założyć z powrotem starą i jak skręcam , to podłoga mi się trzęsie -tak wyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie nie można, ponieważ do NIVO lejesz LHM, a nie Dextron II/III. Poza tym chyba są tam większe ciśnienia (przynajmniej w Citroen'ach z hydro tak jest).

 

pozdr

Mariusz

 

Oczywiście wyjściem jest przeróbka na "normalą" pompę, ale wtedy musisz zmienić tylne zawieszenie i nie wiem czy przekładnię kierowniczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien tego co piszesz? Jeśli tak jest, to oznaczałoby zasadniczy błąd w obsłudze, bo wspomaganie było i jest zalane ATF-em (podobnie zresztą jak pompa, którą kupiłem) Nivo, jak napisałem i tak nie działa, założone są normalne amory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałeś zalany ATF, to poszło od niego nivo(amory są bardzo czułe na niewłaściwy olej), dlatego masz wywalone z auta, pompa prawdopodobnie poszła od zaślepienia otworu na nivo, z tego, co pamiętam, olej krąży bez ciśnienia, dopiero jak potrzebne jest ciśnienie , elektrozawór zamyka przelew i dopompowuje olej do gruszek, później znów się otwiera, odcinając jednocześnie gruchy, zaślepienie tego otworu powoduje, że pompa cały czas chodzi pod obciążeniem, (wywalenie nivo to częsty patent bo amory kosztują ok. 15000PLN/szt), pompę do nivo da sie zastąpić zwykłą, przynajmniej na to wygląda, z tego, co patrzyłem, pompa od nivo ma inną pokrywę tylną(czyli część zaworową), fakt, ciśnienia będą nieco niższe, ale przekładnia we wszystkich wersjach(z nivo i bez) była ta sama, przynajmniej ta bez servotronic'a(czyli bez kostki elektrycznej na przekładni)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, rutyna gubi, na zbiorniczku faktycznie są niewielkie litery CHF... Pompę zastąpiłem zwykłą. Strasznie nie lubię takich gwałtów na swoim ulubionym pojeździe... Ale przynajmniej servo jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ta pompa jest i jak wyglada bo moze bym Ci wykrecil. i powinna byc w dobrym stanie bo po remoncie zawieszenia z tylu nivo ( koszt byl 12k zl ) ten samochod pojezdzil tylko 3i miesiace wiec moze byc i ta pompa nowa. nie wiem co tam bylo robione ale moze i ta pompa byla wymieniana. i ile za to mozna wziac :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa jest przy silniku. To pompa wspomagania układu kierowniczego rozbudowana o zasilanie układu Nivo. Jeśli akurat są na allegro, to kosztuje w granicach 100 - 180 złotych. Za cały działajacy układ może uda ci się uzyskać parę groszy. Swoją drogą, to auto, o którym piszesz, to był long jak rozumiem? Daj znać, coś mi się może przydać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja miałem NIVO i zostało zaślepione. Pompa zastąpiona zwykłą bez nivo, troszke przerobienia mocowania i wszystko pasuje. Wprawdzie pompę mam ZF-a i już troszkę wymęczona jest tzn. uszczelniacz puszcza. Ale mam nadzieje że uda się go wymienić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.