Skocz do zawartości

Zagadka, nie wróżąca niczego dobrego


gustaw6666

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, a zmierzyłeś kompresję po regeneracji głowicy ? Skoro nie wyciągałeś tłoków to tak naprawdę zrobiłeś to pół-środkiem. Bo widzisz że efekt mimo wydania kasy żaden. Moze pękł tłok lub, pekł pierścień... Trzeba było rozebrać "Dół" i wyeliminować wszystkie mozliwosci.

 

Wiecej pomysłów w tym momencie nie mam.

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedŁ tropem uchylonych zaworów w końcu suwu sprężania. WedŁug mnie jest wręcz niemożliwe nagŁe uszkodzenie czterech tŁoków/pierścieni. Przestawiony lub źle ustawiony rozrząd, może coś z vanosem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś się dowiedziałem, że na wszystkich cyl. ma równe ciśnienie - ok. 6

 

Chyba zatem na pewno przestawiony jest rozrząd, złożony został na podstawie tego co było przed demontażem a jak wiadomo już wtedy objawy "braku świec" występowały.

 

Teraz tak........ co mogło spowodować przestawienie się rozrządu? Od kupna przejechałem autem bez przeszkód ok. 1500 km, ciężar z nagłym brakiem ciśnienia pojawił się dopiero u mechanika...

 

Co może przyczynić się do przestawienia rozrządu??

 

Dodam, że gładzie cylindrów wyglądają na idealne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten mechanik to sie zna na BMW bo jak nie skladal wanosa a nato by sie zanioslo to go zle zlorzyl jak mogl sie podpierac poprzednim ustawieniem . zmien natychmiast mechanika nich inny ustawi caly rozrzad . do zablokowania kola zamachowego do sprawdzenia wrzystkich punktow locznie z klinem na kole pasowym i vanosem . niema moze !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak rozrząd może się sam przestawić, ale mój kolega prowadzi warsztat (specjalizacja BMW) i ma takich przypadków kilka w roku. Może jest to winą np zużytego Łańcucha, sŁabego napinacza lub Bóg wie czego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie on byl odpoczatku zle ustawiony . Instrukcje ? sory ale to gosc ktory nigdy z BMW nie mial nic wspolnego zle trafiles . trzymamy kciuki

 

 

Ale tak jak pisałem po kupnie zrobiłem 1500 km i nie było takich jaj typu brak kompresji, odczuwalnie podobnie jak przy braku świec....

 

Ciśnienie 6 lub 0,6 w zależności od tego jak wyskalowany manometr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.