Skocz do zawartości

problem z e46 2.0 d


pawell

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym iż poniżej 2000 obrotów auto wcale nie przyspiesza ( odczuwalna jest tzw. dziura turbo ) dopiero powyżej 3000 obr. zaczyna się dobrze wkręcać oraz przy raptownym dodaniu gazu auto się zastanowi a dopiero zaczyna jechać . Przy łagodnym dodawaniu gazu jest ok. Proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam kolege

mam to samo :( po przeczytaniu setek postów doszedłem do etapu czyszczenia AGR i dolotu (wszystko jest na fotach tylko musisz poszukać) no i poradził mi koleś walczący z tym problemem jakis czas temu wymiane filtra odmy (separatora oleju) bo u niego to była jedyna przyczyna. ja czekam na wolna chwile i tez zrobie to u siebie. powodzenia. napiszę jak mi wyszło :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Podepnę się jeśli można :)

Przy jakich obrotach czujecie "załączenie się" turbo? U mnie jakieś 1800 i nie wiem sam czy zaczynać się martwić i kombinować z czyszczeniem. Przy okazji wymiany świec wyczyściłem EGR - dolotu nie ruszałem, a odmę planuję wymienić latem (choć pogoda już zachęca do takich robótek). Dodam, że auto mam pół roku, więc nie bardzo mam do czego porównywać moment "załączenia się" turbo. Mam 320d 2000r.

Będę wdzięczny za Wasze opinie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wymiane odmy czy tam seperatora oleju.silniczek trochę odżył,ale co najważniejsze mija bunia przestała prawie kopcić.Widzę to w tylnym lusterku,ale też widzę to pozytywne zjawisko na końcówce wydechu tzn. razem z wymianą odmy i ogólnym odświeżeniu autka wyczyściłem drobnym papierem ściernym i pastą polerską końcówkę z nierdzewki która zawsze była przykopcona i opluta sadzą.Zrobiłem już po wymianie 700km i nawet grama sadzy :norty: ,POLECAM naprawdę warto zainwestować te 170zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.