Skocz do zawartości

193 km w 530d e39 z roku 99?


bakteriagt

Rekomendowane odpowiedzi

Prosilbym o rozkodowanie nr VIN poniewaz nie wiem o co chodzi, mialem juz to rozkodowane przez pewien warsztat wspolpracujacy z ASO i okazalo sie ze posiadam wersje 193 konna,dziwna sprawa poniewaz auto jest z roku 99 a z tego co wiem to ta wersja zostala wprowadzona od 2000 roku,prosilbym o dokladne rozkodowanie lacznie z wyposarzeniem bo z tego co mi wydrukowano nie wszystko sie zgadza a tym co mam w aucie,np w samochodzie widze czujnik deszczu a w opisie go nie ma.

 

nr VIN:

WBADP71020GS61350

 

Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chassis number GS61350

Vehicle code DP71

Series E39

Model 530d

Body type tourring

Catalog model ECE

Production date 1999 / 06

Engine M57

Transmission Manual

Steering Left

Catalyzer YES

 

Następny "znawca"...:mad2: Czy widzisz o co pytał autor postu?? Nie masz co pisać to pisz pamiętnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Następny "znawca"...:mad2: Czy widzisz o co pytał autor postu?? Nie masz co pisać to pisz pamiętnik.

 

Ja przynajmniej starałem się koledze pomóc - a ty nie wniosłeś niczego oprócz tego, że nabiłeś sobie kolejnego posta - znaFFco

 

W jaki sposób? Przytoczę oryginalny post:

 

"Prosilbym o rozkodowanie nr VIN poniewaz nie wiem o co chodzi, mialem juz to rozkodowane przez pewien warsztat wspolpracujacy z ASO i okazalo sie ze posiadam wersje 193 konna,dziwna sprawa poniewaz auto jest z roku 99 a z tego co wiem to ta wersja zostala wprowadzona od 2000 roku,prosilbym o dokladne rozkodowanie lacznie z wyposarzeniem bo z tego co mi wydrukowano nie wszystko sie zgadza a tym co mam w aucie,np w samochodzie widze czujnik deszczu a w opisie go nie ma."

 

Podałeś jakąkolwiek informację o wyposażeniu dodatkowym, o które prosił autor?

Piszesz, że sobie nabijam posty? Trochę jestem za stary na takie praktyki i dość rzadko w ogóle piszę gwoli informacji.

 

@Panfil: Dobrze, choć nie uważam bym był niegrzeczny, tak w tym przypadku jak i innych tutaj. Zauważ proszę, że bardzo często pojawiają się konkretne pytania, a jako odpowiedzi padają truizmy z ogólnodostępnych źródeł, mijające się z oryginalnymi prośbami. To samo tyczy się pytań w stylu "jaki olej do..." po raz tysięczny - nigdy nie widziałem, byście kogokolwiek choć ostrzegli bądź przenieśli topic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałeś jakąkolwiek informację o wyposażeniu dodatkowym, o które prosił autor?

 

 

A czy ty szanowny kolego zawarłeś chodź jedno zdanie o temacie tego postu - czy odpowiedziałeś koledze na postawione przez niego pytanie - otóż nie. Zaatakowałeś tylko innego użytkownika forum - i to bezpodstawnie.

Jeśli nie podobaj a Ci się moje wypowiedzi - nikt nie każe ci ich czytać. Nie chcesz - nie czytasz - tutaj przymusu nie ma szanowny kolego.

Grzeczność wymaga, abyś nie pisał nikomu czy ma pisać posty - czy też pamiętniki.

Tyle odnośnie twego zachowania.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ proszę, że bardzo często pojawiają się konkretne pytania, a jako odpowiedzi padają truizmy z ogólnodostępnych źródeł, mijające się z oryginalnymi prośbami. To samo tyczy się pytań w stylu "jaki olej do..." po raz tysięczny - nigdy nie widziałem, byście kogokolwiek choć ostrzegli bądź przenieśli topic.

 

Wg regulaminu tego forum (pkt 9) tylko moderatorzy moga komukolwiek zwracac uwage.

To samo tyczy sie ostrzezen - to moderatorzy decyduja, komu je przyznac, a komu nie.

A jezeli ktos porusza temat, ktory innym jest juz dobrze znany, to przewaznie uzytkownicy forum wklejaja odpowiedniego linka, a temat jest zamykany.

 

Na tym forum naprawde nie chodzi o to, zeby dawac ludziom 'po uszach', a tylko i wylacznie o to, zeby w miare kulturalnie rozmawiac o BMW.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma sensu sie dochodzic. Przewaznie kazdy kto sie wypowiada chce pomoc i powinnismy to uszanowac. Wracajac do tematu, e39 w roku 2000 oprocz wzmocnienia silnika przeszly rowniez maly lifting zewnetrzny, miedzy innymi mniejsze, okragle halogeny, biale kierunkowskazy, listwy w kolorze nadwozia. To wszystko posiada i moja Bunia. Ten koles co rozkodowal mi VIN korzystal ze strony www.parts.bmw.group.com ,z tego co wyczytalem na forum z tej strony moga korzystac tylko pracownicy BMW oraz serwisy wspolpracujace z nimi. Wyposazenie , ktore mam z tej strony zgadza sie z tym co jest w samochodzie,ale nie ma tam wszystkiego, np zauwazylem ze mam podgrzewana przednia szybe, co nie zostalo wyszczegolnione w spisie. Musze teraz wymienic wszystkie tarcze hamulcowe oraz klocki i powstaje pytanie, jak je dobrac w sklepie,czy po roku produkcji czyli 1999, w ktorym jak wiemy wersje silnikowe to 184 km ,czy jednak po mocy czyli 193km, jednak to wersja z 2000 roku. A tarcze hamulcowe przednie do obydwu wersji(rowniez wyczytalem na forum) roznia sie srednica. To jest glowny powod tego postu, chcialbym miec 100% pewnosc co do wersji silnikowej. Prosze o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jesli samochod zewnetrznie wyglada jak po lifcie i myslisz, ze nikt za bardzo by sie nie przykladal do zmiany wygladu na poliftingowy, to przychodzi mi do glowy jedna rzecz - moze masz tylko karoserie z 1999 r., natomiast samochod byl skladany w okolicach 09/2000, czyli w czasie, gdy wypuszczono oficjalnie wersje lifting

 

o ile dobrze pamietam, tarcze do poliftingu maja srednice 324 mm a te przez 298 mm, to pewnie tez jakis sposob na przekonanie sie, albo jeszcze inaczej - jesli masz 324 mm to nie wlozysz kola 15 cali

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Dzwonilem przed chwila do ASO do Krakowa. Po podaniu nr VIN okazalo sie ze posiadam mocniejsza wersje czyli 193km. Co wy na to

 

193Km w 1999 :mrgreen: :mrgreen:

To chyba ASO FSO??Ten silnik wszedł do produkcji 08.2000.

Jedyna możliwość to taka że miał przekładkę ale tego chyba nie mo0żna dojśc po VINIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jest jeszcze jedna możliwość oby nie sie nie sprawdziła, że może Twoja Bi eM to szczep :( przyjżyj sie nr nadwozia czasami się to zdaża....

Wizyta na stacji benzynowej - 300 zł

Zakupy w sklepie motoryzacyjnym - 1000 zł


Jazda BMW - bezcenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tarcze dzwoniac do ASO nie zapytalem bo o samą moc samochodu musialem sie sporo nagadac zeby mi ja podano. Nie wiem czy to jest szczep ale wedlug VIN-u rok produkcji sie zgadza. Czerwiec 1999 roku o mocy 142kW. Ponizej przedstawiam zdjecie wydruku jaki dostalem z warsztatu wspolpracujacego z ASO. Najwazniejsze podkreslilem (za jakosc zdjecia przepraszam ).

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img146.imageshack.us/img146/2146/20168689rv4.jpg

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img176.imageshack.us/img176/3185/80775011qx4.jpg

 

Jezeli komus to malo to podaje link do postu, w ktorym rowniez poprosilem o rozkodowanie(nick to rowniez bakteriagt). Podane tam parametry zgadzaja sie z tym co jest na zdjeciu.

 

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=16045&start=60

 

Jezeli to i tak za malo to prosze sobie samemu zadzwonic do jakiegokolwiek ASO i podac VIN auta,sami sie przekonacie.

I co,nadal uwazacie ze wszytkie znaki na niebie i ziemi wskazuja na to ze problem jaki poruszylem sam sobie wymyslilem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mega, mega ciekawe. BMW wprowadzało nowy model do produkcji ok. wrzesnia i sprzedawało w nastepnym roku kalendarzowym. Nie zdziwłbym się gdyby tój wóz był z września 1999, ale... jest z czerwca :shock: mam kolege w ASO , pogadam z nim po świetach.

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.