Skocz do zawartości

trzeszczy


ab_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka miesięcy temu założyłem ten wątek, dlatego poczułem się zobowiązany do przekazania wam dobrej wiadomości: już nie trzeszczy. Okazało się, że w mojej buni to trzeszczenie uszczelek drzwi to choroba niemowlęca. Ostatni raz smarowałem uszczelki w kwietniu (a wcześniej musiałem to robić najrzadziej raz na dwa tygodnie), od tamtego czasu nie ma trzeszczenia. Teraz moja bunia ma już 20k i 7 miesięcy ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie 2 dni temu zaczelo "CZESZCZEC". Jak zrobilo sie cieplo. Jednak ewidentnie u mnie to dochodzi z przodu - podszybie pulpit i okolice HUDa. Kombinuje na wszystkie sposoby. wd 40, jakies dystanse klinujace. Nic nie daje. Smieje sie ze mnie to trzesczenie i wkurwia niemilosiernie jak licho w kącie.

 

Sprawdze te uszczelki, ale u mnie ewidentnie slychac to z przodu lekko na lewo od srodka. Wlasnie HUD by pasowal, probuje go przycisnac w trackie jazdy, ale nic nie daje....

 

ps.Czy czlowiek nie moze sie spokojnie pocieszyc autem tylko jakies bzdety wciaz ????

 

ps2 w audi tego nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 2 dni temu zaczelo "CZESZCZEC". Jak zrobilo sie cieplo. Jednak ewidentnie u mnie to dochodzi z przodu - podszybie pulpit i okolice HUDa. Kombinuje na wszystkie sposoby. wd 40, jakies dystanse klinujace. Nic nie daje. Smieje sie ze mnie to trzesczenie i [bAD] niemilosiernie jak licho w kącie.

 

Sprawdze te uszczelki, ale u mnie ewidentnie slychac to z przodu lekko na lewo od srodka. Wlasnie HUD by pasowal, probuje go przycisnac w trackie jazdy, ale nic nie daje....

 

ps.Czy czlowiek nie moze sie spokojnie pocieszyc autem tylko jakies bzdety wciaz ????

 

ps2 w audi tego nie bylo.

Hej U mnie tez w tych okolicach trzeszczy na nierownosciach. W oklolicy lewego przedniego slupka lub lewego nawiewu.

Rozczarowuje mnie BMW. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 2 dni temu zaczelo "CZESZCZEC". Jak zrobilo sie cieplo. Jednak ewidentnie u mnie to dochodzi z przodu - podszybie pulpit i okolice HUDa. Kombinuje na wszystkie sposoby. wd 40, jakies dystanse klinujace. Nic nie daje. Smieje sie ze mnie to trzesczenie i [bAD] niemilosiernie jak licho w kącie.

 

Sprawdze te uszczelki, ale u mnie ewidentnie slychac to z przodu lekko na lewo od srodka. Wlasnie HUD by pasowal, probuje go przycisnac w trackie jazdy, ale nic nie daje....

 

ps.Czy czlowiek nie moze sie spokojnie pocieszyc autem tylko jakies bzdety wciaz ????

 

ps2 w audi tego nie bylo.

Hej U mnie tez w tych okolicach trzeszczy na nierownosciach. W oklolicy lewego przedniego slupka lub lewego nawiewu.

Rozczarowuje mnie BMW. :(

 

skoro z lewej strony to moze jednak te uszczelki

 

ja sprawdze jutro u siebie choc nie wierze ze to to, oby tylko nie trzeba bylo póły pruc

 

tez mnie to wkurza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki sa pokryte mazidlem podobnym do talku u mnie. To raczej cos jeszcze w oklolicy nawiewu lewego- jak jade po "kocich lbach", najchetniej bym walnal w te miejsce piescia. Ja juz nic nie grzebie procz smarowania uszczelek ,jak sie odezwa oczywiscie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w serwisie, pytałem o te mazidło do uszczelek. Znajomy, który tam pracuje powiedział, że uszczelki w e60 są pokryte takim meszkiem i to raczej nie to. W e39 był taki problem, bo uszczelki były tylko gumowe.

Sam nie wiem, co robić, moje trzaski podobne są do odgłosu tych sprężyn od klapy może to one?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym talku musi być. Bo jak go miałem na uszczelkach to cicho było, ostatnio na myjni przelecieli mi uszczelki jakimś silikonem i uszczelki się świeca są miękkie ale jak teraz słońce przywaliło to auto skrzypi jak stara krypa. Czy ktoś z was wie czy takowy talk do gumy jest dostępny np. w ASO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie dajmy sie zwariować owszem troszke trzeszczy czasami ale radości z jazdy nie odbiera tym bardziej nie dyskfalifikuje marki

 

nie zgadzam sie kolego. Dzis trzeszczenie doprowadzalo mnie do szalu. Nie moge myslec o aucie inaczej niz jako pewnej calosci. Wysoka jakosc nie moze dotyczyc tylko silnika, skrzyni i zawieszenia....

 

Skrzypiaca, trzeszczaca deska rodzielcza jest dla mnie jak zenujaca kpina z klienta - obciach i pomylka. Predzej wybacze awarie silnika, skrzyni czy zawieszenia niz zwykla niedbalosc....

 

 

Nie no nie moge, jak mozna takie babole wypuszczac.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie dajmy sie zwariować owszem troszke trzeszczy czasami ale radości z jazdy nie odbiera tym bardziej nie dyskfalifikuje marki

 

nie zgadzam sie kolego. Dzis trzeszczenie doprowadzalo mnie do szalu. Nie moge myslec o aucie inaczej niz jako pewnej calosci. Wysoka jakosc nie moze dotyczyc tylko silnika, skrzyni i zawieszenia....

 

Skrzypiaca, trzeszczaca deska rodzielcza jest dla mnie jak zenujaca kpina z klienta - obciach i pomylka. Predzej wybacze awarie silnika, skrzyni czy zawieszenia niz zwykla niedbalosc....

 

 

Nie no nie moge, jak mozna takie babole wypuszczac.........

 

może źle Ci ćwiare dospawali ?

u mnie nic nie trzeszczy, jest totalna cisza i pełen komforcik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az tak to nie trzeszczy, a tez jestem uczulony na tego typu rzeczy. Auto musi byc po przejsciach skoro az tak trzeszczy. U mnie jak wspominalem trzeszczy na wybojach w okolicy slupka lub lewej kratki wentylacyjnej nie wiem co. A poza tym cichutko. No i jeszcze chyba opony przednia os RF 18 245/40. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no dziwne mi zadna konsola nie trzeszczy jedynie podczas wypadu z kobietą do lasu i bardzo wolnej jazdy po wybojach słychać w okolicach uszczelek drzwi lekkie trzeszczenie. Czy twoje auto było rozbierane? moje miało środki nie ruszane moze tu tkwi problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo w e60 prosze pomocy czy komus sie udalo usunac te trzeszczenie to nie sa dzwieki z przednich dzwi czy szybek bocznych to cos skrzypi w przedniej szyby ,slupkow itp prosze o pomoc jak to i czym nasmarowac dodam ze duzy wplyw ma tempertura i jak jade powoli po glebokich dziurach Napiszcie cos bo moj ojciec kur... dostaje jak jedzie mowi ze w zuku jest ciszej ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie dajmy sie zwariować owszem troszke trzeszczy czasami ale radości z jazdy nie odbiera tym bardziej nie dyskfalifikuje marki

 

nie zgadzam sie kolego. Dzis trzeszczenie doprowadzalo mnie do szalu. Nie moge myslec o aucie inaczej niz jako pewnej calosci. Wysoka jakosc nie moze dotyczyc tylko silnika, skrzyni i zawieszenia....

 

Skrzypiaca, trzeszczaca deska rodzielcza jest dla mnie jak zenujaca kpina z klienta - obciach i pomylka. Predzej wybacze awarie silnika, skrzyni czy zawieszenia niz zwykla niedbalosc....

 

 

Nie no nie moge, jak mozna takie babole wypuszczac.........

 

 

może źle Ci ćwiare dospawali ?

u mnie nic nie trzeszczy, jest totalna cisza i pełen komforcik

 

no rzeczywiscie bardzo pomogles i rozwinales temat.

 

 

Auto nie bylo rozbierane w srodku ( bite tez nie bylo nawet minimalnie ) a trzeszczenie pojawia sie wraz z wysoka temperatura. Zaraz po wyjezdzie z garazu jest ok bo chlodno w srodku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Założyłem ten wątek - miałem problem z trzeszczeniem. Pisałem, że trzeszczał kokpit, podszybie, słupki. Poradzono mi na tym forum żebym przesmarował uszczelki w drzwiach. Pełen pokory zrobiłem jak porodzono i ze zdumieniem stwierdziłem, że trzeszczeć przestało.

 

Mam sugestię do wszystkich u których trzeszczy, żeby czytali posty ze zrozumieniem, i żeby bez względu na ich przekonanie, że to nie uszczelki, spróbowali je jednak przesmarować. Chodzi o elementy uszczelek z twardej, czarnej gumy (nie tej z meszkiem) w przednich i tylnych drzwiach przy słupkach właśnie. To tylko 5 minut roboty. A dopiero jak to nie pomoże niech się użalają na tym forum.

 

Czołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi się przypomniało że ostatnio jak byłem w Katowickiej Bawarii to poruszyłem ten temat i dowiedziałem się że w X3 też jest problem który serwisy rozwiązują klejąc jakieś folie przezroczyste na słupki drzwiowe. Klient tego nie widzi a w aucie ponoć cisza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az tak to nie trzeszczy, a tez jestem uczulony na tego typu rzeczy. Auto musi byc po przejsciach skoro az tak trzeszczy. U mnie jak wspominalem trzeszczy na wybojach w okolicy slupka lub lewej kratki wentylacyjnej nie wiem co. A poza tym cichutko. No i jeszcze chyba opony przednia os RF 18 245/40. Pozdrawiam.

Okazalo sie,ze to trzeszczy guziczek w dzwigni kierunkowskazow. Drobnostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

tez mi trzeszczy , smarowania nic nie dają , dodam ze im cieplej tym gorzej .

 

Teraz przy temp minusowych byla spora poprawa mimo ze powinno byc odwrotnie .

 

Zima , materialy sie kurczą i powstaja luzy a jednak jest inaczej .

 

Dzwieki dochodza w szczegolnosci z prawych tylnych drzwi i przednich

 

Auto - unfall frei .

 

Jak uchyle lekko szybe to jest duzo ciszej .

 

Mialem wczesniej E39 i takie historie nie wystepowały - cisza idealna .

 

No ale kocham to E60 i musze sie z tym pogodzic .

 

Mam sposób - wlaczyc radio zaraz po zapaleniu auta :)

Everyday I’m hustlin'

http://i53.tinypic.com/28tfl1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam wszystkich. Trzeszczenie to nic. Szukam KOZAKA który zlokalizuje to co grzechocze u mnie w okolicy lewego nawiewu gdzie w środku deski rozdzielczej. NIe są to na 100% uszczelki ale taki typowo plastikowy grzechot jakby jakies przyciski były poluzowane (a nie są). Czy znajdzie się jakiś KOZAK????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jak jezdziłem chwilowo oplem to do szału doprowadzał mnie tez szelest w przełączniku BC.

na szczescie zlokalizowałem swierszcza:) ale w tej vektrze szyby tak nie trzeszczały na cieple jak w BMW

cos jednak nie jest doskonale z tymi uszczelkami w betkach.

Bez gazu nie ma JAZZU....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.