Skocz do zawartości

Moc maksymalna LPG a BENZ


MaK_86

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj pierwzy raz pozwoliłem sobie troche dać po gazie. Wiem, mam już auto 5 miesięcy. Ale jakoś tak. Zawsze mi szkoda było silniczka. Mniejsza o to.

 

Jak ciągne na LPG do odcięcia to przy około 5200rpm auto traci moc. Zostaje tylko około połowa mocy i na tym dociąga do końca. Co dziwne. Wogóle nie ma odcięcia. Troche się przestraszyłem kiedy zobaczyłem wskazówke na 6500rpm :roll:

Za to ne benzynce wszystko jest ok. Ciągnie całą mocą do końca i bardzo ładnie odcina zapłon :8) Czy ktoś z was może wie dlaczego tak się dzieje?

 

Druga sprawa. Ostatnio leciałem do Goleniowa i co zauważyłem. Jeżeli utrzymuje 150 km/h na LPG nie ruszając pedału gazu to ekonomizer wskazuje równiutko 20 L/100km. Nie ruszając gazu przełączyłem na benzynke. Leciutko szarpneło na przełączeniu, ekonomizer spadł na 12 L/100km a autko przyśpieszyło do 160 km/h.

Tak samo jest przy wolnej jeździe. Tzn... Przy 50 km/h na LPG ekonomizer pokazuje 10~11 L/100km a na benzynie 6 L/100km.

Jak działa ten ekonomizer? Czy jego wskazania pomimo swoich lat są wierzytelne? I czy np. LPG jako inny rodzaj paliwa (gazowy czy coś) ma jakiś wpływ na jego wskazania. Bo jeżeli nie, to zastanawiam się czy jazda na tym LPG naprawde jest taka ekonomiczna :shock:

 

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie sprawdzałeś różnicy w ilości spalanej benzyny i gazu powiedzmy na 100km :?: Przy instalacji gazowej spalanie zawsze będzie większe w czasie jazdy na gazie niż na Pb. Ja w swojej 316 mam z resztą podobnie. Gdy jadę na Pb wskazówka ekonomizera chowa mi się rzadziej natomiast na LPG (instalacja II gen.) spalanie jest w moim przypadku do około 3 litrów większe i to pokazuje ekonomizer. Co do opłacalności jazdy na gazie to chyba porównanie ceny mówi samo za siebie.

http://imageshack.us/a/img22/2969/p1070367s1.jpg

http://www.motostat.pl/user_images/25837/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka,

ja mam w swojej buni gaz sekwencyjny, nie ma zadnej utraty mocy, autko pali ok 15l lpg/100km, i jest to zapewne ok 115% tego, co spalilaby benzyny.

mozliwe, ze musisz podjechac aby Ci wyregulowali instalacje.

 

 

Co do ekonomizera to z tego co wiem to wskazuje on wartasc jaką autko spalaloby benzyny, nie wazne czy masz instalacje gazowa czy nie.. choc moze sie myle?

320 POWODÓW DO SZCZĘŚCIA :]

Obczaj: http://picasaweb.google.pl/Lajfel/Bunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak jak jest u mnie - jechałem kiedyś 80 km/h na V biegu - i na LPG ekonomizer pokazuje ok. 5.5-6 litrów/100 km -przełączyłem na paliwo trzymając pedał gazu w takim samym położeniu i naciskając go z taką samą siłą- ekonomizer pokazał 8-9 litrów/100 km - to dopiero magia.Teraz jeżdżąc na LPG dodaje sobie ok. 4 litrów do wskazań ekonomizera.
masqo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekonomizer to cos co cieszy bardziej oko niz cos co sie przydaje do czegokolwiek, dlatego sie ciesze ze go nie mam :) Najlepiej spalanie kontrolowac tankujac zawsze do pelna i liczyc sobie. Zajmuje to 10 sekund przy dystrybutorze a dokladnosc masz taka jaka kalkulator w komorce :) Robie tak od pol roku i wiec ile mi wychodzi co tydzien spalanie. Zwykle 12,5 gazu a paliwa byloby z 10 wiec chyba co wychodzi taniej nie ma watpliwosci :) Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:duh: Dobra rada, nie piłuj tak silnika na gazie :naughty:

Nie wiem jaką masz instalację, ale z opisu wnioskuję że to II gen. czyli tak jak u mnie w 325i. Pierwsza sprawa to na pewno masz źle wyregulowany gaz. Następna rzecz to za daleko przesunięty max zakres obrotów możliwy do osiągnięcia na gazie. Winą za to że nie chce jechać po przekroczeniu 5200rpm może być jeszcze mało wydajny parownik, ale to wykluczam z rozważań.

 

A teraz sprawa ekonomizera. To także zależy od wyregulowanego gazu. Ja testując na swojej ustawienia gazu zauważyłem taką zależność:

Mieszanka za uboga - ekonomizer przekłamuje w górę (benz. 10, gaz 18)

Mieszanka za bogata - ekonomizer przekłamuje w dół (benz. 10, gaz 4)

:shock:

http://images24.fotosik.pl/217/db2f86f1b89f14d8.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na na gazie i benz pokazuje bardzo podobnie. Raz jak mialem zlaczke zalana od sondy to nie wiedzialem co to i auto mi sie dusilo, wiec pojechalem do gazoli na regulacje. Wyregulowali, wzbogacilo troche mieszanke, tak że jak jechalem na lpg to pokazywalo np 8 litrow, a po przelaczeniu na benz przy tak samo wcisnietym gazie pokazywalo 6 litrow. Po naprawieniu sondy pojechalem na regulacje znowu i teraz spowrotem na benzynie i na gazie pokazuje mi praktycznie podobna wartosc (no moze na gazie tak z 0,5 litra wiecej). Wiec mysle, ze na gazie te wskazania ekonomizera nie sa az takie bezmyslne, chociaz fakt ze 20 litrow to lekka przesada.

A teraz taka ciekawostka. Na benzynie jadac rowniotko cieplym letnim wieczorem udaje mi sie czasem przy jakichs 60-70 kmh na 4 lub 5 biegu zejsc na ekonomizerze ponizej 5 litrow :jawdrop: Ciekawe ile w tym prawdy :wink: Pojade kiedys w nocy w dluzsza trase, tak zeby nie bylo ruchu i zebym jechal caly czas takim tempem i ciekawe ile wyjdzie przy dystrybutorze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem czego to wina, ale mi się udało zejść na 2,2L/100km jadąc stałą prędkością 70km/h :jawdrop:

A próbowałeś go potem od razu przełączyć na benzynę? Ja przełączyłem i jak wciśniesz gaz do podłogi to będzie się zachowywał tak jakby mu brakowało benzyny. U mnie dokręcił się do 3500rpm i zaczął strzelać w wydech :shock:

http://images24.fotosik.pl/217/db2f86f1b89f14d8.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.