Skocz do zawartości

Emisja CO2 w 325i

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

 

Nie udalo mi sie nigdzie znalezc tej informacji, dlatego probuje tutaj.

Potrzebuje sie dowiedziec, jaka ma emisje CO2 e36 325i z silnikiem M50B25, koniecznie w gramach na kilometr (g/km).

Czy ktos posiada takie dane??

 

Pozdrawiam

Opublikowano
witam.po co ci to kolego?
Opublikowano
Witam

 

Nie udalo mi sie nigdzie znalezc tej informacji, dlatego probuje tutaj.

Potrzebuje sie dowiedziec, jaka ma emisje CO2 e36 325i z silnikiem M50B25, koniecznie w gramach na kilometr (g/km).

Czy ktos posiada takie dane??

 

Pozdrawiam

 

Co prawda nie wiem, ale mam pomysł :mrgreen: Podejdź/podjedź do jakiegoś dobrego SKP i zapytaj się gościa. Niech sprawdzi w swoich mądrych księgach. Gdyby był oporny w udzielaniu informacji, możesz dać mu browarka :wink: :cool2: :twisted2:

 

A tak z ciekawości, po co Ci to? :dance: :mrgreen:

Opublikowano
  • Autor

A juz mowie po co :norty:

Otoz przebywam aktualnie w kraju w ktorym rzadza tak samo madrzy politycy jak w polsce, albo jeszcze madrzejsci :evil: i od przyszlego roku wysokosc podatku drogowego bedzie zalezala od ilosci emisji CO2 w g/km, no i niestety, ale wysokosc tego podatku nie bedzie zalezala od ilosci przejechanych kilometrow.

Tak wiec dla przykladu ja, majac auto ktore na kilometr podejrzewam ze wydali okolo 200 gramow CO2 i przejezdzajac w ciagu roku okolo 5000 km, zaplace podatek drogowy, przepuszczam okolo 1500 Euro.

Natomiast inna osoba pracujaca np. rozworzac jakis tam towar i jezdzac autem z silnikiem diesel'a powiedzmy 1.3 cm3 (np. Opel Combo) i przejezdzajac okolo 30000 km w roku, zaplaci podatek drogowy okolo 200 Euro. A to dlatego ze jego auto wydala mniej CO2 od mojego na kilometr. Nie wiem tego tez dokladnie, ale strzelam ze taki Opel wydali okolo 120 g/km CO2.

No chyba nie trudno sobie policzyc kto wiecej wyprodukuje dwutlenku wegla w ciagu roku i kto powinien wiecej zaplacic podatku za ten okres. Pomijam juz fakt w ogole po co ten podatek jest, bo niestety ale nie ma on nic wspolnego z utrzymanie drog.

 

Tak wiec juz wiecie czemu mnie interesuje emisja CO2 w moim aucie. Wprost nie moge sie doczekac az zobacze ile zaplace w przyszlym roku. :evil:

Stawki co prawda jeszcze nie zostaly upublicznione, ale zapowiedzeli ze wyraznie wzrosly dla aut z duza emisja spalin. W tym roku auta z pojemnoscia 2.5 litra placily 821 Euro.

Opublikowano

Co prawda nie wiem gdzie jesteś ale tam kogoś nieźle :evil:

 

W tym roku auta z pojemnoscia 2.5 litra placily 821 Euro.

 

:jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: :duh:

 

Zamurowało mnie :worried:

Opublikowano
W tym roku auta z pojemnoscia 2.5 litra placily 821 Euro.

:duh: :duh: :duh:

no powaliło ich tam

Gdzie jestes ???jesli mozna wiedziec

Opublikowano
Kolega chyba siedzi we Francji... jesli sie nie myle...
Sprzedam felgi aluminiowe 15"
Opublikowano
  • Autor

Chodzi o Irlandie.

Do tej pory placilem 821 rocznie podatku drogowego i wyglada na to ze teraz bedzie wiecej, tyle ze jeszcze nie wiem ile wiecej. Stad szukam danych odnosnie emisji CO2, zeby wiedziec w jakiej grupie samochodow sie znajduje.

Najbardziej mnie denerwuje to, ze wlasnie uzywam auta wylacznie do celow prywatnych i jezdze niewiele. Zdaza sie ze jezdze tylko w weekend'y i to nie na dalekie dystanse. No ale wyjsca raczej nie bedzie, bede musial placic.

Opublikowano

O w mordę :duh:

W Polsce dodaliby po prostu kolejny podatek do benzyny +0,50 gr/l :D

Ciekawe czy będziesz płacił według danych katalogowych, czy według pomiaru jaki wykonają na Twoim samochodzie :?:

Jak z pomiaru to musisz powoli myśleć o dziurawieniu wydechu :D

 

Dla coupe 325i w manualu to było chyba 215 g/km, a w automacie 240 g/km

 

Z ciekawości sprawdziłem jeszcze emisję spalin dla E36 316i oraz 318is oba w automatach :lol:

316i - 199 g/km

318is - 209 g/km :shock:

 

Krótko mówiąc z d..y ten podatek

http://images24.fotosik.pl/217/db2f86f1b89f14d8.jpg
Opublikowano
  • Autor
... Dla coupe 325i w manualu to było chyba 215 g/km, a w automacie 240 g/km

...

 

Dzieki Guraja :8) ... :duh: Czemuz to ja nie wpadlem na to zeby do manuala zajzec?? Chyba w ogole zapomnialem ze go mam ...

 

Pozdrawiam.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.