Skocz do zawartości

330d - manual czy automat??

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Pytanie glownie do tych, ktorzy mieli okazje jezdzic tymi modelami z manualna i automatyczna skrzynia. Czy w automacie nie jest glosniej w czasie jazdy?? Z ktora skrzynia nie ma obaw do wgrania nowego softu na podwyzszenie mocy? Czekam na opinie
Opublikowano
  • Moderatorzy

Generalnie ciężko będzie znaleźć E90 330d z manualną do jazd testowych.

Jak chcesz chipować bierz 335d - naprawdę dobre osiągi. Automat tam jest ok. Ale łopatki za kierownicą - ich użytkowanie wymaga przywyczajenia

Ale szczerze miałbym dylemat czy brać automat czy manual w 330d

Ale z uwagi na przyspieszenia chyba za dużo wajchowania -szybko się ko nczą obroty.

W E60 530d mam autoamat i tam to pasuje (wygodna limuzyna)

Opublikowano

Ja też jeździłem 530dA i automat w dieslu to rewelacja,a przyspiesza jak szalone :cool2:

Generalnie to automat jest o tyle lepszy,że obchodzenie się ze sprzęgłem w dieslu z tak dużym momentem obrotowym powoduje szybsze jego zużywanie.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Opublikowano

awtomat bajka w mieście

manual - mniejsze zdecydowanie spalanie

ja mam pierwszego automata i tak zostanie...

Opublikowano
ja mam 1 w zyciu automata i juz chyba nie przesiade na manual...teraz mam BMW 320d 160kM chipt.....a mialem juz chyba z 12 sam.z manualem :cool2:
Opublikowano

Co prawda nie jeździłem tym konretnym autem ale...nigdy więcej manuala :P .Jest to bajka niezależnie czy na trasie czy w mieście.I nie prawdą jest jeśli ktoś twierdzi że automatem nie da się dynamicznie jeździć.

 

manual - mniejsze zdecydowanie spalanie

Wcale nie takie zdecydowanie mniejsze.

Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Opublikowano
A ja ci powiem że nie da ci automat tle frajdy w 330d co manual ja mam manuala i sobie chwalę no i nic mi biegów nie zmienia jak nie chcę a często nie chcę :) jeździłem w automacie i ja dziękuje za wygodę nie po to kupiłem 3.0 :) ale każdy lubi co innego
Le Mans winners 2006 2007 2008 R10tdi :) 2009 908 HDI :) 2010 R15 TDI ;)no cóż trzeba wiedzieć gdzie leży przyszłość motoryzacji :) TDI
Opublikowano
Co prawda nie jeździłem tym konretnym autem ale...nigdy więcej manuala :P .Jest to bajka niezależnie czy na trasie czy w mieście.I nie prawdą jest jeśli ktoś twierdzi że automatem nie da się dynamicznie jeździć.

 

manual - mniejsze zdecydowanie spalanie

Wcale nie takie zdecydowanie mniejsze.

 

2litry to mało ?

Opublikowano

Dla jednych tak dla drugich nie...

 

No a poza tym np. u mnie różnica między automatem a manualem jest 1 litr.

Nie wiele.

Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
wszystko zalezy od tego co ty bardziej wolisz. ja na przyklad jezdzilem i automatem i manualem. dla mnie tylko i wylacznie manual. uwielbiam manewrowac galka od biegow, automat mi sie po prostu nudzil. to ja decyduje na jakim biegu chce jechac. jezeli jest sie leniuchem i nie chce sie uzywac prawej lapy to brac automat. wszystko zalezy od tego co cie bardziej kreci. nie ma sensu pytac czy w tym aucie to jest lepsze czy to. wszystko zalezy od ciebie, co bardziej lubisz. bo moze i automat w dieslu lepszy (nie wiem nie mialem w zyciu diesla :norty: uznaje tylko benzyne) ale jak po jakims czasie dojdziesz do wniosku ze ci sie nudzi bez operowania lewarkiem to bedziesz plul w brode ze jednak nie kupiles manuala.

🙃🙃

Opublikowano
wszystko zalezy od tego co ty bardziej wolisz. ja na przyklad jezdzilem i automatem i manualem. dla mnie tylko i wylacznie manual. uwielbiam manewrowac galka od biegow, automat mi sie po prostu nudzil. to ja decyduje na jakim biegu chce jechac. jezeli jest sie leniuchem i nie chce sie uzywac prawej lapy to brac automat. wszystko zalezy od tego co cie bardziej kreci. nie ma sensu pytac czy w tym aucie to jest lepsze czy to. wszystko zalezy od ciebie, co bardziej lubisz. bo moze i automat w dieslu lepszy (nie wiem nie mialem w zyciu diesla :norty: uznaje tylko benzyne) ale jak po jakims czasie dojdziesz do wniosku ze ci sie nudzi bez operowania lewarkiem to bedziesz plul w brode ze jednak nie kupiles manuala.

 

chyba cos mylisz...na automacie mozna tez recznie jezdzic :mrgreen:

Opublikowano
ale jak po jakims czasie dojdziesz do wniosku ze ci sie nudzi bez operowania lewarkiem to bedziesz plul w brode ze jednak nie kupiles manuala.

Tak samo jak zacznie Cie wkurzać wajchowanie. :mrgreen:

 

No i racja-kto co woli.Tyle,że żeby poznać trzeba wykonać dłuższą trasę-i ruchliwe miasto i długa trasa.No i w automacie można zmieniać ręcznie.

Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Tak samo jak zacznie Cie wkurzać wajchowanie. :mrgreen:

 

No i racja-kto co woli.Tyle,że żeby poznać trzeba wykonać dłuższą trasę-i ruchliwe miasto i długa trasa.No i w automacie można zmieniać ręcznie.

nie zacznie wkurzac jezeli wiesz co ci bardziej odpowiada jezdzilem automatem ale dla mnie to nie to samo. moze jestem staroswiecki :D ale ja lubie sobie wysprzeglac i zmieniac galeczka numerki. a co do postu kolegi zbigniewst tak mozna recznie ale nie masz sprzegla i ruchow typu 1 2 3 4 5 R nie wykonujesz. jedynie + i - wiec nic nie myle :naughty:

🙃🙃

Opublikowano
no i ja będę obstawał za manualem :) też tak wolę do dynamicznej jazdy chyba się bardziej nadaje ;) no bo jak automat do zmiany sportowej do chyba smg tylko ale ja nie miałem okazji latać z tą skrzynią, choć na tym forum i otej skrzyni użytkownicy M3 wypowiadali się że zmienia im biegi nie wtedy gdy chcą :mrgreen: a na koniec w mojej 330d automat nie dziękuję - może koło 50 lat na karku :)
Le Mans winners 2006 2007 2008 R10tdi :) 2009 908 HDI :) 2010 R15 TDI ;)no cóż trzeba wiedzieć gdzie leży przyszłość motoryzacji :) TDI
Opublikowano
no i ja będę obstawał za manualem :) też tak wolę do dynamicznej jazdy chyba się bardziej nadaje ;) no bo jak automat do zmiany sportowej do chyba smg tylko ale ja nie miałem okazji latać z tą skrzynią, choć na tym forum i otej skrzyni użytkownicy M3 wypowiadali się że zmienia im biegi nie wtedy gdy chcą :mrgreen: a na koniec w mojej 330d automat nie dziękuję - może koło 50 lat na karku :)

 

chyba lubisz palic gumy :modlitwa:

Opublikowano
ni :8) nie częściej niż inni :) po prostu wolę manual i nie jestem zbyt wygodny mogę w mieście zmieniać biegi :twisted2: a tak poważnie to jak każdy wie jeden lubi jabłka a drugi gruszki i niech tak zostanie będzie ciekawiej i mniej nudno :D [/code]

Le Mans winners 2006 2007 2008 R10tdi :) 2009 908 HDI :) 2010 R15 TDI ;)no cóż trzeba wiedzieć gdzie leży przyszłość motoryzacji :) TDI
Opublikowano

z wiekiem chęć na grzebanie gałeczką przechodzi :) :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

 

fabryczne różnice w osiągach miedzy manualem a automatem są tak małe, że trzeba mieć wprawną rączkę zeby wykorzystać przewagę :)

ale to już indywidualna praktyyyka :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.