Skocz do zawartości

320i


Rekomendowane odpowiedzi

panowie. ile pali wasza 320 bo troche juz tego poczytałem na forum i nie wiem czy ja mam takiego "hlejusa" czy co bo wszyscy piszą ze trasa to jakies 8l a ja nie moge zejsc poniżej 10l. a jazda zróżnicowana u mnie to jakies 13l. prosze o wasze opinie bo nie wiem juz sam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy też od Twojego stylu jazdy. Jeśli lubisz jazdę szybką i dynamiczną, dużo pracujesz skrzynią biegów i w mieście jesteś zawsze pierwszy na światłach, to spalanie takie może być.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na pewno nie jak emeryt, ani nie jak świr, to jest w końcu r6, nigdy spalanie nawet przy oszczędnej jeździe nie zeszło mi poniżej 10...

poprostu te auta tyle palą, i niech mi nikt nic nie pisze o zepsutej sondzie albo o wyjechanym silniku. bo mam 97 rok 180 tyś i pracuje idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście jak jeżdżę dynamiczniej i krótkie 6 km odcinki, to żłopie do 16l/100km i nie wierz w bajki o 10l/100km po mieście LOL. Ale w 350km trasie, jadąc z ogranicznikiem na fotelu pasażera (średnia prędkość 130, chwilowy max 150)spaliła mi z ręką na sercu 8l/100km. Sam byłem w szoku. W drodze powrotnej wyszło że spaliła niecałe 10l/100 ale staliśmy w dwóch bardzo długich korkach... A i trasa była bardziej zapchana... O mieszanej Ci nic nie powiem, bo po prostu nie wiem ;). Jednak wydaję mi się, że 13l/100km przy mieszanej to dobry wynik, i wszystko jest u Ciebie ze spalaniem w porządku.

 

BTW: Kto twardo się będzie upierał że mu 10l w mieście pali to zapraszam:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=64562&highlight=

Z mojej strony cały czas aktualne, nie wiem jak kolega. Póki co i tak się nikt jakoś nie zgłosił :roll2:

Edytowane przez dark c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to miasto to moze byc bo tak mi pali ale chodzi mi o tą trase jak moze 8l spalic. jak to trzeba jechac bo ja nie wiem

 

Mi tak spaliła w jedną stronę, jak jechałem z Łodzi w Bory Tucholskie. Jechaliśmy rano. Mało ruchu na drogach i żadnych korków. A jak trzeba jechać to nie wiem :) Ja jechałem normalnie :) Z tym że nie przekraczałem 130-135km/h Może ze 3 razy zdarzyło mi się chwilę jechać 150-155, ale już się załączał ogranicznik na fotelu pasażera i trzeba było zwolnić do zaprogramowanych 130 km ;) Jedyne co robiłem, to jak już jechałem stałą prędkością, to tak ją ustawiałem, aby na ekonomizerze jak najmniej pokazywało przy tej prędkości i tyle. Wystarczy lekko ująć nogę z gazu i na ekonomizerze spalanie zejdzie, a prędkość w zasadzie taka sama (widziałem ostatnio, że gdzieś już ktoś tutaj ładniej i dokładniej opisał o co biega). No i tyle wyszło. Nie wiem, chyba że dystrybutor na stacji przekłamywał, ale to chyba w drugą stronę powinien :D:D:D Zresztą już po wskaźniku paliwa widziałem że jest konkretnie :) W drodze powrotnej niestety już był duży ruch i korki i wyszła niecałe 10l/100, ale też poniżej 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na pewno nie jak emeryt, ani nie jak świr, to jest w końcu r6, nigdy spalanie nawet przy oszczędnej jeździe nie zeszło mi poniżej 10...

poprostu te auta tyle palą, i niech mi nikt nic nie pisze o zepsutej sondzie albo o wyjechanym silniku. bo mam 97 rok 180 tyś i pracuje idealnie.

 

 

Przez ostatnie 2 lata nie spotkałem żadnego BMW z przebiegiem powyżej 180 tys.

 

POLACY LUBIA SIE OSZUKIWAC :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no pewnie ze lubia :D taka prawda, ale ja akurat mam ksiązke serwisową prowadzona prawie do końca, kartka oleju sie zgadza z inspekcją, więc raczej jest wszystko ok i polaczek przy tym nie grzebał :D tym bardziej ze w moim przypadku jest to możliwe, jeżeli ktoś robi takim autem średnio 20 tyś rocznie, a auto ma 10 lat. sorki za off.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to trzeba jechac bo ja nie wiem

Stała prędkość (90-120 najekonomiczniejsze),bez gwałtownych przyspieszen/hamowań.Zero nerwowej jazdy i będzie ok.Tylko że jazda Blumką 90 na trasie jest trudna :twisted: .

Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.