Skocz do zawartości

Jak rozumiec wskaznik paliwa w 1.8i ???


zaba84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanko, Jak rozumiec wskaznik paliwa tzn wskaznik mam podzielony na 4 czesci tzn 0,15,30,45,60, i jak go rozumiec zaluzmy ze wskazowka jest na 30 to ile litrow jest paliwa w baku? Bo nieraz wskazowke mam prawie na 0 tankuje za 100zl(ok22l) i wskazowka wskazuje 30.

 

I druga sprawa jak rozumiec rezerwe. Jak zapali mi sie juz to pole od rezerwy to ile mniej wiecej jest paliwa w baku?? :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja traktuję wskazania wskaźnika z dozą tolerancji na 2, 3 litry w którąś stronę. Niestety nie wiem ile jest w rezerwie (staram się na niej nie jeździć-z różnym skutkiem :mrgreen: ).

Ktoś kiedyś pisał, że wskaźnik paliwa w bodajże e36 był czasami mało dokładny. Ile w tym prawdy... Mi pokazuję dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ci wskoczy rezerwa czyli znaczy ze masz jeszcze ok.10L zatankujesz za te przykladowe 100zł cztyli 22L to juz jest ok.30L i wskaznik pokazuje jak trzeba:) W kazdym aucie jest tak ze na rezerwie zrobisz jeszcze ok.100km (z wlasnego doswiadczenia wiem,z roznymi skutkami) :lol:
Teoria jest wtedy, gdy wiemy wszystko, ale nic nie działa. Praktyka jest wtedy, gdy wszystko działa , ale nic nie wiemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Witam. Mam takie pytanko, Jak rozumiec wskaznik paliwa tzn wskaznik mam podzielony na 4 czesci tzn 0,15,30,45,60, i jak go rozumiec

A jak mozna zrozumieć :?: Producent nie był humanistą :lol:

Jeśli jest coś nie tak, to nie doszukuj się błędu w cyferkach na blacie, tylko w pływaku i innych ustrojstwach.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.