Skocz do zawartości

Jakie zarowki xenonowe


radek695

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie,moje xenony swieca nie najlepiej i nie wiem w czym tkwi problem.Swieca raczej slabym swiatlem i nie ma odciecia widocznego jak pada deszcz ale nie tylko.Zarowki mam PHILIPS 35W /E 85123 E1 03V potem na samym koncu sa albo 0004 albo 8804 .Jaka moze byc ich barwa.Jakie mam kupic. Pozdrawiam
Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieważne, jaka byłaich oryginalna barwa, pod koniec "życia" temperatura światła "przesuwa się" w górę, dlatego możesz odnosic wrażenie, że masz palniki o barwie 6000K. Osobiście moge polecic palniki na 4300K, bardzo dobrze się sprawdzają, palnik 6000K daje mniej światła i gorzej w nim widać, mam porównanie, gdyż zakładałem nowe palniki, a te, zanim się rozswiecą, dają właśnie światło zbliżone do 6000K i widoczność była zdecydowanie gorsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem waszych postow !

palniki jak mowisz- ta wartosc w kelwinach to odcien swiatla im wyzsza tym bardziej niebieska a swiatlo daje takie samo

ja mam zalozone 8k i jest tak samo jak przy 4,3k tyle ze bardziej niebieskie

 

a co do kolegi to masz zarowki D2S

jesli chcesz orginalne to troche kosztujom

na Ebey majom taniej i longlife tzn dluzszy okres zywotnosci

moje swiecom juz 3lata bez wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze im wyższa temperatura swiatła(ta wartość w kelwinach) tym mniejszy strumień świetlny przy tej samej mocy(w lumenach), poza tym oko ludzkie najlepiej funkcjonuje w zakresie zbliżonym do swiatła dziennego(ok 5000K), stąd wieksza rozróżnialnośc szczegółów niz przy oswietleniu światłem o temperaturze wyższej(bardziej niebieskim), szczegolnie wyraźnie to widać w czasie deszczu lub mgły. A D2S to nie marka tylko sposób mocowania i przeznaczenie(do reflektorów soczewkowych), są produkowane przez różnych wytwórców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Osram xenarc 4300 można je kupić za ok 100 za szt np na allegro ja takie kupiłem i jestem zadowolony są bardzo dobrze osadzone w cewce "na sztywno" np philipsy są na takich metalowych "wąsach" i mogą się ukruszyć po zaliczeniu paru wyrw w asfalcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze jedna sprawa, czy to są fabryczne czy przerabiane reflektory? Jeśli brak jest wyraźnej granicy światło/cień(tzw odcięcie - mam nadzieję, że o to Ci chodziło), to możesz mieć niewłaściwie ustawiona ogniskową(w przerabianych refleflektorach to dość częste zjawisko), ja osobiscie kupowałem palniki od jednego gościa w Wawie, mówił mi, że ma własnej konstrukcji przyrząd do ustawiania właściwej ogniskowej palników(ja w swojej mam założone do reflektorów H1), w moim przypadku działają doskonale, granica jest bardzo ostra i wyraźna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.