Skocz do zawartości

POMOCY!!! ciężko odpala na zimnym i na ciepłym


lukas_zielinski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu
Przyczyn może być wiele, od słabej pompki w zbiorniku poprzez filtr paliwa po świece żarowe i tulejki w rozruszniku. Czasem warto skorzystać z warsztatów samochodowych :idea:

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska !!!

 

A wiecie coś na temat nastawnika .... :roll2:

Wymieńcie nastawnik koszt ok 1400 zł zobaczycie różnice...

W tych autach BMW TD, TDS często siada pompa wtrysku (nastawnik)

Jedzcie do serwisu BOSCH tam wam wszystko powiedzą... za okazaniem objaw... Pozdrawiam Wic123

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o nastawnik to moze sie lekko przycinac czasami. Przy odrobinie cierpliwosci nastawnik mozna wyjac i naprawic (rotor nastawnika blokuje sie z powodu opilkow w szczelinie). Z biegiem czasu i zuzyciem elementow pompy mozna delikatnie skorygowac dawke paliwa (trzeba sobie klucz dorobic).

Moim zdaniem nie ma jednoznacznej teoretycznej (internetowej) diagnozy usterki na podstawie ogolnego opisu np. ciezko odpala. Zeby poprawnie ustalic co jest nie tak potrzeba wyeliminowac rzeczy ktore moga byc przyczyna usterki. Raz idzie szybciej raz wolniej. Pozdr

Witam wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem auto do mechanika. Gadam z nim i mówi mi że u niego odpala dobrze. I obroty po odpaleniu też ma ok. Jak powiedział odpalił normalnie. Więc nie wiem o co chodzi?? :mad2:

Powiedzcie mi ile czekacie po przekręceniu kluczyka żeby go odpalić jak jest zimny. Może ja to robie za szybko czy co??

w sumie ostatnio było cieplej może gorzej odpala jak temp spada poniżej zera?? Czy to może coś podpowie??

Sprzedam BMW 318 TDS. 173300 przebiegu 1996 rok. Sedan ciemna zielona butelka. Klima.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i umnie wszystko jasne i zalatwione.Mowilem ze zajme sie pompa paliwa i wczoraj w koncu sie nia zajalem.Otoz po wyjeciu okazalo sie,ze na smoku zasysajacym paliwo jest ok. pol cm wartwa szlamu.Sitko bylo zatkane.Po wyczyszczeniu zlozylem wszystko do kupy (razem jakies pol godzinki mi to zajelo) i rano z przyjemnoscia dla ucha uslyszalem ,ze mam pompe paliwa^^.Teraz pali normalnie-czy zimny czy cieply.A propo niezle mamy paliwo w Polsce :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrok u mnie padł przez mechanika na pompę paliwa(na 80% tak mi powiedział). I teraz mam pytanko jeżeli słychać zę się załącza to powinna działać prawda?? Czy może jest słaba i czasem nie łapie??? Jak myślicie??? Może jest nie szczelna i przepuszcza paliwo z powrotem do baku??
Sprzedam BMW 318 TDS. 173300 przebiegu 1996 rok. Sedan ciemna zielona butelka. Klima.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zapchaniu smoka pompa nie dzialala poniewaz ma zabezpieczenie.Tez myslalem ze mi padla ale po wyczyszczeniu smoka ozyla :).Z tym ze u mnie byla totalnie zasyfiona stad nie dzialala.Jesli u ciebie chodzi to mysle ze po prostu smok jest zanieczyszczony,ale jeszcze nie na tyle,aby unieruchomic pompe.Najprostsze wyjscie-wyjac pompe i zobaczyc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

borysgo2

 

mam pytanko widze że masz starą pompe

pod tymi dwoma śrubkami jest przyśpieszacz zapłomu (chodzi mi o dekielek który widać na górnej pompie) czy po zdjęciu jego jest sprężyna a pod nią tłoczek, u mnie jeśli jest to tłok nie można nim ruszyć co pewnie jest powodem za wczesnego zaplonu mam proźbe czy nie mógł byś rozkręcić tego i zrobić pare fotek , dopiero jak bym był pewny budowy tego przyśpieszacza spróbował bym go uruchomić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i umnie wszystko jasne i zalatwione.Mowilem ze zajme sie pompa paliwa i wczoraj w koncu sie nia zajalem.Otoz po wyjeciu okazalo sie,ze na smoku zasysajacym paliwo jest ok. pol cm wartwa szlamu.Sitko bylo zatkane.Po wyczyszczeniu zlozylem wszystko do kupy (razem jakies pol godzinki mi to zajelo) i rano z przyjemnoscia dla ucha uslyszalem ,ze mam pompe paliwa^^.Teraz pali normalnie-czy zimny czy cieply.A propo niezle mamy paliwo w Polsce :(

 

 

Hejka mam podobny problem tyle tylko że u mnie problem pojawia się tylko przy zimnym silniku jak postoi dłużej niż dzień no i jest mróz tak 0d -5. Kręci i nie zapala. Mógłbyś Pokazać fotki co dokładnie odkręcasz i czyścisz. Zielony jestem na Maksa. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
po wyjęci pompy okazało się że u mnie nic nie jest zasyfione. Cmok czysty. Pompka generalnie dział nawet bo ą słychać ale bardzoo niemrawo. Piszczy tak przez kilka sekund po przekręceniu kluczyka. nie wiem o co chodzi???
Sprzedam BMW 318 TDS. 173300 przebiegu 1996 rok. Sedan ciemna zielona butelka. Klima.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam.

 

odnosnie zapowietrzania sie układu, wszystkie wasze wypowiedzi maja wazne znaczenie, ale rowniez trzeba sprawdzi weżyk powrotny idocy do zbiornika paliwa (czy nie widac pechezykow powietrza) ktory jest nie przezroczysty, proponuje zalozyc dluszy kawalek przewodu przezroczystego na powrot wychodzacy z pompy wtryskowej a jego drugi koniec umiescic np. do banki do paliwa

 

ma to na celu sprawdzenie uszczelniacza (simmeringu) pompy wtryskowej, ktory uszczelnia wałek napewdowy pompy, jezeli powietrze pojawia sie wezyku (na roznych rezimach pracy silnika) uszczelniacz do wymiany-trzeba wymontowac pompe wtryskowa

 

uszkodzenie uszczelniacza powoduje zasysanie powietrza przez pompe zsilajaca w paliwo pomp wtryskowa i zapowietrzanie calego układu wtrysku, choc nie jest to widoczne

 

(pompa zasilajaca znajduje sie w pompie wtryskowej, pomijajac ta ktora jest w zbiorniku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem nowy akumulator i dalej nic się nie zmieniło.

Zauważyłem jednak, że jak przekręcę kluczyk 3 razy i poczekam aż zgasną kontrolki to odpali z kopa. Nie wiem moze to kogoś naprowadzi jakoś na trop????

Tak samo jak odpala po 1 razie nie załapuje. 2 kręcenie nic, 3 odpali. hm???????

pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sprzedam BMW 318 TDS. 173300 przebiegu 1996 rok. Sedan ciemna zielona butelka. Klima.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.