Skocz do zawartości

Świeza instalacja i juz problemy!


piniu528

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie.

Wczoraj odebralem auto od gazownika. Niedosc ze trzymal autko prawie pełne 3 dni to od razu problemy.

1) nie pokazuje stanu gazu w pełnej butli (dzis rano przymrozilo to pakazały sie zielone lampki, ale jak sie ocieplilo popołudniu to znowu pali sie rezerwa )

2) za długo jedzie na benzynie. Autko ogrzane do normalnej temp (wskaznik temp stał pionowo) nie przełącza na gaz... przejechałem 7km i sie łaskawie przełączył

3) smierdzi gazem wewnatrz auta. Po kilku godz. szyby calutkie białe od srodka.. podejrzewam ze to ten gaz sie gdzies ulatnia, bo wczesniej tego nie miałem.

4) obroty zachowują sie super, nic nie falują, ale raz po wcisnieciu sprzegła silnik sam zgasł... całe szczescie ze to tylko na poboczu a nie np na skrzyzowaniu

 

Jutro jade do gazownika reklamowac.

Prosze o ewentualne porady, zeby koles mi nie wciskał kitu... .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mysle ze porada jest jedna:

 

pkt 1,3,4 TAK BYC NIE POWINNO, cokolwiek pan gazownik by nie wciskal

pkt 2 - kwestia jak ustawil moment przelaczania (tzn przy jakiej temp) ale to mozna przeciez zmienic

 

laskawy gazownik w najmniej klopotliwy dla Ciebie sposob powinien usunac niedorobki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Spokojnie, na pewno bedzie dobrze, ja tez wybrałem gościa, który na prawde się zna, ale za pierwszym razem nie było wcale super, bo lekko falowały obr i pare razy zgasł przy zejsciu z wysokich obr. Po wymianie dysz na mniejsze auto powyzej 4 tys obr nie jechalo i osiagało max 140. Po nastepnych kilku godzinach jak na razie jest super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak.. bylem u gazownika, posiedzialem 30-40 minutek... i co sie okazalo mialem uklad chlodzenia zapowietrzony. Odpowietrzyl go i jest duzo lepiej(moze i juz jest ok) , ale nie ma sie co cieszyc za wczesu-sprawdze czy jest ok jak postoi nocke. Jesli nie to w poniedziałek musze zostawic mu autko.

Jesli chodzi o wskaznik poziomu gazu, to przy butli czujniczek słabo stykał i teraz jest juz swieca sie zielone diódki :)

Co do zapachu gazu wewnatrz auta to powiedzial ze czasem zdarza sie ze czuc gaz.

Jutro dam ostatecznie znac czy odpowietrzenie pomoglo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie ponownie... a wiec tak... autko przelacza sie na gaz duzo wczesniej niz poprzednio, ale nie wczesniej jak przy prawie pionowym połozeniu wskazówki temp. silnika. Dopiero wtedy czunik w instalacji gazowej pokazuje 35st.C.

Jak jest u was? Po nocce przelacza Wam sie na gaz po zejsciu wskazowki z niebieskiego pola, czy moze tak jak ja mam , czyli przy dojsciu wskazowki do pionu?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie ponownie... a wiec tak... autko przelacza sie na gaz duzo wczesniej niz poprzednio, ale nie wczesniej jak przy prawie pionowym połozeniu wskazówki temp. silnika. Dopiero wtedy czunik w instalacji gazowej pokazuje 35st.C.

Niestety trafiłeś na partacza, który straszy cię utratą gwarancji :duh: Trzymał beemę trzy dni :!: I spierniczył robotę...

Od straszenia to są duchy ale to ty powinieneś nim wstrząsnąć. Nie dziwne, że później ludziska tak boją się gazu. Nie może być zapachu gazu w samochodzie. Jeśli chodzi o czas przełączania to masz źle skonfigurowany czujnik temp. reduktora (niewłaściwy wpisany w programie) lub źle zainstalowany (mniej prawdopodobne). Opisz jakie masz poszczególne podzespoły instalacji. Sterownik, reduktor, wtryskiwacze, jakie fi mają dysze.

peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhm,, 3 dni to jakiś laik chyba,

zakładałem gazik w dwóch omegach 2.0 i 2.5V

zwykły i sekwencje i nigdy nie trwało to 3 dni

rano wstawiasz popołudniu odbierasz,

jeździsz i wpadasz na pół dnia na strojenie, czyli komputer na pasażera i heja w traskę, co do wskaźnika paliwa to poprostu musi być pełny zbiornik i wtedy on ci ustawi i będzie git.

aleta reszta to brzmi jak partactwo!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie.

Wczoraj odebralem auto od gazownika. Niedosc ze trzymal autko prawie pełne 3 dni to od razu problemy.

1) nie pokazuje stanu gazu w pełnej butli (dzis rano przymrozilo to pakazały sie zielone lampki, ale jak sie ocieplilo popołudniu to znowu pali sie rezerwa )

2) za długo jedzie na benzynie. Autko ogrzane do normalnej temp (wskaznik temp stał pionowo) nie przełącza na gaz... przejechałem 7km i sie łaskawie przełączył

3) smierdzi gazem wewnatrz auta. Po kilku godz. szyby calutkie białe od srodka.. podejrzewam ze to ten gaz sie gdzies ulatnia, bo wczesniej tego nie miałem.

4) obroty zachowują sie super, nic nie falują, ale raz po wcisnieciu sprzegła silnik sam zgasł... całe szczescie ze to tylko na poboczu a nie np na skrzyzowaniu

 

Jutro jade do gazownika reklamowac.

Prosze o ewentualne porady, zeby koles mi nie wciskał kitu... .

pozdrawiam

 

 

a jaką instalację ci włozyli? firma?

jaka kasa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papiery od gazu mam w aucie.. jutro sprawdze firme (jakaś na litere "S" a na koncu "x" chyba) ;) -niby jakas polsko-włoska instalacja. Puki co moge powiedziec ze dalem za sekwencje 3200zł i ze tankuję TYLKO na SHELU. Gazem smierdzi CZASAMI po nocy (jeszcze nie rozgryzłem "grafiku śmierdzenia" )

Na srode jestem z nim umowiony ma cos pomieszac przewodami wody zeby szybciej na gaz przechodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.