Skocz do zawartości

[E39 99'] Wymiana starego profilu kluczyka na nowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym wymienić stary zużyty kluczyk z modelu przed liftingiem na ten nowy po liftingu. I teraz znalazłem kilka ofert z nowymi podróbkami, gdzie trzeba przełożyć moduł elektroniczny-ale czy on pasuje ksztaltem? Metalową część można podobno dorobić u ślusarza. Druga opcja to kupić oryginał zaprogramować go od nowa(częstotliwość 433 mhz) czy da się to bez problemu zrobić w starszym modelu e39 z 99 roku? Czy ktoś z was dorabiał klucz nowy zamiast starszego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że ze strony elektronicznej moduł centralnego zamka (dokładnie centralnym zajmuje się "moduł podstawowy") jest w E39 we wszystkich rocznikach taki sam, różniły się kluczyki.

są 3 rodzaje:

> 9/96 - 2 baterie

9/96 - 9/99 - 1 bateria i led

9/99> akumulator i nowy wygląd

 

Zmiana immobilizera z EWS2 na EWS4 nastąpiła w marcu 97 ale teoretycznie nie zmienił się transponder w kluczyku

 

Wygląda na to, że w E39 można do woli stosować różne kluczyki w różnych rocznikach, trzeba je tylko odpowiednio zaprogramować (centralny i immo).

 

Pod znakiem zapytania zostaje kwestia ładowania nowego kluczyka tzn. czy EWS2 potrafi poprzez pierścień w stacyjce ładować kluczyk?

 

Pozdrawiam

typer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pytanie troche nie na temat ale moze ktos mial podobny problem.

 

W E39 mam kluczyki ladowane ze stacyjki, no i 1 kluczyk wyglada na dosc dlugo nie uzywany, nie ma poscieranych napisow itd.. ale nie dziala.

 

Jezdzilem z nim 2-3 godziny ale dalej nie dziala otwieranie za jego pomoca drzwi itd ( w sensie z pilota ) .

 

Moze ktos wie czy taki kluczyk laduje sie szybko ? czy jednak wymaga to kilku godzin jezdzenia z nim w stacyjce ??

 

Pozdrawiam

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem :( nic... nie da sie zaprogramowac kluczyka.

Chyba akumulatorek jest padniety, jeszcze troche z nim pojezdze ale zamowilem akumulatorek odpowiedni i bede zmienial, lepsze to niz kupa kasy za nowy z serwisu, wkoncu mam 2 sprawny.

 

Pozdrawiam

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.