Skocz do zawartości

Pare pytań świeżego nabywcy E36


Majkel09

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam parę pytań. Kupiłem dziś BMW E36.

1) Auto ma krzywo zamontowaną kierownicę. Stało się to(jak tłumaczy poprzedni właściciel) podczas wymiany drążków skrętnych. Nie byłoby problemu gdyby nie poduszka. I tu mam pytanie. Czy mogę odkręcić kierownicę i przestawić sam czy muszę jechać do serwisu. Chodzi mi o komputer. Czy nie wyskoczy jakiś błąd?

2) Auto miało wymieniany zderzak przedni. Fabrycznie nie było wyposażone w halogeny przednie, ale nowy zderzak takie posiada. Przełącznik jest podstawowy, działa tylko 1 bieg, czyli tylko tylnie, ale obrazki nad nim są oba[przedni i tylni] i to mnie zaciekawiło... czy to normalne? Czy podłączenie przednich halogenów byłoby możliwe?

3) Poszukuje przycisku od świateł awaryjnych. Czy we wszystkich E36 ten przycisk był identyczny? Posiadam Compact. Może ktoś ma na zbyciu takie coś?

4) Zdziwiło mnie to, że nie we wszystkich E36 jest komputer pokładowy:P W mojej 20-letniej E30 miałem chwilowe spalanie :dance: a teraz nawet tego nie mam :doh:

 

Póki co pytań brak. Ale na pewno się pojawią.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 ustawić zbieżność

2może było bum przodem- dokładnie obejrzeć przód auto

 

- Zbieżność została ustawiona po wymianie drążków.

- Małe bum było. Zderzak został wymieniony w serwisie w Niemczech.

 

Nie ustawili kierownicy gdy ustawiali zbieznosc i tyle. Jechac niech zrobia jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel09!!witam w nieduzym gronie posiadaczy bmw compact!jesli chodzi o kiere ta jak ja zdejmowali nie zaznaczyli sobie pisakiem miejsca na ktore maja ja zalozyc aby byla fabrycznie na swoim miejscu,wiec tak jak koledzy podpowiadaja jedz zrobic geometrie ale powiedz o kierownicy zeby byla jasnosc.a jesli chodzi o halogeny to jak wiesz powinienes miec 2 biegi,jak sie dowiem wiecej dam ci znac bo zaciekawila mnie ta sytuacja.przelacznik awaryjnych kupisz na allegro bez problemu z bmw na czesci.a ktory masz rok tej buni?moze w przyszlosci jakies fotki pokazesz :8) pozdro i gratuluje zakupu
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przelacznika to dziwne. Ja tez nie mialem halogenow z fabryki ale przelacznik mialem dwupolozeniowy. Pierwsze przelozenie tylko przod drugie polozenie przod i tyl. Mi halogeny zalozono nieumiejetnie i przelacznik na pierwszym polozeniu ulegl spaleniu wiec dalem do elektryka i zrobil mi tak ze mam przelacznik jednopolozeniowy wlaczajacy tyl i przod naraz (koszt 150zl). Koszt przelacznika na allegro (uzywka) widzialem ze 30 zl, czy byl sprawny nie wiem :) Mnie osobiscie nie irytuje ze wlaczaja mi sie wszystkie przeciwmgielne naraz bo jak jest mgla czy sniezyca to i tak bym je wlaczal a jak jej nie ma to ich nie ruszam zeby "chlopakom" pod marketem pokazac halogeny :) Co do komputera to tak jest ze go masz jak zaplacisz :) W compactach jest albo komputer albo zegarek w jego miejscu, pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sam nie mogę przełożyć kiery? Klucze mam, ale co z tym błędem? Rocznik to grudzień 2005. Przełącznik św. awaryjnych już zamówiłem, ale nie jestem wciąż pewien, czy wszystkie typy nadwozia miały je identyczne :| Co do halogenów to dziś popatrzę czy jest może instalacja. Ale rozumiem, że nikt nie wyposażał swojej bmki w dodatkowe światła halogenowe? Może będę pierwszy :norty: Jeszcze dziś postaram się pyknąć parę fotek.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zależy ci na zdejmowaniu tej kiery to najpierw odłącz aku... potem odkręć dwie śrubki które trzymają poduche i odepnij dwie wtyczki i po kłopocie...

SPRZEDANA :((( buuuuuuuuuMój Compakt :)<--------- OCEŃ - komentarze i uwagi mile widziane na PW. !!!NOWE FOTY!!!

!!!Aktualizacja 05.08.2008 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownicę należy ustawić w pozycji fabrycznej poprzez korektę ustawienia geometrii układu kierowniczego a nie odkręcając ją i przestawiając na wielowypuście.

Czyli najprościej zrobić jeszcze raz geometrie układy kierowniczego ustawiając prosto koło kierownicy.

 

Miałem podobnie z tym, że u mnie duży luz na drążku kierowniczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem tez przelacznik jednopolozeniowy czyli tylko na tyl. Wstawilem odpiwdzni przcisk dwa halogoeny i gra gitara. mialem jau gotowa instalcje. a tak nawiasem mam wersje z instacja do wszystkiego ale nei ma podlaczone osprzetu. wystarcz podpinac pod wtyczki i chodzi. Moze masz tak samo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedz do tych fachowców od zbierzności i niech ci poprawią kierownicę i na przyszłość znajdz inny warsztat bo pierwsze słysze że po zbieżności masz kierownicę zle ustawioną :duh: albo wzieli kase i nic nie ustawiali :norty:

 

Poprzedni właściciel ustawiał zbieżność , nie ja :8)

 

Posiada ktoś przełącznik halogenów do BMW E36 Compact - grudzień 1995r, czyli duża gałka, wyciągana, z dwoma przełożeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.