Skocz do zawartości

Czasami nie zapala????


Saon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem posiadam bmw 5 z 3litrowym dieslem 99r i czasami na cieplym silniku nie chce mi odpalic... kreci ale nie zaskakuje... poczekam okolo 40min i zapala od razu bez problemu. rano jak jest po nocy czy jak dluzej postoi tez zapala bez problemow... co to moze byc? dzieki i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałbym sie wymodrzac ale pompa to chyba przypadłość TDS a nie 3.0 common raila
dokładnie tak !

jeśli już to w Twoim wypadku może kończyć się pompka elektryczno lub przekaznik ją włanczający , musisz podjechać do serwisu by zdiagnozowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie ale bylem w serwisie i wyszlo ze jakas czesc pompy wtryskowej po rozgrzaniu sie rozszczelnia i nie ma cisnienia... sadzicie ze to wlasciwa diagnoza? bo za same wyjecie i wlozenie pompy spowrotem okolo 800zl plus naprawa nie wiadomo ile...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem.Mam kilka zabezpieczeń elektronicznych,myślałem,że to z tym problem...Okazało się,że akumulatory w 530d po 3latach moga nam zafundować takie niespodzianki.Teraz boje się odpalać ogrzewanie postojowe :? Jak wam zacznie odpalać z lekkim problemem, odrazu radzę, spawdźcie pojemość akumulatora! :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie ale bylem w serwisie i wyszlo ze jakas czesc pompy wtryskowej po rozgrzaniu sie rozszczelnia i nie ma cisnienia... sadzicie ze to wlasciwa diagnoza? bo za same wyjecie i wlozenie pompy spowrotem okolo 800zl plus naprawa nie wiadomo ile...

 

 

 

czyli co,wyszło na moim. :)

Pozdrawiam aris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam podobnie w swojej e46 150 CR tylko jeszcze lepiej bo moja rano na zimnym odpala z dotkniecia ale jak sie nagrzeje to musze czekac ok 3-4h po zgaszeniu zeby zaskoczyła.jak ostygnie to bangla.

Na kompie pokazało Bład czujnika listwy wtryskowej..ale cisnienie podczas uruchamiania zadane to 450bar na listwie -moja podczas krecenia rozrusznikiem na cieplo

pakazuje cisnienie na listwie 463bary wiec niby pompa pompuje ?

 

Po konsultacjach z człowiekiem znajomym z bmw i innymi fachowcami -nie domowymi majsterklepkami podsumowałem:

Jast kilka opcji:

1. czujnik na listwie sie blokuje i puszcza ropke spowrotem

CZUJNJIK NR.2 na ponizszym diagramiku

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AS71&mospid=47635&btnr=13_0959&hg=13&fg=15

 

2.Pompa traci szczelność jak sie rozgrzeje i dopuki nie wystygnie nie zabangla (tu dziwne by było bo pokazuje na listwie 463bary)(

 

3.wtryski

4.czujnik położenia wału sie nagrzewa i świruje

5.czujnik temp.cieczy- (to juz sprawdzalem)

 

dziś opcja czujnik na listie....

ogolna załamka bo auta uzywam 2 razy dziennie zeby dojechac do pracy puzniej stygnie i puzniej powrot , nie wspominam o tankowaniu,wejsciu do jakiegos sklepu itd.a bunia musi banglac bo jak zgasz to ameno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Cze! :)

MIAŁEM TEN BOL !!! Nic nie robisz i po jakims czasie z pierwszego....

Mam wrzesien 99 i........ byl to drobiazg. Czujnik polozenia walka rozrzadu. Caly cymes kupilem za 170; Sprawdz przede wszystkim to!

 

 

Witam... w koncu po wielu probach szukania usterki wyszlo ze u mnie byl uwalony czujnik polozenia walu... (nie walka rozrzadu jak u FArka)... wymienilem (oryginal w bmw 319zl) i wszystko jest ok... zapala za kazdym razem... i obeszlo sie bez kosztow sprawdzania pompy :) takze jak ktos ma podobny klopot zacznijcie od tego typu rzeczy... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.