Skocz do zawartości

BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE


rOBSOnX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wprawdzie dotychczas niewiele mialem do czynienia z NCSExpert'em, ale jak go uzywalem wydawalo mi sie ze wszystko smiga jak trzeba. Udalo mi sie nawet zmienic niektore wpisy w modulach i aktywowac kilka "pozytecznych" funkcji...

...czy tym samym odpowiedzialem Ci na Twoje pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem , pierwsze to czt ty sam wyprodukowałeś to auto bo jak mi widomo E91 jest pprodukowane od 2006 roku to raz, drugie to - aut z tego roku nie robi SSS kablem za 50 zł . I nie mógł ci się SSS skomunikować z tym autem . :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model E91 jest produkowany (z tego co pamietam) od 3ciego kwartalu 2005r - a moje auto jest z listopada 2005. Do marca 2007r auta komunikuja sie tak jak wczesniejsze modele przy pomocy OBDII, dopiero pozniejsze modele wymagaja bodajze D-CANa(?) i bardziej zaawansowanych interfejsow. Co do Twoich watpliwosci, czy udalo mi sie z autem polaczyc to przeciez nie zawracalbym glowy gdyby tak nie bylo. INPA, DIS smigaja jak trzeba, udaje sie tez kodowac moduly przy uzyciu NCSExpert (samdzielnie aktywowalem DLR i zrobilem kilka drobnych poprawek w KOMBI)! Progman V32tez poszedl, z ale jak jak wspomnialem wczesniej funkcja CKM nie jest aktywna... Bylbym wdzieczny za jakies wskazowki, co mogloby byc tego powodem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze wyprobowalem chyba wszystkie "mutacje" changes jakie znalazlem w sieci... i tylko z jednym z nich zaszedlem tak daleko (SSS_changes.iso)) w innych byly problemy z ustaleniem/odczytaniem FA, a w niektorych pojawial sie komunikat, ze potrzebny jest inny fejs OPS(S)/ICOM (ten problem byl juz poruszany na forum).

Szczerze mowiac nie jestem w stanie nawet powiedziec, dlaczego ta konkretna wersja changes pozwolila mi przejsc w Progmanie o krok dalej. Dziwna sprawa jest fakt, ze poza CKM wszystkie inne funkcje np. uaktualniania software modoluw i oprogramowania auta wydaja sie funkcjonowac - wygladaja przynajmniej jak gotowe do uzycia, nie odwyzylem sie ich odpalac. Moze sie myle, ale wydaje mi sie ze "changes" konfiguruja jedynie ustawienia fejsa i nie zmieniaja nic w samym programie? Czy moze sie myle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool2:

Dobra wiadomość dla ...

Hello,

I would like to announce my new ICOM emulator. It allows to use ISTA-D for diagnostic and ISTA-P for coding via USB OBD K + D-CAN adapters and ENET cable. Full ICOM presence emulation for ISIS and ISID. Build as separate VM for VMWare. Direct ISID offline mode support for use ISTA-D without ISIS. Tested on E46, E60, E70, F10.
Also available suspended ISID VM with extended to 9999days offline mode with all technical documents and wiring diagrams in english, ISTA-D V2.21.1

Anybody who interested to buy ICOM emulator PM me.

Attached archive with some screen shoots.

At minimum laptop should have:
For ICOM emulator - Celeron with 512Mb RAM and 4Gb disk space
For ISID with ISTA/D - Dual Core/Core 2 Duo with 3Gb RAM and 50Gb disk space

:clap: :clap: :clap: :dance: :dance: :dance:

BMW KLUB PRZEMYŚL

1 Jeżeli coś może się nie udać — nie uda się na pewno.

2 Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

3 Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo — na pewno to zepsujesz.

4 Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

5 Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia — głupcy są zbyt pomysłowi.

6 Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.

7 Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool2:

Dobra wiadomość dla ...

Hello,

I would like to announce my new ICOM emulator. It allows to use ISTA-D for diagnostic and ISTA-P for coding via USB OBD K + D-CAN adapters and ENET cable...

:clap: :clap: :clap: :dance: :dance: :dance:

 

A pytałeś ile chce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytałeś ile chce?

 

Na razie jest mi to nie potrzebne, ale myślę że za chwilę będzie dostępne tak jak DHemulator (ten sam autor softu - "DarkSys")

:mrgreen:

BMW KLUB PRZEMYŚL

1 Jeżeli coś może się nie udać — nie uda się na pewno.

2 Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

3 Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo — na pewno to zepsujesz.

4 Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

5 Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia — głupcy są zbyt pomysłowi.

6 Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.

7 Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
jeśli się nie mylę, to nasz admin już go kupił.

 

Ista/p po drucie i ops/opps mam jakieś 0,5 roku.

 

For ICOM emulator - Celeron with 512Mb RAM and 4Gb disk space

 

Trochę mnie to zastanawia czy sam emulator potrzebuje takiego kompa? Wyglądało by na inne rozwiązanie niż te dostępne.

Robert z ktorego forum wkleiles ten cytat?

 

Mala edycja:

 

Emulator jest od gościa który zrobił emulator zwykłej DK. Także to troszkę inne solucja przypuszczam ze mieszana z tym co mam.

Dokładnie isid od goku i emulator tego pana.

Ten człowiek pisze w NET także za chwile w necie będą klony tego emulatora. Jeżeli nie ma klucza HASP.

 

Drugi edit:

 

Jest to druga solucja dostępna na rynku i cenna jest naprawdę fajna <1000 PLN. Juz do mnie leci zobaczymy co to warte jak będę miał w reku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen:

A ceny "spadają" i ... są baaaaardzo doooobre

:mrgreen:

 

MADE in CHINA

BMW KLUB PRZEMYŚL

1 Jeżeli coś może się nie udać — nie uda się na pewno.

2 Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

3 Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo — na pewno to zepsujesz.

4 Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

5 Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia — głupcy są zbyt pomysłowi.

6 Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.

7 Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema rOBSOnX .

Ok że spadają ,ale musze to napisać Sory :

Ktoś pracuje i robi coś za cenę =x

płacą mu =y

jak zacznie sie sprzedawać z ceną -50% x

To jak myślisz twoja płaca zostanie na poziomie ,dostaniesz podwyżkę czy ????

Prosta droga do ?? :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema rOBSOnX .

Ok że spadają ,ale musze to napisać Sory :

Ktoś pracuje i robi coś za cenę =x

płacą mu =y

jak zacznie sie sprzedawać z ceną -50% x

To jak myślisz twoja płaca zostanie na poziomie ,dostaniesz podwyżkę czy ????

Prosta droga do ?? :mad2:

 

:cry2:

Wiem, ale "chinole" robią to za "miskę ryżu" :duh:

A u nas miska jest droga :mad2:

BMW KLUB PRZEMYŚL

1 Jeżeli coś może się nie udać — nie uda się na pewno.

2 Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

3 Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo — na pewno to zepsujesz.

4 Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

5 Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia — głupcy są zbyt pomysłowi.

6 Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.

7 Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Mimo wszystko większość ludzi to zwykli zjadacze chleba. Nie każdy ma tyle wiedzy i zaparcia żeby postawić całość dostając paczkę z chin.

Jak dla mnie diagnoza ista/d po kablu za mniej jak 1000 PLN w domu to bardzo dobra cenna. Oczywiście jest ona potrzeba dla aut w których wycieraczki kosztują więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam z gory za lamerskie pytanie ale dopiero od jakiegos czasu zaczynam sie oswajac z programowaniem.

W jaki sposob mozna wylaczyc wentylator ktory za kazdym razem wlancza mi sie podczas zaplonu. Myslalem ze mozna go deaktywowac NCS-em funkcja "GEBL AUT B ZUEND EIN" ale po aktywowaniu jej wentylator odpala mi sie od razu w programie AUTO.

W jaki sposob moge go deaktywowac zeby sie nie uruchamial z kazdym zaplonem?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko większość ludzi to zwykli zjadacze chleba. Nie każdy ma tyle wiedzy i zaparcia żeby postawić całość dostając paczkę z chin.

Jak dla mnie diagnoza ista/d po kablu za mniej jak 1000 PLN w domu to bardzo dobra cenna. Oczywiście jest ona potrzeba dla aut w których wycieraczki kosztują więcej.

 

 

Ja bym to chętnie kupił za Tą kwotę, tak choćby dlatego, żeby sprawdzić czy w serwisie nie oszukują... i zdobyć nową wiedzę.... oswoić się z programem... możesz podzielić się namiarem na tego gościa, jakiś e-mail albo telefon... Podejrzewam, że jest z bmwecu a nie mam dostępu do tego forum... albo popośredniczyć z jakąś przyzwoitą w granicach rozsądku marżą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej nie masz dostępu do tego forum??? :shock: zaczyna się już jak na zagranicznych forach dla tunerów ... :D

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej nie masz dostępu do tego forum??? :shock: zaczyna się już jak na zagranicznych forach dla tunerów ... :D

 

No nie mam... wiem, że było "open" przez kilka dni... i rejestrowało nowych user'ów ale zgapiłem i znowu wymaga kodu zaproszenia... a zaproszenia zwykły user, też nie może wysłać... ponoć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
dalej nie masz dostępu do tego forum??? :shock: zaczyna się już jak na zagranicznych forach dla tunerów ... :D

 

No nie mam... wiem, że było "open" przez kilka dni... i rejestrowało nowych user'ów ale zgapiłem i znowu wymaga kodu zaproszenia... a zaproszenia zwykły user, też nie może wysłać... ponoć...

 

Fister is dead i nie wiem kto robi "dni otwarte". Zwykły user na pewno nie wyśle zaproszenia drugiemu.

Szczerze to za dużo na tym forum to już się nie działo ostatnio. Do momentu pojawienia się emulatora icom. Teraz lekka dyskusja jest w tym temacie.

Nasze forum ma więcej info na temat diagnozy i kodowania niż cale bmwecu.

 

Mimo wszystko większość ludzi to zwykli zjadacze chleba. Nie każdy ma tyle wiedzy i zaparcia żeby postawić całość dostając paczkę z chin.

Jak dla mnie diagnoza ista/d po kablu za mniej jak 1000 PLN w domu to bardzo dobra cenna. Oczywiście jest ona potrzeba dla aut w których wycieraczki kosztują więcej.

 

 

Ja bym to chętnie kupił za Tą kwotę, tak choćby dlatego, żeby sprawdzić czy w serwisie nie oszukują... i zdobyć nową wiedzę.... oswoić się z programem... możesz podzielić się namiarem na tego gościa, jakiś e-mail albo telefon... Podejrzewam, że jest z bmwecu a nie mam dostępu do tego forum... albo popośredniczyć z jakąś przyzwoitą w granicach rozsądku marżą...

 

 

Doświadczenie z ista na pewno się przyda. Facet jest zamknięty na sprzedaż z rozmachem (tylko dla wybranych z bwmecu). Jest w trakcie tworzenia klona ICOM'a i to będzie miał dostępne w sprzedaży. Zapytam co się da zrobić (sprawdź swój priv).

Program jest naprawdę bardzo szybki i przyjemny w użyciu. Konfiguracja tego co dostałem zajęło mi kilka godzin. Aktualnie byłbym w stanie postawić to w 30 minut.

W porównaniu do DIS ma bardziej przejrzysty interfejs. Co najważniejsze są oryginale instrukcje do tego programu wiec nie trzeba niczego odkrywać samemu.

W weekend zacznę testy na autach zobaczymy jak radzi sobie z starymi i nowymi autami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.