Skocz do zawartości

naglosnienie e39


marian londek

Rekomendowane odpowiedzi

http://img220.imageshack.us/img220/528/image040ql5.th.jpg

wiem ze temat byl poruszany ale... planuje wrzucic radyjko clariona dxz 668 rmp (4*53w), jakie do tego wrzucic glosniczki i ile? czy zdaja egzamin separowane glosniki i z przodu i z tylu (4 tweetery i 4 sredniotonowe)? ponadto mam ochote dodac do tego subwoofer, dysponuje dopalka alpiny v power mrp-f320 5/4/3 75w*4 + 1*180 i jakiej mocy booferek do tego? mozna ta dopalke zmostkowac? raczkuje w dziedzinie audio i wiekszosc sie moze smiac ale.... lepiej zapytac? odbiegajac od tematu,- kto powiedzial ze brewki to agrotuning?????

Edytowane przez marian londek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do takiego przyjemnego grania polecam :

13stki plus tweetery

wzmacniacz 3 kanałowy np. audison srx3 lub jakiś 4 kanałowy póxniej zmostkowany pod sub.

miejsce dla subwoofera w e39 sedan najlepsze jest w miejscu gdzie masz pokrowiec do nart.

BMW jest mocno wyciszonym autem i trzeba troche pokombinować zeby basik dochodził z bagażnika.

ja miałem 13stki VIFA + tweetery też VIFA26

a subik Orion 30cm

chodziło miodek

do tego alpinka 9812 bo na standradzie to cienko gwiżdże.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie dotyczące tematu. Jak mogę otworzyć siatki które znajdują sie na tylnych głośnikach w drzwiach? Czy musze rozebrać cały bok? Chce założyć głośniki bo mam puste miejsce ale najpierw muszę zobaczyć jakie wchodzą chyba że ktoś wie jakie wchodzą seryjnie w tylne drzwi??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam boczki w e39 ściąga się szybciutko bo są na wtrzaski,

po za tym w tym modelu, przynajmiej przody z tego co pamiętam montowane są w takie plastikowe pudła, jakby to wytłumaczyć,

generlanie jest problem z montażem,

polecam stornę JBL.com tam masz cos takiego jak Car Fit i wtedy podaje ci po modelu i roczniku co tam możesz sobie założyć.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzysz od dołu i próbujesz lekko podważyć boczek

i zobaczysz ze zacznie wypadać z wcisków

a u góry jest zahaczony przy szybie i tyle

szczerze przyznam ze nie wiem czy tam nie było napisane Nokia

ale co to ma sie do głosników

nie pamietam

 

po za tym tam nei jest tak prosto zamontowac cokowiek nie standardowego

ale o tym się przekonasz jak otworszysz i odkręcisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzysz od dołu i próbujesz lekko podważyć boczek

i zobaczysz ze zacznie wypadać z wcisków

a u góry jest zahaczony przy szybie i tyle

szczerze przyznam ze nie wiem czy tam nie było napisane Nokia

ale co to ma sie do głosników

nie pamietam

 

po za tym tam nei jest tak prosto zamontowac cokowiek nie standardowego

ale o tym się przekonasz jak otworszysz i odkręcisz

 

Jeszcze jeden problem z tym. Robilem jak radziłeś mi i wszystko idzie OK do puki coś nie stawia oporu w środku. wszystkie kołki wyskakują i coś mocno trzyma na środku, nie mam pojecia co to. prosze jeszcze raz o pomoc.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co zrobisz z tym drewnianym otwieraniem zaslepiajacym radio, przeciez zepsujesz caly urok wykonczenia wnetrza, ale kwestia gustu, sadze ze seryjnie tez nie jest źle, no chyba ze chodzi o bauns i lans :8)
nie jest zle ??? :duh: stary a tobie ktos na ucho najechal wozkiem widlowym ze masz takie wyobrazenie o muzyce? papierowe piardy made in nokia sa dobre ale do sluchania wiadomosci
czy jestem mądrym i dobrym czlowiekem?zdarza mi sie byc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no cóż kondensatory nie poprawią ci nic w dźwięku jedynie obetną pasmo ja dałbym bipolarny elektrolit 4,7 uF na powiedzmy 100V albo mkt ale poprawy wielkiej powiedzmy szczerze nie ma napewno już gdzieś po drodze sygnał jest obcięty kondensatorem bo inaczej głośnik wysokotonowy by sie sfajczył a jeśli to są szerokopasmowe słośniczki to kondensatorem obetniesz niskie iśrednie zostanie ci cykanie

 

co do subwoofera powiedziałbym wszystkim że jednostki rodem z media markt itd raczej sie nie sprawdzą a już napewno nie w sedanie bo to bedzie głuchy łomot albo przewlekłe dudnienie. siedze już w akustyce jakiś czas i zeby na tym zjadlem. do sedanów polecałbym raczej indywidualnie zaprojektowana zestrojona obudowe no i przy okazji coś co by bagażnika nie szpeciło

Moja BetsY zobacz

Interfejsy BMW INPA USB

Instalacje LPG Sekwencyjne montaż serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie to zaskoczyło że w E39 jest tak słabe nagłośnienie bas by jeszcze uszedł ale tony wysokie są tragiczne ciekawy jestem czy zwrotnica na głośniki jest wbódowana we wzmacniaczu czy gdzieś osobno bo gdyby była osobno można gyło by coś pomyślec za kondensator dziękuję i spróbuję Pozdrawiam .
Witam wszystkich mołośników BMW !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwrotnica jeśli jest wogóle to nie we wzmacniaczu (jeśli chodzi o wzmacniacze montowane w bmw) a jeśli mamy same radio bez dodatkowego wzmacniacza to napewno zwrotnicy tam nie ma z reguły realizowane jest to w taki sposób, że z tyłu są 2 głośniki 4 ohm a z przodu 2 8 ohmowe szerokopasmowe na dole i równolegle przez kondensator podpięte do nich wysokotonowe w słupkach lub przy lusterku i tak łącząc 2 głośniki 8r równolegle otrzymujemy 4r wypadkowa impedancje głośników.

prawdę mówiąc na potrzebę średniej półki nagłośnienia samochodowego nie prfesjonalnego to wystarcza w połączeniu z dobrymi głośnikami niestety głośniki montowane w bmw czyli z regułu fabrycznie nokia to nic szczególnego

Moja BetsY zobacz

Interfejsy BMW INPA USB

Instalacje LPG Sekwencyjne montaż serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się ze BMW z nagłośnieniem to się nie popisało kompletnie,

a jeszcze jak ktoś oferuje używane radio na CD oryginalne za 1200 zł bo ma np. mp3 - to śmiech ogarnia

za tą kwotę lub podobną można kupić ALPINE już z wyższej pułki

 

do tego trzeba wrzuć wzmacniacz 3kanałowy np. Audison,

zainwestować kasę w zestaw 13+tweetery, ale takie porzadne,

np. VIFA, Proa, Microprecision, do tego sub minimum 30stka dobrej firmy jak Helix, Orion,

i wtedy zobaczycie co znaczy namiastka Car audio :)

 

w BMW jest ten problem że jak sie ma sedana to jest trudniej wydobyć bas z bagażnika, przez to że to auto jest świetnie wygłuszone,

dlatego sub czesto montuje się w miejscu dziury dla nart

 

w kombi problemu nie ma

 

kiedyś sam miałem taki zestaw, i nie jest to tzw. umpa umpa

jak zapuściłem coś bardzo instrumenalnego, z szerokim zakresem instrumentów to było wtedy widać różnice :)

 

nokia to nawet już dobrych telefonow nie produkuje.

niech wrócą do tych kaloszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym subwoferem 30 to teraz wioską zajechało troszke przesada po mojemu myśle że visaton w170 w dobrym bandpasie jest w stanie zrobić zrównoważony bas 30 cm głośnik dobrej firmy to jest już masaż grubego jelita. ja miałęm kiedyś np suba na takim właśnie visatonie .

 

nie bardzo kumam po co montaż w miejcu dziury na narty skoro głośnik musi być w obudowie o odpowiednim litrażu i z odpowiednio dla częstotliwości zestrojonym bass reflexem

Moja BetsY zobacz

Interfejsy BMW INPA USB

Instalacje LPG Sekwencyjne montaż serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym subwoferem 30 to teraz wioską zajechało troszke przesada po mojemu myśle że visaton w170 w dobrym bandpasie jest w stanie zrobić zrównoważony bas 30 cm głośnik dobrej firmy to jest już masaż grubego jelita. ja miałęm kiedyś np suba na takim właśnie visatonie .

 

nie bardzo kumam po co montaż w miejcu dziury na narty skoro głośnik musi być w obudowie o odpowiednim litrażu i z odpowiednio dla częstotliwości zestrojonym bass reflexem

 

kolego jakbyś miał troche pojęcia o CA to byś nie gadał takich głupot!

Może o audio masz jakieś pojęcie ale nie o CarAudio

 

Żaden band-pass nie zrobi tego co głośnik 30cm!

po pierwsze band-pass straszliwie muli. A w sedanie aby bas był szybki, musi być skrzynia zamknięta, natomist żeby się przebił bass-reflex. Mniejszy głośnik niż 30cm nie zda egzaminu w sedanie, tym bardziej BMW bo będzie słychać same pomruki.

Band-pass sprawdzi się jedynie wtedy gry słuchamy głównie wolnych bitów, głównie hh.

A odnośnie dziury na narty to chodzi tu o to że membrana głośnika jest skierowana do kabiny, a obudowa do głośnika znajduje się w bagażniku (i nie koniecznie musi to byś bass-reflex)!

Wszystko z Miłości do Bawarii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, wszystko zależy od muzyki jakiej słuchamy,

i każda firma zajmująca się tym o to nas zapyta,

 

tutaj jest przykład jak można to zamontować,

jest to optymalny zestawik dla początkującego fana Car Audio.

 

http://img236.imageshack.us/img236/8826/bejcauv0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.