Skocz do zawartości

Rozładowany akumulator.Znalazłem przyczynę ??


Golsar

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu szukam "złdzieja" prądu. Po wipięciu amperomierza w obwód akumulatora nawet po 1h utrzymuje mi sie pobór prądu wielkości 0,3A wyciągałem wszytskie bezpieczniki po koleii i nic to nie daje. prąd cały czas jest gdzieś upływnosc.Dzisiaj zaczołem zastanawiać sie nad alternatorem czy to ni on jest przyczyną.Powiedzcie mi czy po odłączeniu przewodu od alternatora i wpięciu miernika pomiędzy zacisk na alternatorze a przewód odchodzący do akumulatora może być napięcie?? U mnie jest 11 V . W/g mnie to sprawa uszkodzonej diody prostowniczej i to jest przyczyną rozładowywania akumulatora. Czy ktoś potwierdzi poje przypuszczenia ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Powiedzcie mi czy po odłączeniu przewodu od alternatora i wpięciu miernika pomiędzy zacisk na alternatorze a przewód odchodzący do akumulatora może być napięcie?? U mnie jest 11 V . W/g mnie to sprawa uszkodzonej diody prostowniczej i to jest przyczyną rozładowywania akumulatora. Czy ktoś potwierdzi poje przypuszczenia ??

 

Wpinasz woltomierz pomiędzy regulator napięcia i instalację elektryczną, czyli między alternatorem, a instalacją jest jeszcze regulator napięcia ładowania. Dioda prostownicza nie działa na zasadzie przekaźnika, więc uszkodzenie mostka Graetza objawiałoby się przede wszystkim brakiem ładowania. Sprawdź regulator napięcia ładowania.

 

PS: to alternator obcowzbudny?

Dla jednych więcej niż marka.........

Dla innych skuteczne narzędzie do lansu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy po odłączeniu przewodu od alternatora i wpięciu miernika pomiędzy zacisk na alternatorze a przewód odchodzący do akumulatora może być napięcie?? U mnie jest 11 V . W/g mnie to sprawa uszkodzonej diody prostowniczej i to jest przyczyną rozładowywania akumulatora. Czy ktoś potwierdzi poje przypuszczenia ??

 

Wpinasz woltomierz pomiędzy regulator napięcia i instalację elektryczną, czyli między alternatorem, a instalacją jest jeszcze regulator napięcia ładowania. Dioda prostownicza nie działa na zasadzie przekaźnika, więc uszkodzenie mostka Graetza objawiałoby się przede wszystkim brakiem ładowania. Sprawdź regulator napięcia ładowania.

 

PS: to alternator obcowzbudny?

 

On nie pisze o szczotko trzymaczu...przy wyl.zaplonie na szczotkach nie ma napiecia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie pisze o szczotko trzymaczu...przy wyl.zaplonie na szczotkach nie ma napiecia ...

 

A gdzie tak napisałem?

 

po odłączeniu przewodu od alternatora i wpięciu miernika pomiędzy zacisk na alternatorze a przewód odchodzący do akumulatora może być napięcie?? U mnie jest 11 V .

 

Tam prawdopodobnie powinno być napięcie wzbudzania, ale nie cały czas.

 

 

Tak to dioda lub diody /nie powinno pokazywac napiecia/ na 100% dioda..

 

Zawsze fascynowało mnie to, w jaki sposób stawiasz trafną na 100% diagnozę nie widząc nawet samochodu.

Dla jednych więcej niż marka.........

Dla innych skuteczne narzędzie do lansu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tez do was prosbe, moze ktos ustali, ojciec ma problem ze swoim autem, jest to BMW e39 530D z 2001r i problem jest nastepujacy ze rozladowuje akumulator, czasem auto stoi 3-4 dni jest jest OK a czasem po jednej nocy aku rozladowany, byl juz u elektryka i podobno wszystko jest dobrze, co to moze byc? ze czasem jest dobrze a czasem zle, auto niema alarmu, miernik byl wpinany szeregowo i poboru niema, a tu nagle zonk i po tej nocy niepali, Bardzo prosze o pomoc, glupio sie czuje bo to ja ojca namowilem na BMW :oops:
www.auto-optima.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie pisze o szczotko trzymaczu...przy wyl.zaplonie na szczotkach nie ma napiecia ...

 

A gdzie tak napisałem?

 

po odłączeniu przewodu od alternatora i wpięciu miernika pomiędzy zacisk na alternatorze a przewód odchodzący do akumulatora może być napięcie?? U mnie jest 11 V .

 

Tam prawdopodobnie powinno być napięcie wzbudzania, ale nie cały czas.

 

 

Tak to dioda lub diody /nie powinno pokazywac napiecia/ na 100% dioda..

 

Zawsze fascynowało mnie to, w jaki sposób stawiasz trafną na 100% diagnozę nie widząc nawet samochodu.

 

Jestem elektrykiem z 41letnim stazem... :nienie: praktyka.....

Edytowane przez zbigniewst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tez do was prosbe, moze ktos ustali, ojciec ma problem ze swoim autem, jest to BMW e39 530D z 2001r i problem jest nastepujacy ze rozladowuje akumulator, czasem auto stoi 3-4 dni jest jest OK a czasem po jednej nocy aku rozladowany, byl juz u elektryka i podobno wszystko jest dobrze, co to moze byc? ze czasem jest dobrze a czasem zle, auto niema alarmu, miernik byl wpinany szeregowo i poboru niema, a tu nagle zonk i po tej nocy niepali, Bardzo prosze o pomoc, glupio sie czuje bo to ja ojca namowilem na BMW :oops:

 

a czy aku bylo sprawdzane :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest webasto i przewietrzanie, elektryk sprawdzal wlasnie to przewietrzanie bo cos tam pada, ale jest ok, navi brak

 

 

moze zle ustawienie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nic niejest ustawione, niema programowania webasta ani przewietrzania, brak BC

 

z wyposazenia jest fotele z pamiecia, el kiera, szybki, ale to raczej by nie bralo

 

kiedys post czytalem ze ustawia sie komp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest taki komp, niewiem czy sie go ustawia http://www.xolmatic.com/xprojects/xe39/RadioBMW.jpg nawet nie komp a radio

 

nie wiem ja tylko przypuszczam ze moze byc wina webasta...trudno zdiagnozowac jak to sie dzieje nie zawsze.....czy sucho czy mokro to tez tak siedzieje.. :?: ..chodzi o jazde...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np dzisiaj bylo dosc mokro i nieodpalil, ale raczej niema zasady

 

stoi w garazu czy na dworze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam dworze czy garaz...bo moze gdzies wilgoc wchodzi i robi uplynnie ..moze byc i jez..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niema, auto dziala idealnie poza problemem z aku

 

to nie z aku tylko z jakims urzadzeniem....a radio org.czy jakies inne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jak Kolega wyjął wszystkie bezpieczniki i wciąż działa jakiś odbiornik, to należy szukać przyczyny w instalacji elektrycznej(pomijając te elementy, które są podłączone za pośrednictwem bezpiecznika).

 

Zbigniewst - staraj się zadawać wszystkie pytania w jednym wpisie.

pzdr

Dla jednych więcej niż marka.........

Dla innych skuteczne narzędzie do lansu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jak Kolega wyjął wszystkie bezpieczniki i wciąż działa jakiś odbiornik, to należy szukać przyczyny w instalacji elektrycznej(pomijając te elementy, które są podłączone za pośrednictwem bezpiecznika).

 

Zbigniewst - staraj się zadawać wszystkie pytania w jednym wpisie.

pzdr

 

zgadza sie ale malo opisuje ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.