Skocz do zawartości

OTWIERANIE BAGAZNIKA Z PILOTA e39 DOTYCZY SEDAN


jacekkarasowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Chciałbym troche odświeżyć temat, widze że już nikt nie próbuje zrobić automatycznie otwieranego bagażnika, a może ktoś już to zrobił? Ja natomiast znalezłem takie coś z forum passata, myślicie że da sie zrobić coś takiego w beemce.

Tutaj filmik -

Tutaj link do wątku - http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=68960

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolgo co odświeżasz,załóż mocną spręzyne-siłownik i owszem otworzy się :lol: ,a tu pytanko kto go zamknie.W 7er owszem automatyczka :mrgreen: .Zrób w bunii 5er zamykanko bez szczególnej ingerencji a będe happy.W tym pasku ma dołożony siłowniczek lepciejszy i TYLKO otworzy,a zamknie? :duh:

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej konstrukcji zawiasu w e39 sedan to podejrzewam, że wystarczy sprytnie domontować jakąś dodatkową sprężynę (sprawdzając wcześniej które ramiona zawiasu tą sprężyna spiąć) i klapa się będzie otwierała. Problemem natomiast może być moment kiedy klapa po całkowitym otwarciu będzie waliła o ograniczniki z uwagi na większą moc siłowników z dodatkową sprężyną - kwestia czy po jakimś czasie takiego walenia zawias klapy nie złapie jakichś luzów/nie zacznie się rozpadać. Nie wiem czy gra jest warta świeczki.

Owszem, w fabrycznym stanie po odryglowaniu klapy trzeba użyć trochę siły żeby ją podnieść (myślę, że wynika to w dużej mierze z dobrego przylegania uszczelek dookoła kufra i zjawiska zassania klapy po jej zamknięciu dlatego po jej otwarciu/odryglowaniu trzeba na początku pokonać małe podciśnienie w bagażniku) ale też bez przesady - nie trzeba do tego celu być Pudzianem. Swoją drogą można by sprawdzić jak to jest rozwiązane w e60 bo u mojego brachola po odryglowaniu klapa praktycznie sama otwiera się (nie do samego końca ale dość szeroko) umożliwiając wstępny dostęp do bagażnika. Za to potem trzeba nią dość zdrowo machnąć żeby domknąć co mnie jednak bardziej denerwuje bo czasem jak się użyje zbyt małej siły (np takiej, jakiej używam do zamknięcia klapy w swoim e39) to odskakuje znowu do góry. Ja tam wolę u siebie stan obecny (fabryczny) - trochę dźwignąć przy otwieraniu a przy zamykaniu od pewnego momentu wystarczy ją puścić i się sama spokojnie zamyka.

Pzdr.

P.S. Może zaimportować sprężynę z Dużego "Kredens" Fiata 125p - tam klapa tylna po odryglowaniu startowała do góry niczym wystrzelony z procy kamień. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We fiucie klapa nic nie wazyla.

Ja tez kombinowalem, zakupilem nawet nowe teleskopy, bo myslalem, ze juz troche mocy stracily, ale nie bylo zmiany. Wczesniej klapa sprawiala wrazenie, ze chce isc sama do gory i jakby jej niewiele brakowalo. Przywyklem juz do tego stanu rzeczy.

Otwieranie z hukiem, bez odpowiedniego do tego mechanizmu, moze okazac sie niezbyt zdrowe dla zawiasow i ogranicznikow.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolgo co odświeżasz,załóż mocną spręzyne-siłownik i owszem otworzy się :lol: ,a tu pytanko kto go zamknie.W 7er owszem automatyczka :mrgreen: .Zrób w bunii 5er zamykanko bez szczególnej ingerencji a będe happy.W tym pasku ma dołożony siłowniczek lepciejszy i TYLKO otworzy,a zamknie? :duh:

Widocznie nie prześledziłeś dokładnie wątku z forum passata, tam pisali że nie ma problemu z zamknięciem klapy, a także po dłuższym użytkowaniu nie ma problemu z zawiasami, ale nie mówie że w 5 tak właśnie będzie, dlatego chciałem się dowiedzieć czy ktoś taki patent zastosował u siebie. Aha, ja nie potrzebuje automatycznego zamykania tylko otwieranie, chodzi o to że jak idę obładowany zakupami, naciskam guzik w pilocie i wrzycam toboły do kufra, a później to już mogę sobie sam zamknąć bo ma ręce wolne. Na tym filmiku co dodałem widać same siłowniki, natomiast jest jeszcze rozwiązanie ze sprężynami o którym wspomiał Manolito77, z tego co udało mi się zauważyć to po całkowitym otwarciu klapy te sprężyny są trochę rozciągnięte także troche może chamują klapę w końcowej fazie otwierania, ale to są moje domysły. Postaram się dowiedzieć coś więcej z forum passata i jak coś dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

W Maybachu są drzwi samo otwierające/zamykające i komu to potrzebne.Jest jak jest i lepiej nie będzie,a takie patenty to rzeźba rodem z wiejskiej stodoły.W żadnym seryjnym samochodzie nie ma takiego typu otwierania(gdyby było potrzebne to by montowali),chyba że jest już mechanizm jak w 7-er i w 5 turing też była ta opcja.Chyba masz za dużo czasu i rzeźbisz a potem jeżdzą takie cudaki na kołach.Bo w Passacie ktoś coś upi......lił :mad2: ,proponuje na zakupy brac wózek wtedy problem z głowy :D .

chamują
-Hamują
ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że może być lepiej. Ty masz u siebie lampy depo i to jeszcze całe w chromie i to nie jest patent "rodem z wiejskiej stodoły"? "W żadnym seryjnym samochodzie nie ma takiego typu" lamp "(gdyby było potrzebne to by montowali)", i jeszcze zestaw hid chciałeś wstawić "a potem jeżdzą takie cudaki na kołach". Co do tego wózka na zakupy to nie problem z głowy tylko dodatkowy problem, bo musiałbym sobie taki kupić i wozić w bagażniku, bo tam gdzie robie zakupy nie ma ich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ty masz u siebie lampy depo i to jeszcze całe w chromie i to nie jest patent "rodem z wiejskiej stodoły"? "W żadnym seryjnym samochodzie nie ma takiego typu" lamp "(gdyby było potrzebne to by montowali)", i jeszcze zestaw hid chciałeś wstawić "a potem jeżdzą takie cudaki na kołach".

A no mam i nie uważam że można jeździc bez reflektorów(nie widziałem jeszcze auta bez lamp),a że są to zamienniki no cóż nie każdego stac na oryginał.Mam i ori tyle, że mają połamane regulatory, a nie chciało mi się w nich grzebac.Hid-xenon-to poprostu inne żarówki,które świecą mocniej,50% na forum ma takie.To są rzeczy oczywiste a nie dorabianie czegoś,czego nigdy nie było i nie będzie.Dla mnie auto jest po to aby pracowało, służy do jazdy a nie do zabawy.

Dla mnie to możesz przywiązac sobie gumę od majtek przez cały dach wtedy napewno klapa będzie się sama otwierac,bo inaczej się nie uda.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy mogłeś dać do naprawy i nie musiałbyś w nich nic robić a napewno byłoby taniej niż kupno nowych lamp zamienników które i tak są droższe od ori używek (nie mówię o lampie xenon po lifcie), Xenon to nie tylko żarówki, do tego jest potrzebny jeszcze system poziomowania i spryskiwacze, a to że chciałeś włożyć żarniki ksenonowe do zwyktłych lamp to wałaśnie jest dorabianie czegoś, a że 50% forum tak ma to nie znaczy że jest ok. Co do tej gumy od majtek to dobry pomysł jest, będe musiał to sprawdzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Z tą gumą to oczywiście żart jest :mrgreen: .

Auto jak auto ja ostatnio przestałem się rozczulac nad swoim może dlatego dak podszedłem do tematu.Jak jest cos do wymiany to wymieniam na nowe,staram się jednak trzymac ori,chyba że mocno drogie jest to kładę zamiennik.Xenon montowany przez wszystkich nałogowo(nawet 126p widziałem ostatnio),ja chciałem założyc HID-a ponieważ jeżdzę więcej w nocy jak w dzień i pomyślałem,że trochę więcej widoczności się przyda,ale okazało się ,że Bunia tego nie toleruje.Lampy zostały wymienione ładnych kilka lat temu(<5) przez znajomego od którego mam to auto,i wtedy nie było jeszcze dostępu do części lamp,a jak coś było to w cenie złota.Znam swoje autko od początku co mnie bardzo cieszy(przynajmniej to).

Wracając do tematu szukałem trochę i na innych forach,byli tacy co próbowali kombinowac z mechanizmem od 7-er ale się nie udało,jak widac temat nie do przeskoczenia.

Pozdrawiam.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm według mnie ten patent z Passata jest świetny, klapa sama się otwiera i ok, idziemy z zakupami ręce zajęte klik i klapa się otwiera, ale żeby zamknąć to ręce mamy już wolne przecież więc chyba można wykonać jeden ruch ręką i klepnąć klapą żeby się zamknęła (mowa o sedanie cały czas).

Jakby ktoś chciał takie coś zrobić to trzeba by było znaleźć siłowniki klapy, które od początku fazy otwierania klapy stawiają mały opór, a im bliżej końca tym większy i spowalniają ruch klapy w górę, po to żeby klapa nie waliła w ograniczniki, no i wcześniej wspomniana sprężynka, która pomaga otwierać klapę.

Naciskamy przycisk klapa skacze w górę, ale nie wali o ograniczniki bo siłowniki na końcu jej podnoszenia się wyhamowują ją:)

P.S. Nie mam E39 więc nie wiem czy czasem fabryczne siłowniki nie działają w ten sposób, że na początku stawiają mały opór, a na końcu duży.

Jak przesiądę się na E39 w sedanie to na 100% taki patent u mnie zagości:)

Bo życie zaczyna się od ośmiu cylindrów :) Moja 540iA

http://forum-lines.ru/rez/ab192360.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak, że np zamykając klapę to kiedy już brakuje jej około 50-60cm do zamknięcia, wystarczy ją lekko pchnąc ręką i sama sobie dośc płynnie i wolno opada. W drugą stronę zaś od tego położenia siłowniki dośc zauważalnie ją odchylają aż do końca, przy czym nie wali ona jakoś mocno w ograniczniki.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manolito77 A ty masz coś przerobione żeby otwierała się klapa z pilota czy po prostu masz seryjne tak jak w każdej E39?

Ja bym chętnie sobie w mercu zrobił taki bajer ale ja mam klapę na sprężynach i nie ma tam jak wstawić siłownika, który by ją hamował;/ No i jeszcze musiałbym rzeźbić przy zamku żeby w ogóle z pilota się otwierała klapa:P

Bo życie zaczyna się od ośmiu cylindrów :) Moja 540iA

http://forum-lines.ru/rez/ab192360.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam normalną, fabryczną serię. Nic nie gmerałem przy tym i nie będę tego robił bo - choc funkcja fajna i czasem użyteczna - to "czasem użyteczna" zdarza się na tyle rzadko, że szkoda zachodu z kombinowaniem przy tym.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak często ktoś używa bagażnika, ja używam go codziennie po kilka razy i dla mnie byłaby to świetna opcja, nie mówię już o zamykaniu automatycznym bo to już trochę lenistwo, że nie chce się ruszyć ręką żeby bagażnik zamknąć ale otwieranie byłoby przydatne dla mnie:)

A odnośnie kombi, to może ktoś próbował zrobić automatycznie otwieraną szybę w tylnej klapie? Nie znam konstrukcji tego mechanizmu, ale pewnie są tam siłowniki tak jak w tylnej klapie sedana i można by zakombinować tak jak w sedanie ze zmianą siłowników, tylko nie wiem jak wyglądałaby sprawa zamka tej szyby, czy byłaby opcja otwierania z pilota bo samo unoszenie się szyby po odblokowaniu zamka nie będzie aż takim problemem, a jak ktoś idzie z zakupami itp to powinien sobie dać radę z włożeniem ich do auta przez tą szybę, no a jak coś dużego no to niestety trzeba sobie otworzyć klapę.

Bo życie zaczyna się od ośmiu cylindrów :) Moja 540iA

http://forum-lines.ru/rez/ab192360.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście także używam bagażnika kilka razy dziennie ale ja bardziej pisałem o sytuacji kiedy wychodzi się z marketu obładowanym aż tak tobołami, że nie ma wolnej ręki itp - takie sytuacje zdarzają się od wielkiego dzwonu więc dla mnie to zbyt mała motywacja. :wink:

Oczywiście uważam, że funkcja całkiem przyjemna i jeśli ktoś ma czas i patent żeby to szybko zrealizować to owszem - niechaj to robi. :wink:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.