Skocz do zawartości

Wskażnik paliwa - DZIWNY OBJAW


katar14

Rekomendowane odpowiedzi

Mam E34 520i 91r.

Mam instalacje gazową i jest taki myk.

Jeżeli jadę na gazie (nie na benzynie) wskażnik paliwa spada, poprostu zachowuje sie tak jakby auto jechało na benzynie i ubywało jej.

Kiedy zatrzymam sie, wyłącze silnik i odpalę raz jeszcze (bądź włącze zapłon) wskażnik paliwa z powrotem powraca na miejsce prawidłowe.

Dlaczego podczas jazdy na gazie wskażnik paliwa spada - nie mam podłączonego stanu gazu pod wskaźnik paliwa, paliwa nie ubywa ze zbiornika podczas jazdy na gazie więc o co chodzi.

Na poczatku myślałem że ma to związek z ekonomizerem że poprostu on steruje też w jakimś stopniu wskaznikiem paliwa ale tak nie jest .

Więc prosze o pomoć panowie CO TO MOŻE BYĆ???????? JAK PRZYCZYNA???

Edytowane przez katar14
http://img221.imageshack.us/img221/9561/bmw9bq.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To problem dotyczy E38 (jak w tytule) czy E34 ?

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie to samo, nawet kiedys sie przestraszyłem (zaraz po kupnie) ze zamiast gazu pali benzynke. oczywiście przyjąłem to do wiadomości i teraz nie zwracam na to uwagi. Może ktoś sie wypowie w jaki sposób działa ten wskaźnik moze bierze stan z odpalenie samochodu a potem sobie przelicza spalanie i odpowiednio "ubywa" tej wskazówki??

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki a już myślałem że to tylko u mnie :D :D :D

Gadałem raz z elektrykiem od BMW (kolo z Wojkowic Komornych) i niestety nie wie ale twierdzi że napewno w tym roczniku ekonomizer nie ma nic do tego.

No i jeszcze jedno jak robię dłuższą trasę a w zbiorniku mam okolo 20 l to oczywiście wskażnik spadnie do 0 ale później nie chce się dzwignąć, coś się przycina, muszę wjechać w dołek prawym pokiem auta a wtedy wskaźnik się dźwiga. Wyciągnąłem to psinco z baku (pływak) mysle moze się zacina ale nic nie dostrzegłem, lata sobie swobonie w dół i górę (jak przechylałem go) w cienkiej rurce niestety nie rozbieralnej (przynajmniej na moje oko).

http://img221.imageshack.us/img221/9561/bmw9bq.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wogóle te wskaźniki paliwa dziwnie działają w E34. ostatnio zalałem z 50 literków paliwa, a na wskaźniku było koło 30. Później po paru dniach zapaliła sie na chwilke rezerwa, i znow wrociło do tych 30l. teraz po 2 miesiacach od tankowania wskazuje lekko ponad 20 literków, ale lada dzien spadnie blisko rezerwy i czekam juz na zaświecenie lampki. Przy stanie około rezerwowym lubi sobie zaraz po zapaleniu pokazać z 60 literków i powoli spada do faktycznego stanu. Takze te wskaźniki nie zabardzo dobrze działają. Ale rezerwa zawsze działa :wink: i informacja ze czas tankować, i to przy instalacji gazowej jest wystarczające

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...
wogóle te wskaźniki paliwa dziwnie działają w E34. ostatnio zalałem z 50 literków paliwa, a na wskaźniku było koło 30. Później po paru dniach zapaliła sie na chwilke rezerwa, i znow wrociło do tych 30l. teraz po 2 miesiacach od tankowania wskazuje lekko ponad 20 literków, ale lada dzien spadnie blisko rezerwy i czekam juz na zaświecenie lampki. Przy stanie około rezerwowym lubi sobie zaraz po zapaleniu pokazać z 60 literków i powoli spada do faktycznego stanu. Takze te wskaźniki nie zabardzo dobrze działają. Ale rezerwa zawsze działa :wink: i informacja ze czas tankować, i to przy instalacji gazowej jest wystarczające

Miałem podobny objaw (pisałem kiedyś w innym poście). Byłem u gazowników bo po zdjęciu bezpiecznika od pompy paliwowej auto dostawało wibracji (podbieralo benzynę na gazie). Wyregulowali coś kompem w instalacji gazowej i teraz krecha stoi jak drucik choć przejechałem ok. 400km i zawsze mi się wskaźnik bujał dokładnie tak samo jak wam.

Polecam wyciągnięcie bezpiecznika od pompy pb i wizytę u gazownika

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.