Skocz do zawartości

minimalny pobór prądu w e36


Faruq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem z wyładowywującym się akumulatorem na postoju.(Aku nowy 2 krotnie podmieniany wiec jego jako winowajce wykluczam )po nocy w garazu kreci znacznie dluzej i napiecie nieraz spada do 11.8v a ze jestem przewrazliwiony na punkcie Bumki to zaczelo sie szukanie..Klemy i masa docisniete na max...

Zgodnie z info z forum powylaczalem wszystko i po kolei sprawdzilem wszystkie bezpieczniki.

Pobor pradu na postoju= 0.162A

Całkiem niedawno zakladane było nieorg radio. Po wyjeciu jego bezpiecznika pobor spada do 0.02A(ewentualnie do 0.01 kiedy odepne OBC ale bez niego to raczej nie jazda :wink: )

Na pn mam termin do elektryka ktory zakladal radyjko.Pytanie:

Czy poprawnie podlaczone radio moze cokolwiek pobierac na wylaczonym silniku?Czy mozliwe jest by bylo w jego obwod cokolwiek wpiete? Jaki jest minimalny pobor pradu w E36?

Nie jestem elektrykiem ale z nastawienia goscia widzialem ze niebardzo wierzy w moje rewelacje dlatego wolalbym być przygotowany na probe zbycia mnie...

A może gdzieś indziej szukać przyczyny?

Z góry dzieki za wszelka pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Drugi pomiar jest jak najbardziej sensowny. Ten prad jest o okolo 10x za duzy na postoju.

Co do nie wlasciwego podlaczenia radia dla czego nie mozna pomylic wiele :). Podaj typ radia lub najlepiej schemat podlaczenia to postaram sie podpowiedziec gdzie szukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest chyba radio zle podlaczone troche duzy ten prad /na podtrzymanie pamieci tyle nie potrzeba/ zdejmij panel i wtedy zmierz ile pobiera i bedzie wiadomo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszelkie pomiary tzn ta wartosc 0.162A robione byly przy wyłączonych wszystkich urządzeniach (tzn panel radia sciagniety,drzwi zamkniete)

Co ciekawe w przypadku otwartych drzwi i wylaczonym oswietleniu wewnetrznym miernik wskazywal prawie 0.8A :shock: (to normalne?)

A radio jest podpiete niezaleznie tzn niepotrzebny jest kluczyk by je uruchomić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszelkie pomiary tzn ta wartosc 0.162A robione byly przy wyłączonych wszystkich urządzeniach (tzn panel radia sciagniety,drzwi zamkniete)

Co ciekawe w przypadku otwartych drzwi i wylaczonym oswietleniu wewnetrznym miernik wskazywal prawie 0.8A :shock: (to normalne?)

A radio jest podpiete niezaleznie tzn niepotrzebny jest kluczyk by je uruchomić

 

masz zle podloczone radio powinno sie wyl.z wyciagnieciem kluczyka ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas zakładania radia gosc pytał czy ma być niezalezne od stacyjki... Sadzilem ze nie robi to zadnej roznicy poza tym ze trzeba je recznie wlaczac i wylaczac...Dodatkowo gosc robil "nowe" zlacze ISO i tam wlasnie cos jest namieszane

Ile radio moze pobierac pradu na podtrzymanie pamieci bedac wylaczone?Bo chyba tylko tak bede mogl sprawdzic czy cos poprawil i czy nie bedzie znow padal aku...

 

dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa ja sam robiłem u siebie złącze ISO z oryginalnych kabli radio działa niezależnie od stacyjki teraz mam już trzecie radio DVD i problemów z poborem prądu nie ma auto stoi w garażu czasem dwa tygodnie z założonym panelem i nie mam problemów z akumulatorem. Coś musieli źle podłączyć.
BMW forever!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.